Skocz do zawartości

Interfejs ADS Inpa Dis problem


Nura1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem sobie na allegro interfejs ADS do swojej e30.

https://allegro.pl/interfejs-bmw-ads-inpa-rs232-dis-diagnostyka-bmw-i6728014902.html

Ogarnąłem sobie inpe, disa ogólnie całego ediabasa żeby po szperać w swojej bawarce. Niestety nie mogę przejść jednej rzeczy. W inpie mam ciągle zapłon off, bateria dobrze działa czyli off, po podłączeniu ON. To samo w Disie, głowicy nie wykrywa. Robiłem wszystko zgodnie z instrukcjami, nic nie pomaga. I teraz moje pytanie główne : Kabla na vmware mi nie wykrywa przy podłączeniu aczkolwiek sprzedawca twierdzi że kabel nie wymaga sterowników i działa od razu po podpięciu. Czy to jest możliwe żeby tak było? Bo mi się wydaje że mimo wszystko laptop powinien przynajmniej wykryć nowe urządzenie a tak nie jest. Ktoś coś doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem sobie na allegro interfejs ADS do swojej e30.

https://allegro.pl/interfejs-bmw-ads-inpa-rs232-dis-diagnostyka-bmw-i6728014902.html

Ogarnąłem sobie inpe, disa ogólnie całego ediabasa żeby po szperać w swojej bawarce. Niestety nie mogę przejść jednej rzeczy. W inpie mam ciągle zapłon off, bateria dobrze działa czyli off, po podłączeniu ON. To samo w Disie, głowicy nie wykrywa. Robiłem wszystko zgodnie z instrukcjami, nic nie pomaga. I teraz moje pytanie główne : Kabla na vmware mi nie wykrywa przy podłączeniu aczkolwiek sprzedawca twierdzi że kabel nie wymaga sterowników i działa od razu po podpięciu. Czy to jest możliwe żeby tak było? Bo mi się wydaje że mimo wszystko laptop powinien przynajmniej wykryć nowe urządzenie a tak nie jest. Ktoś coś doradzi?

 

Sprzedawca ma racje, interfejs Ads nie potrzebuje sterowników, dziala bezposrednio na sprzetowym porcie com 1. Ale trzeba do prawidlowego dzialania wejsc w folder c/ediabas/hardware/ads i kliknac na adssetup

sprzedam iCom Next Ori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

INPA w trybie interface= ADS działa tylko na windows 32bit nie działa w trybie emulacji na vmware

instalujesz ediabas (6.4.3 najlepszy INPA 3 wersje 16bit ) lub Ediabas 6.4.7 prosto na windows bez wirtualnej maszyny wybierasz interface ADS

(DIS oczywiście na VMware)

ADSsetup i to wszystko dla inpa

i faktyczne ADS nie wymaga instalacji sterowników jak masz ori port COM (RS232)

podłączysz do samochodu i laptopa włączysz zapłon i powinno działac battery i ignition w ADS sam zapłon bywa tylko podłączaniem do pinu 6 DSR

bez żadnych tranzystorów lub tylko rezystor 1K2 między pinem kl15 w obd1 , a pinem 6 DSR w złączu RS232

najlepiej aby był to taki schemat aktywnego zapłonu jak na schemacie z tranzystorem i rezystorami

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=97&t=276436#p2080949

jest możliwa emulacja na karcie https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=97&t=229262

dis i inpa 3 na ADS wymagają aktywnego zapłonu bez tego nie działa

do dis w ediabas.ini trzeba konfigurować , ale inpa działa tylko na samym trybie interface=ADS w ediabas.ini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Proszę mi doradzić bo już nie wiem co mam robić, instaluje już 3 inpe i na każdej wywala błąd "create file error" Zaraz na samym początku uruchomienia Inpy. Ni z tad ni z owąt mi złączą wyskakiwac bo przecież mi działał program.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

masz sam program INPA , bez plików

aby inpa działała (na ADS interface tylko pod samochodem )

musisz mieć uzupełnione biblioteki

dla menu modeli ( INPA/CFGDAT/ np dla E36 E36.ENG, lub e46 E46.ENG

dla modułów diagnozowanych INPA/SGDAT / pliki IPO (ok 300 dla inpa 3 ) jak ich nie będzie to właśnie ten błąd

dla połączenie interfejsu z modułem pośrednik w EDIABAS / ECU / pliki prg powinno tam być ok 300/ 400 plików

tu masz moja instrukcję instalacji inpa 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.