Skocz do zawartości

Uszkodzony czujnik poziomu lamp


Pietrek1366

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie mam u siebie poziomowania lamp dynamic xenon. Przy włączaniu świateł widać że silniczki w obu lampach działają bo światła chodzą góra dół lewo prawo i jakoś tam się ustawiają. Dioda na pokrętle jak przekręcę na AUTO nie miga tylko świeci ciągle jakby nie było błędu. W inpie wyrzuca błąd A58B modułu ALC czyli od adaptive headlings. Coś tam, że niskie wartości czujnika z przodu. Patrząc po statusach widzę, że czujnik z przodu ma stałe napięcie 0.02 i się nie zmienia. Ten z tyłu wydaje się dobry, bo ma jakieś tam napięcie i zmienia się gdy ruszam samochodem. Ewidentnie czujnik do wymiany? I czy z przodu jest tylko jeden czujnik? Znalazłem go połączonego z wahaczem tylko z prawej strony (strona pasażera). A coś wyczytałem, że w niektórych samochodach były po dwa z przodu i jeden z tyłu. I nie jestem pewny jak powinno być u mnie. Ale to wtedy w inpie pokazywało by wartości napięcia dla dwóch czujników z przodu. I czy możliwe jest, że przez ten walnięty czujnik nie mam też skręcania xenonu na zakrętach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli napięcie masz poniżej 0,5 V to wywala błąd czujnika. Zanim wymienisz go na nowy sprawdź wtyczkę i kable lubi tam wyszystko gnić. Czujniki przód i tył są takie same, zawsze możesz podmienić ten tylni. Są po jednej stronie czyli jeden na przód i jeden na tył. Jeżeli system jest nie sprawny lampy po teście ustawiają się max na dół i nie działa poziomowanie ani skrętny xenon.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.