Skocz do zawartości

Jak zainstalować światła przeciwmgielne ? wersja USA


Joker8899

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Bmw X1 z 2013 r wersja USA i nie posiada ona seryjnie światła przeciwmgielnego tylnego.

Czy ktoś ma wiedzę jak takie światło zainstalować ? chodzi mi przede wszystkim o to, żeby nie dokładać jakiegoś oszpecającego cały samochód dodatkowego światła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wygląda prosto. Wszystko jest zrobione, tylko włącznik ma zablokowany przycisk. Trzeba rozebrać włącznik świateł i zmodyfikować przycisk lub kupić cały włącznik świateł z przyciskiem. Przynajmniej tak zrobili to tutaj.

https://e84.xbimmers.com/forums/showthread.php?t=569119

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzic czy na pewno masz wszystkie polaczenia. Czasem trzeba dodac kabelki miedzy wlacznikiem i modulem swiatel.

Musisz sie do niego dobrac i sprawdzic czy:

- do pinu 14 (wtyczka 26 pinowa) ida kabelki od wlacznika

- od pinu 10 ida kable do tylu do lampy


Tu masx rozpiske:

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e84-x1-sdrive28i-sav/components-connectors/components/a-control-units-modules/a4011-footwell-module/BttLxfTn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Panowie, nie chciałem zaczynać nowego tematu więc odkopuje ten...

Mianowicie wczoraj byłem świadkiem wymiany przełącznika świateł w f25 2017 usa - oczywiście na przełącznik europejski wyglądający tak samo jak ten USA tylko że z przyciskiem tylnego Przeciw mgielnego. Robił to jakiemuś gościowi mój znajomy który bawi się elektroniką, nie tylko bmw ale też inne. Po założeniu przełącznika od wersji EU bodajże 2016 wszystkie światła działają idealnie, zero kodowania itp... jak to możliwe? Mógł mieć już kodowanie na te światło? Dopiero co przyjechał z USA.

Ale nie o tym chciałem głownie napisać, mam też swoje f30 tylko że 2012 z USA, dowiedziałem się że wystarczy przerobić przycisk i kodowanie i to powinno działać. W moim przypadku nie było tak łatwo ale po przekodowaniu mapowania lamp przeciwmgielne działają. Byłe m i jestem ambitny i chciałem zrobić jak w oryginale(podświetlenie przycisku i znaczek) i zamówiłem przełącznik z EU Zamontowałem i wszystko ok. Ale...

No właśnie, wszystko działa ale jak zrobię skan na błędy wywala mi błąd przełącznika/kodowania, nie pamiętam w tej chwili(później wyedytuje) dokładnie błędu ale było to coś BIL switch/ encoding.

Jak dla mnie to kwestia zmiany VO na EU, albo jakiegoś dodatkowego kodowania. Ktoś zna przyczynę błędu i jak go rozwiązać.

Kolega który robił f25 podpowiedział mi tylko że on nigdy więcej nic nie robił oprócz założenia przycisku i ewentualnego mapowania lamp. Nie wydaje mnie się że to jest do końca dobrze zrobione podjechałem do niego za 3 dni i rheingoldem zrobiłem skan i to samo w tym f25 błąd przełącznika, może z pozycji użytkownika auta nic nie widać ale po podłączeniu do kompa wywala błąd, nie przeszkadza to w użytkowaniu ale mam wrażenie że to jest nie do końca zrobione i należy powalczyć z wyposażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za ekspresowa odpowiedź alb3rt :cool2: , a byłem pewny że zmiana wersji wystarczy. Dziś sprawdzę czy będzie ok,

Dodatkowe pytanie - możecie pomyśleć totalny amator że o takie sprawy pyta - ale wolę zapytać niż bredzić głupoty lub powtarzać błędy, Co oznacza FA, skrót FA w drzewie VO ? Co do VO - to wiem że jest to Vehicle Order - można powiedzieć z jakim wyposażeniem wyjechał z fabryki, a co oznacza FA ? jest jakieś rozwinięcie ?

znalazłem FA- Fahrzeugauftrag to samo znaczenie po niemiecku :roll:


Wynika z moich poszukiwań że FA-> VO jest tożsame.

Edytowane przez straszny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich.

Podobny temat, F32 z usa, zmienione lampy z xenon na led, oczywiscie wywalone FA xenon, a dopisane LED, popchnieta data do przodu 03.2017 i type na EU.

Przekodowany włącznik świateł, zgodnie z opisem alb3rt.

Tylko po kodowaniu na swiatłach pozycyjnych swieca mijania i za zadne skarby nie moge tego wykodowac.

FEM po FA nie chce sie zakodowac, wyrzuca blad. Czy ktos podpowie co nie tak?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

A czy ktoś się spotkał z brakiem wpisu: "LCE_BEL_LIN_VAR" w FEM_BODY? Auto też USA, X1 2017, przełącznik zmieniony, świtła przeciwmgłowe przód/tył działają jedynie co to zwraca błąd:

D90D16: Control unit light (BEL), (LIN): wrong variant installed

Wszyscy piszą aby właśnie "LCE_BEL_LIN_VAR" zmienić na odpowiednią wartość, ale ja nie wiedze tego klucza! (używam Bimmercode).

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.