Skocz do zawartości

Wypadanie zapłonu p0305


street23player

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów z forum mam problem z maszyną w chłodne poranki pierwsze odpalenie wypadanie zapłonu na piątym cylindrze p0305 trzęsie silnikiem i buja budą. Dam mu pochodzić kilka minut gaszę odpalam jeszcze raz i zero problemu ideał. Gdy kupiłem auto rok temu kilka rzeczy ogarniałem bo też tak miałem później zaczęło się robić ciepło i był spokój aż do teraz. Wymienione rzeczy w ostatnim roku: odma nowa z wszystkimi wężami, jedna sonda za kat., wszystkie 6 świec, cewki były ok to powymieniałem te palce gumowe na nich, wtryski po czyszczeniu podmienione z M54, disa po regeneracji nowa membrana, przepustnica i krokowiec czyszczony, termostat, pompa wody, zbiorniczek, uszczelka pokrywy zaworów ta górna i pewnie coś tam jeszcze. Po podłączeniu kompa zauważyłem że mam złe wskazania czujników dzisiaj temp na dworze -5*C a u mnie w ECU

temp wlotu powietrza na zapłonie +95*C ,a na zewnątrz -5*C

temp płynu chłodzącego +105 również na zapłonie na zewnątrz -5*C temp płynu odczyt z licznika (kod7) jest identyczny z tym co na dworze -5*C

temp płynu chłodzącego wyjście z chłodnicy +106 na zapłonie na zewnątrz -5*C

do tego disa już działa ale jakoś tak dziwnie pod obciążeniem po dodaniu mocno gazu zamyka się i dzieli kolektor ssący

czy to możliwe żeby tyle czujników padło na raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak nikt się nie orientuję to może chociaż pożyczył do podmiany jednego z czujników najlepiej temp. powietrza tego w kolektorze z 54 też podejdzie z góry dziękuję za pomoc najlepiej w okolicy Sierpca Płocka Rypina Płońska Włocławka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.