Skocz do zawartości

OBD1- kabel ADS wykonany w domu


SoCraZy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pogrzebałem w internecie i znalazlem schemat do wykonania interface'u ADS, dużo osób pisało, że działa w100% więc stworzyłem sobie taki :norty: na wstepie chciałbym zaznaczyć, że pierwszy raz robie coś takiego , wyszło coś takiego jak na zdj nizej ( czytalem duzo o wytrawianiu plytek, ale nie mam nawet czym tego zrobić, dlatego zdecydowalem sie na pcb uniwersalna) dlatego nie wyszło to pięknie, ale to nie ma wyglądać tylko działać :)

Jutro jeszcze przepatrze całość czy nie pomyliłem się gdzieś i chciałbym podłączyć to pod autko :)


Tylko mam pytania dotyczące podłączenia, stronę która idzie do komputera nie ma problemu bo są ponumerowane piny do złącza rs232, a od strony samochodu są nr pin do dużej wtyczki obd, z tym ze czytalem ze rózne autka mogą mieć różnie je rozmieszczone, więc jak podłączyć aby działały na e36 1996 ( styczeń, przed liftem) buda cabrio :)


Ostatnie pytanie to trzeba do tego jakieś sterowniki wgrywać ? jak wyglada syt z oprogramowaniem ? wpinam pod pc'ta i instaluje inpe itd jak na tutorialach ? nic wiecej nie musze robić ?

Pytam tutaj bo wątek na innym forum gdzie to znalazłem już dawno "wymarł"


767abe6a28e27.jpg

8ff3a15916143.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.