Skocz do zawartości

F 11 interpretacja odczytu parametrów ecu


matthiasmoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem i nie znalazłem. Posiadam aplikacje na telefon Btool i w Live data odczytuje wartości parametrów, niestety nie wiem jakie są wartości zadane albo wymagane, więc nie mogę ich porównać. Mógł by mi ktoś pomoc i i ub gdzie mogę to poszukać?

I jeszcze jedno. Posiadam ista wersja 3.4.1 i auto f 11 2011r czy ona mi to auto zdiagnozuje? Jaki interfejs będę potrzebował, bo ten stary który był do e 60 nie funkcjonuje

Prosze o pilną informację lub tel. Mój 880 414 087

Pozdrawiam Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki interfejs będę potrzebował, bo ten stary który był do e 60 nie funkcjonuje

Maćku przecież wysłałem Ci całą instrukcję do kabla.

Tak wiem, ale ja w moim interface mam tylko 6 pinow a na schemacie ktory mi wyslales jest 8.

W tej aplikacji Btool teraz dopiero zuwazylem ze liczy kilometry od ostatniego wypalania , nie zwrocilem uwagi na poczatku i myslalem ze liczy do nastepnego wypalania. Czyli nie wiem kiedy faktycznie zacznie wypalac. Musze caly czas obserwowac jak wzrosnie temperatura spalin albo sam wymusic wypalanie?

Auto zrobione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, ale ja w moim interface mam tylko 6 pinow a na schemacie ktory mi wyslales jest 8.

 

No to kupujesz wtyczkę OBD za kilka PLN i do tego przewód ethernet choć pewnie znajdziesz w domu jakiś niepotrzebny ale zarobiony z jednej strony i po sprawie. Wiem że kosztuje nie dużo ale satysfakcja, że zrobiło się coś samemu jest bezcenna :mrgreen: poza tym ja zrobiłem sobie na dłuższym przewodzie.

 

W tej aplikacji Btool teraz dopiero zuwazylem ze liczy kilometry od ostatniego wypalania , nie zwrocilem uwagi na poczatku i myslalem ze liczy do nastepnego wypalania. Czyli nie wiem kiedy faktycznie zacznie wypalac. Musze caly czas obserwowac jak wzrosnie temperatura spalin albo sam wymusic wypalanie?

Tak są km od ostatniego wypalania, a obserwować możesz również jak zaznaczy Ci się na zielono V, że regeneracja zaplanowana. Musisz zaobserwować kiedy Ci się zazwyczaj wypala i po jakim mniej więcej dystansie.

Auto zrobione?

Dziś zawiozłem wypranego DPF-a, rozrząd już wymieniony, a auto do odebrania jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.