Skocz do zawartości

Zakodowanie świateł mijania na stałe w pozycji AUTO


Pietrek1366

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy jest możliwość zakodować jakoś światła mijania żeby cały czas zapalały się razem ze startem silnika? Tak że zostawiam przełącznik na AUTO i nawet w dzień się odpalają. Często zdarza mi się zapominać włączać światła mijania w dzień. W nocy jest ok bo przełącznik ustawiam na AUTO i nie muszę ruszać przełącznika jak gaszę czy odpalam samochód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przekręć pokrętło do końca w prawo i będziesz miał ten sam efekt :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie, bo wtedy samochód krzyczy że światła włączone i jak wyjdę i go zamknę to dalej pozycyjne się świecą. Dobrze jest tak jak na auto w nocy, otwierasz drzwi, pozycje gasną. Chciałbym tak na stałe. Może jakoś narzucić modułowi świateł że niby non stop jest noc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiem czy jest taka opcja, ponieważ pozycja auto jest do tego żeby właśnie gasły światła gdy jest jasno i ewentualnie wtedy świeciły się drl. Można zakodować moduł świateł tak żebyś miał przełącznik cały czas na światłach mijania i przy wyjęciu kluczyka wszystko zgaśnie, nie będziesz musiał ruszać pokrętła. Potrzebny jest do tego ncs.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ncs, inpe, disa. Możesz napisać które wartości zmienić? Mówisz o tak zwanych światłach skandynawskich? Że automatycznie cały czas włączone? A będę mógł je zgasić przy odpalonym silniku jak przekręcę pokrętło na 0?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie, świecą się na "0". Sprawdź jak masz ustawioną komendę TAGFAHRLICHT_ECE w module świateł i przestaw ją, powinno to załatwić sprawę.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest czasem komenda od świateł dziennych? Że zacznie świecić mi długimi jako dzienne?

A czemu właściwe nie chcesz długich jako dzienne. Ja tak mam i jestem bardzo zadowolony. Przełącznik na A i tylko przód świeci a po zmroku sama zapala się reszta. Na 0 też swieci ale mogę wyłączyć w idrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest czasem komenda od świateł dziennych? Że zacznie świecić mi długimi jako dzienne?

A czemu właściwe nie chcesz długich jako dzienne. Ja tak mam i jestem bardzo zadowolony. Przełącznik na A i tylko przód świeci a po zmroku sama zapala się reszta. Na 0 też swieci ale mogę wyłączyć w idrive.

 

No właśnie nie chce żeby mi coś świeciło w pozycji 0. Da radę wtedy wyłączyć w idrive w e65? Gdzie wtedy ta opcja będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A to nie jest czasem komenda od świateł dziennych? Że zacznie świecić mi długimi jako dzienne?

Nie, po tej zmianie nie będzie dziennych, tylko światła powinny automatycznie gasnąć i zapalać się po kluczyku. To rozwiązanie Twojego "problemu".

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie chce żeby mi coś świeciło w pozycji 0. Da radę wtedy wyłączyć w idrive w e65? Gdzie wtedy ta opcja będzie?

Ja mogę. W menu oświetlenie mam pozycje -światła dzienne. Usuwam "ptaszka" z kwadraciku i po sprawie. Ale wtedy całość działa tradycyjnie, czyli nie mam świateł w poz. "A". Zaświecą dopiero po zmroku albo gdy ręcznie włączymy.

A tak w ogóle to ja właśnie wcześniej miałem cały czas mijania w poz "A" gdy miałem zaznaczoną opcje-światła dzienne.Tyle tylko, że razem z pozycjami. Po kodowaniu w tej opcji mam teraz same długie na 30% bo tak chciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jakiegoś dziwnego idrive i nie mam czegoś takiego jak światła dzienne czy drl czy day lights. Mimo tego że wszystko z tagfahrlicht dałem na activ i ustawiłem dzienne na światła drogowe.

 

A musisz przekodować moduł CAPPL jeżeli to CCC. Szukaj cos w rodzaju: DAY_RUN_LIGHT_CCC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie coś czytałem o tym tylko nie mam do wyboru modułu CAPPL, chyba nie mam tego całego CIC, to jest trochę inny idrive niż np. e60. Ja mam jeszcze opcje na skos do wyboru.

A wiecie może jak u mnie nazywa się moduł idrive? Szukałem i nie mogłem tego znaleźć. Może tam jest ta opcja do aktywowania?

Ja mam idrive jak tutaj na zdjęciu tylko że po angielsku http://www.7-forum.com/modelle/e65/images/idrive_hauptmenue_lci_p0018002-c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.