Skocz do zawartości

Pomoc w naprawie Sterownika silnika DDE


Andy74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niestety ale uszkodził mi się sterownik silnika i szukam kogoś kto może go naprawić. Chodzi mi o naprawę uszkodzonych elementów na płytce drukowanej. Nie wiem, może procesor albo inne rzeczy. Jeśli chodzi o zimne luty to patrzyłem i niby wszystko jest ok.

Problem jest w tym że auto jest z USA i nie jest prosta rzeczą dobrać do niego inny sterownik.

Sprawdziłem zamienne sterowniki po numerach i nic a nic nie ma. Dla tego muszę iść w naprawę.

Wiem wiem że jest tego dużo jeśli chodzi o naprawy sterowników ale nie chcę trafić na kogoś nie kompetentnego który tylko będzie odsyłał dalej. Może znacie kogoś do kogo można by wysłać i cieszyć się naprawionym sprzętem.

Myślę może o następujących firmach:

1. Mototronic z Niedomice

2.Motorataj Poznań

3.Navimajster Złotów

4.Carselectronic Nisko

Może ktoś się wypowie na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No widzisz... Znasz znaczenie słowa "karma" . Pomyśl nad tym. Przecież ci pisałem, że życie jest jak bumerang. Nie trzeba było oszczerstwo pisać na temsky w swoich postach. Teraz niech ci najlepszi naprawe zrobią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A jaki to silnik masz bmw E70 X5 że taki ewenement , jak wersja amerykańska to chyba nie diesel DDE, tylko benzynowy DME

-model dokładnie

- rok

numer sterownika

ZBnr (ZUSB ) (numer oprogramowania )

i nie zapomnij że masz ISN w sterowniku skrzyni automatycznej, nie tylko w DME/DDE do synchronizacji z CAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Din76, temat jest taki, że właściciel tego auta nie jest głupi człowiek i oczywiście już wie z czym ma do czynienia, ponieważ w sprzedaży tych sterowników jest bardzo mało, mają specyficzne hardware , jeśli jest gdzieś w sprzedaży - to cena kosmos. Bardzo trudno znaleźć, ponieważ jak ciepłe bułeczki na sprzedaż. Naprawa sterownika - zawsze loteria, ponieważ płyta ma wiele warstw, wylutowac przynajmniej jakis driver - trzeba mieć cierpliwość i doświadczenie. No i oczywiście wszystko zależy jakie błędy w sterowniku - może tam już nie ma sensu go naprawiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Din76

No jest problem bo to akurat nie jest zamienne z Europą.

Niech szla..k trafi ten czujnik. BMW powinno to naprawiać i jeszcze przeprosić !!

To jest właśnie diesel, ale silnik M57N2, skrzynia 6HP. i na dokładkę ADBLUE.

Teraz widzisz że nie zastąpisz tego sterownika europejskim. Wiem że wszystko się da zrobić, można wyłączyć to i owo ale nie o to chodzi.

Może ktoś ma dostęp do rabatów BMW na poziomie 30-40% to proszę o info na PW.

W USA są te sterowniki i w razie czego ściągnę go do Europy.

Na razie sterownik poszedł do fachowców.

Ale zwróćcie Panowie w swoich autach na to uwagę, bo problemów dużo.

W każdym razie bardzo dziękuje osobom co mi podpowiadają na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Problem z nie usypiającym się Bmw e65 745d na dwóch sterownikach silnika.

Kupiłem już tak auto a poprzedni właściciel poinformował mnie ze problem zaczął się kiedy wywalił dpfy fizycznie i z DDE u jakiegoś magika. Od tego czasu auto kradnie prąd i jest problem…

Może ktoś pomóc? Naprawa sterownika? Wgranie seryjnego softu?


Ktoś mi mówił ze w 745d nie można robić chiptuningu i dpf off bo potem auto się nie usypia… nie wiem czy to prawda czy bajki…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.