Skocz do zawartości

Niemożliwa inicjalizacja RLS


seku

Rekomendowane odpowiedzi

Nie potrafię uporać się z niedziałającym czujnikiem deszczu (RLS) w E39.

Jestem pewny, że szyba została wymieniona, po tym czujnik nie został zainicjalizowany.


INPA wykrywa błąd o numerze 64 None optical initialisation possible

oraz wskazuje wartości wody na poziomie 255.

Jeśli chodzi o wykrywanie światła, samochód włącza xenon po zapadnięciu zmroku poprawnie.


Procedura Initialize Rain Sensor w DIS kończy się werdyktem na miarę loterii tj. Spróbuj ponownie później, wymień sensor bądź skontaktuj się z ASO.


Jeśli chodzi o umocowanie podstawki na szybie, to jest ona przymocowana w poprawny sposób, nie pojawiły się żadne pęcherzyki czy zagięcia.

Sam sensor kilkukrotnie wyjmowałem z podstawki, odłączałem od wiązki, modyfikowałem oraz przywracałem domyślne wartości pustym plikiem FSW_PSW w NCS.


Czy można coś z tym zrobić, czy wymiana RLS rozwiąże problem?

Dodam, że podobne wątki odnajduję tylko na zagranicznych forach, gdzie zazwyczaj nie ma ich zakończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podłączam się do tematu, u mnie sytuacja w E90 jest jednak odwrotna, mam błąd modułu RLS, który mówi, że nie został wybrany typ przedniej szyby (była ona w przeszłości dwukrotnie wymieniana), czujnik deszczu działa poprawnie. Czy da się wprowadzić tę wartość z poziomu Isty czy też konieczne jest to za pomocą NCSExperta? Tam widziałem ludzie podawali coś takiego dla NCS:


FLC_SCHWELLWERT_SATZ

wert_01

FLC_SCHWELLWERT_SATZ_2

wert_01

FLC_SCHWELLWERT_SATZ_3

wert_01

FLC_SCHWELLWERT_SATZ_4

wert_01

TYP_FRONTSCHEIBE

serienscheibe

WISCHERMOTOR_RSK

wert_01



1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.