Skocz do zawartości

BMW e60 check engine


kuuba129

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio wyskoczył mi błąd check engine, więc skasowałem go ponieważ poprzednim razem był związany z instalacją gazową która została wyregulowana lecz problem znowu powrócił. Podpiąłem się do kompa i sczytałem błędy ale nie za bardzo wiem co tak naprawdę wyszło... Wydaje mi się, że błędy dotyczą sondy lambda, dlatego zwracam się o pomoc pisząć tutaj. Moglibyście mi powiedzieć o tym co komputer sczytał ? Z góry dzięki Wam bardzo :)

Ponieważ zdjęcia się nie wyświetlają tutaj będąlinki: https://zapodaj.net/bb942a70bcacc.png.html , https://zapodaj.net/e042d96f6c060.png.html , https://zapodaj.net/57ea8af3fd816.png.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wejdź w dme i wtedy odczytaj błędy, tak samo w dsc, często opis błędu mówi więcej niż kod.

29B5 - system powietrza wtórnego

29A8 Zarządzanie energią, system elektryczny pojazdu - jak wygląda ładowanie? Nie ma skoków napięcia? Aku jest ok? Napięcie nie spada poniżej 10V podczas rozruchu?

2883 - mixture preparation bank 2

2882 - mixture preparation bank 1

Wygląda na to, że gazownik dalej nie ogarnia. Oczywiście warto sprawdzić szczelność dolotu, często lubi pękać rura między przepływomierzem a przepustnicą. Fajnie jakbyś pochwalił się jaki masz silnik. Dodatkowo, aby potwierdzić, że przyczyną jest gaz, a pewnie jest, skasuj adaptacje i zrób 50-100 km na pb. Wtedy pokaż korekty paliwowe, później przełącz na gaz, zrób znowu 50 km i pokaż korekty paliwowe.

Gdzie tu masz błędy sond? :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za takie zainteresowanje!

A więc mam M54 525i Sytuacja z aukumulatorem i alternatorem to była jedna wielka przygoda... Alternator został zregenerowany i akumulator wymieniony na nowy w zeszłym roku bo działy się cuda... Wtedy to nawet nie można było posłuchać radia bez odpalenia samochodu, lubił sobie zgasnąć podczas prędkości autostradowych, dyskoteka się działa z kontrolkami ale po regeneracji wszystko ustało... A co do sondy to spojrzałem na złe kody.

Chętnie bym się podpiął teraz do kompa znowu ale niestety autko stoi daleko ode mnie teraz bo wrocilem na studia... A gaziarz też wymieniał wtryski... Może faktycznie źle wyregulował znowu hmmm z tym dolotem powiem żeby ktoś sprawdził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.