Skocz do zawartości

Błąd U019D


drago68

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie zapaliła się kontrolka EMISJA SPALIN i pojawił się błąd U019D. Ciężko coś znaleźć na temat.

Dolałem niby "lepszego paliwa" 98 z BP i kontrolka zgasła. Błąd skasowałem. Co ciekawe na wyświetlaczu check engine wyświetlało OK.

Ktoś, coś w temacie.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po przejechaniu 1500 km znowu się kontrolka żółta pojawiła. Przez OBD-II to błąd U019D.

Po kilkukrotnym odpaleniu samochodu zgasła. Samochód nie wykazywał żadnej "ograniczonej mocy". Wszystko była sprawne.

Może ktoś doradzi lub podpowie do kogo udać się w województwie śląskim lub małopolskim. Oczywiście serwis BMW w ostateczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko było podpinane i na szybko był wyjazd.

Jak znowu wywali błąd będę działał dalej. Podobno jest to niewymienialny czujnik chłodnicy w moim samochodzie, ale do sprawdzenia nastepnym razem. Podobno BMW F48 z USA maja czujnik zintegrowanyz chłodnicą, gdzie trzeba wymienic całą chłodnicę. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może tak być, ponieważ nie znalazłem go na schematach, ale dla pewności trzeba sprawdzić po vin.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Info dla Was wszystkich.

Po ponownym pojawieniu się błedu wskazujacego na czujnik chłodnicy zintegrowany z chłodnicą, postanowiłem zadzwonić do znanego na fc "BMW KODOWANIE". Jak sie okazało, znany problem z samochodami USA, które maja ten czujnik na chłodnicy. Ten czujnik wystepował w róznych modelach do któregoś roku, potem została wstawiana nowa chłodnica bez czujnika. Po umówiemiu sie na spotkanie został wgrany nowy soft silnika eliminjący wskazania tego czujnika. Została także zaktualizowana aktualizacja sterowników całego silnika oraz deaktywacja "start-stop". Po przejechaniu juz ponad 1200 km, samochód mniej spala i jest bardziej dynamiczny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.