Skocz do zawartości

Kodowanie wtrysku seria E


neon93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Chciałem zakodować wtrysk w moim BMW, zobaczyłem na YT, że nie jest to trudne i do mojego auta będę potrzebował ISTA.

Auto : BMW E81 N43 1.6 2008r.

Zakupiłem interfejs K+DCAN z tej aukcji : https://allegro.pl/bmw-k-d-can-inpa-ista-dis-interfejs-diagnostycz-i7147317007.html

ISTE pobrałem i instalowałem według instrukcji z tej strony : https://ibmw.info/programy/ista-d-rheingold/

Oczywiście INPA też zainstalowana.

Wszystko robiłem według instrukcji, ale nie mogę połączyć się z samochodem.

Wpinając Interfejs do auta zapala się w nim dioda czerwona na 20 sekund i gaśnie, przy próbie testu auta w programie ISTA czasem mignie dioda zielona na chwilkę i nic to nie daje, nie podświetla opcji kodowania wtrysków, nie wyświetla informacji o samochodzie, błędów itp.

W programie INPA wykrywa włączony zapłon, ale też nie łączy się z żadnym modułem...

Czy ten interfejs jest na pewno kompatybilny z moim autem ? Sprzedający twierdzi, że powinien działać bez żadnych problemów.

Instalowałem wszystko już na Windows 10 i Windows 7 - cały czas ten sam problem.

Dodam kilka zdjęć z programu.

e8dd2cc0e8730.jpg

78f5f6b08fe90.jpg

771ac0bba967d.jpg


Bardzo proszę o pomoc.

Raz udało mi się zrobić, że podświetliło opcje kodowania ale wyświetlił te komunikaty co wyżej, oraz nie odczytywał wartości wtrysków, wszystko 0000.

Inne opcje nadal wszystkie były nieaktywne, diagnozowanie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Masz problem z interfejsem, też miałem kiedyś taki i nie połączyłem się z żadnym autem powyżej 2007, dopiero wersja z przełącznikiem działa prawidłowo.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla dokladnosci tylko napisze ze przesuniecie przełacznika w prawo w kablu 2k-dcan (czyli rozłaczenie pinów 7 i 8) jesli chodzi o serie E ma znaczenie wyłacznie w autach z nawigacją CiC. W pozostalych przypadkach to czy jest w lewo czy w prawo jest bez znaczenia.(seria E)
sprzedam iCom Next Ori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zamówiłem ten nowy interfejs z przełącznikiem i pięknie działa. :)

Tylko mam jeszcze jeden problem.

Mianowicie problem z kodowaniem wtrysków.

W programie ISTA numery wtrysków program pokazuje całkiem inne niż są wsadzone.

Po zakodowaniu, program także zmienia sobie numery na jakieś swoje.

Tak wyglądały numery wtrysków przed zakodowaniem :

http://s2.ifotos.pl/img/nA-samYM-_qeswaps.jpg

Pytanie czy dobrze to zakodowałem, po wpisaniu wszystkich 4 cylindrów (wtrysków) i próbie zapisania całości wyskoczył komunikat : Switch off terminal 15 and terminal R

a76b18984629c.jpg

Ja w tym momencie wyłączyłem zapłon, wyjąłem pilot i ponownie go włożyłem i załączyłem zapłon i dałem next.

Wtedy niby wszystko wyszło, że chyba zapisał i pokazał (te swoje jakieś inne numery wtrysków).

Wymieniałem jeden wtryskiwacz na 1 cylindrze, resztę wtrysków wpisałem ponownie podczas kodowania tego pierwszego bo myślałem, że są źle zakodowane bo były inne numery ale po wpisaniu wszystkiego i zakończeniu numery wszystkich 3 wtryskiwaczy były takie same jak pierwotnie (to chyba dobrze) a zmienił się tylko numer na 1 cylindrze - więc ten który wymieniałem.

Numer wtrysku który kodowałem na 1 cylindrze : 578244

Tak to wyglądało po zakodowaniu :

17186a6b98081.jpg


Czy dobrze to zrobiłem ? Dlaczego ISTA pokazuje w ostatecznym zestawieniu inne kody ?

Jak sprawdzić kody właściwe ?

Może jakaś inna instrukcja ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak ma być, przeczytaj to co masz pod spodem i wszystko będziesz wiedział :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wyłączyć zapłon i wyjąć kluczyk.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Witam. Potrzebuję pomocy w następującym temacie. Zmieniłem silnik w mojej bmw x5 e53 2004.Silnik wsadziłem z wtryskami które w nim były i nie mogę ich zakodować w inpie. Pokazuje mi że kody inpa są niewłaściwe. Próbowałem nawet w ten sposób że włożyłem wtryskiwacz ze starego silnika po regeneracji i tez tego kodu nie chce przyjąć. Inpa diagnozuje mi silnik czyta błędy ale nie pokazuje mi włączonego zapłonu. Mam interfejs z przełącznikiem między liniami. Czy musi mi wykrywać ten zapłon? Proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.