Skocz do zawartości

[E36] Inpa działa tylko przy uruchomionym carsofcie


toybro

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Na wstępie chciałbym się przywitać. Pochodzę z okolic Trójmiasta i jeżdżę E36 swapowanym na 2,5M50 NV. Kupiłem wczoraj kabelek do carsofta na RS232 oraz wyjściem OBD1. W opisie mówili że inpa normalnie będzie działać. Zainstalowałem ediabas 6.4.5 oraz z ciekawości tego carsofta 6.14. inpa zainstalowana na STD:OBD ale bez USB tak jak pisali w instrukcji. Przełożyłem w EDIABAS.INI na ADS, oraz uruchomiłem apke ads32 w folderze hardware. Kabelek działa ale raz że nie działa battery i ignition, nic nie czytalo. Odpaliłem carsofta i przeczytał ABS, EWS oraz airbagi. Po tym odpaliłem inpe i zaczęła czytać też moduły ale takie same jak carsofta oraz dalej nie wyświetla się zapłon i bateria. Co tam może być ? Wiem że do tego silnika tylko DIS. Ale bez działającej inpy dis nie zadziała.


Podaję filmik :https://www.youtube.com/watch?v=Ew3LQsSgs4Y


W E46 330ci również nie widzi zapłonu ale da się podłączyć tylko do modułu silnika.

eabf7c39456e96e12150497bd121.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIS już podłączony. Niestety pokazuje "DIAGNOSIS IS NOT OK" Zbyt niskie napięcie. Aku ma 12,19v. Dalej przy ręcznym sprawdzaniu modułów wywala "Control unit has not been found" Wydaję mi się że DIS wymaga zapłonu. I choć zapłon jest uruchomiony to ani dis, ani inpa nie widzi go, tak samo battery, lecz z tym się uporałem wrzucając UBAT=OFF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Lepiej trzeba było kupić ADS interfejs ,

nie ma zapłonu na pinie 6 DSR (RS232 ) i kl30 na pinie 9 RI (zobacz schemat możesz sobie sam dorobić jak potrafisz lutować )

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=97&t=276436#p2080949

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to był mój pierwszy interfejs. Dałem radę go zrobić ale to był pajak i tak średnio więc kupiłem. Tam w tym co mam jest chip Xilinx. Póki co połączyłem pin 16 z 14 w wtyczce Ads ale nic to nie dało. Co mam dokładnie zrobić?

https://imgur.com/a/daBTR11 <- Wnętrze tego fejsa carsoftu


EDIT: z tego co czytałem na bimmerforum koleś kazał podłączyć pin 16 w PACMANIE z piniem 5 w wtyczce DB15. Jest on wolny. Ale dalej nie działa


EDIT: dorobiłem wykrywanie zapłonu. Pin 16 do pinu 6 w db9

YEK3HlM.jpg


EDIT: To nic nie dało. Inpa nie widzi zapłonu.


EDIT: Inpa 3 również nie widzi zapłonu na ADS. Na obydwu nóżkach tranzystora 0,7v, a przed rezystorem na środkowej nóżce 12,55v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To powinno działać mam taki interfejs ADS sam go robiłem według tego schematu i projektu i na 100% działa ,

zapłon widzi z pinu 16 jak widziałeś to z pinu RI (RS232 pin 9 ) też jest rezystor podłączony 10K , ja wprowadziłem zmianę ta kl30 (pin 14 obd) +12V zamiast bezpośrednio z pinu 14 to dałem rezystor 1K2 i diodę prostowniczą ,

ale bez niego też działa,

sprawdź jeszcze raz lub jak umiesz lutować to sobie sam zrób ADS tylko ceny na allegro niskie w sumie to części mnie tyle samo wyniosły co bym kupił gotowy, nie kupisz 5 rezystorów tylko minimum 10, lub 100 , tak samo z tranzystorami

ale zrobiłem dla rozrywki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pod pin 6 i pin 9. Tyle ze pod 9 jeszcze rezystor. Tego zapomniałem. Co do sztuk to kupuje na sztuki w sklepie w gdyni.

EDIT:

Dorobiłem rezystor tak jak na schemacie. Inpa zobaczyła w końcu battery. DIS tak samo widzi battery, ale wciąż zapłon bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Odgrzewam kotlet. Męczę się z tym kabelkiem. Ediabas 6.4.3 tak samo nie widzi. Carsoft widzi tylko airbag i ABS. Da się normalnie sczytać błąd. Gdy po carsofcie odpalę inpe to bez zapłonu(stacyjka przekręcona) zobaczy te same moduły co cs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.