Skocz do zawartości

[e70 3.0si] Krotszy interwal olejowy silnika w NCS.(Tools32)


total9

Rekomendowane odpowiedzi

Interwaly olejowe w x5 ustawione sa na 30tys km. Chcialbym ustawc w NSC Expert np.co 12tys. km

Niektorzy pisza ze podczas tych 30tys robia np. 2 wymiany, ale ja jednak chcialem sobie to ustawic po bozemu.

Na internecie pisza ze interwal ten powiedzmy 30tys ubywa w zaleznosci od spalonego paliwa. Cos w tym jest bo inni koledzy ktorzy zrobili inspekcje olejowa i zmienili w/w 30tys na np: 15tys zauwazyli, ze kilometry faktyczne przejechane na liczniku nie pokrywaja sie z kilometrami na wyswietlaczu inspekcji olejowej.

Znalazlem na internecie ---> https://xoutpost.com/bmw-sav-forums/x5-e53-forum/84490-re-coding-instrument-cluster-shorter-service-interval-display-leds.html jest to co prawda do e53 ale moze byc pomocne.

i drugie dla modelu e90 --- https://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=1021833


Wiem, ze jest jak to zmienic w innych programach i dla innych modeli bmw, chocby tu ---> https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=283721#wrap , ja jednak chcialem cos znalesc konkretnie pod model e70 w NCS i niestety tego jest bardzo malo lub prawie nic.

Marke bmw poznaje od 2 tyg. wiec wiele rzeczy jest jeszcze dla mnie niejasnych, wczesniej wierny bylem audi, a tam obsluga programu vag byla na innej zasadzie.

Dlatego mam prosbe dla osob ktore znaja sie w kodowaniu w NCS by zechciala sie podzielic ladnym przepisem jak ten temat ugryzc.

Wiem, moze wyglada to na lenistwo z mojej strony, ale uwierzcie mi, ze nie chcial bym uwalic samochod przy moim pierwszym kodowaniu ;)

Kabel mam, skonfigurowany, ladnie sie laczy ....

Edytowane przez total9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. brak odzewu, ja tez nic nie znalazlem na ten temat.

Poradzilem sobie uzywajac Tools32 i przepisu z tego watku --> https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=283721#wrap

Sam proces kodowania z w/w watku tj. oel;40;30 troszke zmienilem.

Poniewaz w tym kodowaniu mozemy uwzglednic az 10 roznych argumentow.

Ale od poczatku ...

... najpierw nalezy przejsc do cbs_daten_lesen i uruchomic zadanie. W wynikach znajdziemy COU_RSTG_CBS_MESS_WERT Bedzie tam wartosc ktora będzie sie zawierała w przedziale od 0 do 30. U mnie byla to liczba "11", oznaczala 11 wymiane oleju od poczatku istnienia auta. Liczba ta bedzie potrzebna jesli bedziemy chciali dopasowac miesiac i rok nastepnej wymiany oleju.

Nastepnie zamknalem to okno i przeszlem do cbs_reset. Wpisujemy tu w polu Argumenty typu: oel; XX; YY ,

gdzie:

XX = interwał serwisowy (przybliżony procent pierwotnej wartości, w wielokrotnościach 1. Wartość 100% wynosi 27 580 km)

YY = aktualna wartość licznika CBS --- moj nr biezacej wymiany byl "11"

Kilka opcji dla XX, w przyrostach 5, to:

oel; 50 ; RR = 15,000 km (od 13790 km do 9 000 mil) --- moja opcja

oel; 45 ; YY = 12 000 km (od 12411 km do 8 000 mil)

oel; 40 ; YY = 11 000 km (od 11032 km do 7 000 mil)

oel; 35 ; YY = 10 000 km (9653 km na 6 000 mil)

oel; 30 ; YY = 8 000 km (8270 km do 5000 mil)

oel; 25 ; YY = 7 000 km (6890 km do 4 300 mil)

oel; 20 ; RR = 6000 km (od 5510 km do 3700 km)

oel; 15 ; RR = 4,100 km (od 4130 km do 2500 mil)

oel; 10 ; YY = 2,700 km (2750 km na 1 700 mil)


Podsumowujac to wszystko moj kod ktory wpisalem był wedlug schematu:

Oel; XX; YY; miesiac(10); rok(2019)

oel;50;11;10;19

i zatwierdzilem to F5.

argument 4 i 5 w w/w kodzie to miesiac i rok nastepnej planowanej wymiany.

Pozostalych argumentow nie musimy wpisywac i nie zostana one przekodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

prościej jest ISTA P lub kodem od niej

W 984 SIA_INTERVALL //Coding service interval //Codierung Wartungsintervall auf 24.000 km

lub

W 988 SIA_INTERVALL2 //Coding extrem short maintenance interval

Codierung Wartungsintervall S2 (MotorSG!) - fuer 12.000km. (galt bis 12/02 fuer Dieselmodelle 11Tkm)

dodajemy do FA i kodujemy DME/DDE do serii NCS profilem expertmodus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.