Skocz do zawartości

BMW e90 gubi synchro


Lady5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanie dotyczące BMW e90 (VIN KY23193) .Po każdym rozładowaniu akumulatora auto gubi synchronizację i już nie odpala. Po naładowaniu i zrobieniu synchro wszystko jest ok. Czy to jest norma w tych modelach ? Dodam że auto nie moje i już trzy razy koleżanka mnie wzywała na pomoc bo auto nie odpala. Wydaje mi się że nie powinno tak być ale pytam bo nie mam doświadczenia z tym modelem (moje e39 takich niespodzianek nie robi :D ) Pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno jej mówiłem żeby do Ciebie pojechała zrobić z tym porządek, ale że to daleko , czasu nie ma i takie wymówki. Moje przypuszczenia się potwierdziły że nie powinno tak być. Powiedz musisz mieć CAS fizycznie czy odczyt wystarczy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Już dawno jej mówiłem żeby do Ciebie pojechała zrobić z tym porządek, ale że to daleko , czasu nie ma i takie wymówki. Moje przypuszczenia się potwierdziły że nie powinno tak być. Powiedz musisz mieć CAS fizycznie czy odczyt wystarczy?

odczyt wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

I powiedz koleżance aby w końcu kupiła sobie nowy akumulator, to nie będzie na przyszłość maiła takich niespodzianek

odpowiedni do diesla nie mniej jak 90Ah, a benzyna nie mniej jak 80Ah najlepiej w technologii AGM

jak auto ma system start stop 1CC i/lub system odzysku energii z hamowania 1CD to obowiązkowo AGM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
I powiedz koleżance aby w końcu kupiła sobie nowy akumulator, to nie będzie na przyszłość maiła takich niespodzianek

odpowiedni do diesla nie mniej jak 90Ah, a benzyna nie mniej jak 80Ah najlepiej w technologii AGM

jak auto ma system start stop 1CC i/lub system odzysku energii z hamowania 1CD to obowiązkowo AGM

:lol: 100 razy jej to powtarzałem.Nie długo było trzeba czekać :lol: żeby e90 została ,,Królową lawet" .Dzisiaj znowu prośba o pomoc, pojechała do jakiegoś garażu z zawieszeniem robić , rozładowali aku i auto nie odpala :lol: .Pojechałem tam ale niestety INPA już teraz nie zrobiła synchro.Wywala takie coś

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2018/10/5/13133827_Przechwytywanie.PNG

Tłumaczyłem jak człowiekowi że trzeba aku wymienić i dać CAS do kolegi temski 740 naprawi i będzie po kłopocie.Zero konkretnego odzewu ,a teraz RATUNKU szuka.Jutro auto przywiozą mi pod dom to spróbuję czy Ista P nie podniesie tego problemu.Jak nie to koleżanka już nie będzie miała wymówki że to tak daleko i CAS pojedzie do kolegi temski 740.Nawet gdy odpali to i tak jak najszybciej będzie ten CAS chciała oddać bo teraz to już chyba na serio zajarzyła że jest problem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wlasnie tak to jest na rynku uslug BMW . Najpierw ludzie wydają pieniądze na to samo za każdym razem, od czasu do czasu, potem stają się w roli zakładnika sytuacji. Oni nie rozumieją, że lepiej od razu zrobić za drogo z wynikiem pozytywnym, potem spać spokojnie. Przeciwnie - cos kombinuja i tak dalej. To jest naprawde tragedia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma szczęście że ja nie zajmuję się tym zawodowo tylko hobbistycznie bo jak bym to robił na co dzień to bym chyba wygonił takiego klienta.Coraz lepiej zaczynam Ciebie rozumieć czemu często się wkur....na takich. Stać na auto ale na dobry serwis już nie.Najlepiej żeby wszystko po znajomości i za pół darmo .Rozumiem że na forum sobie pomagamy,podpowiadamy i.t.p . ale przecież auto to wygoda a wygoda kosztuje.Wygoda musi kosztować zwłaszcza gdy ktoś oszczędza nie tam gdzie trzeba czyli na porządnym serwisie.Druga strona medalu to porządny serwis. Dzisiaj jak pojechałem zobaczyć te e90 do tego garażu to na szyldzie miel: naprawy,i.t.p,i.t.d oraz diagnostyka komputerowa. :lol: Myślałem że już nie wytrzymam i coś powiem :mad2: Gość za pomocą jakiegoś CDP podejście robił do tej e90. Kupują najtańsze programy uniwersalne i ogłaszają ,,Diagnostyka komputerowa".Przeciętny zjadacz chleba nie ma pojęcia i płaci za podpięcie do kompa , a jaki jest efekt to już nie trzeba pisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do sprawy to ,,Królową lawet" udało mi się odpalić.Musiałem pokombinować żeby usunąć błędy i dopiero wtedy przeszło synchro. Nawet pokusiłem się żeby spróbować aktualizacji przez ISTA .Niestety już po trzech minutach ISTA przerwała programowanie CAS i kazała zakończyć sesję .Dokończyłem aktualizację wykluczając CAS z planu działań. Teraz pozostało(jutro) zamówić nowy acu i żeby sprawę zamknąć do końca wysłać CAS do naprawy.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.