Skocz do zawartości

E46 330XD NCS - pomoc w ogarnieciu


fastforward

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Co właściwie się stało ? auto pali ? , jak masz działającą INPE i NCS i dostęp do sieci w laptopie to mogę Ci to ogarnąć przez TeamViever .
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzeczą jest to że w inpie mam vin ''999999999.'' druga rzecza jest to że nie łączy mi się przez EWS i wyskakują błędy coapi , zmieniając na inny łączy się lecz nr vinu jest inny , a przede wszystkim mam błąd w liczniku po tym zabiegu . Tak posiadam wszystko , szukam gdzieś jakiś informacji na ten temat bo ogólnie jestem w tym zielony


Tak wygląda Inpa :


4cd846eaf3bc.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

999 to nie numer vin

bmw e46 przed 2001/09 ma ZCS (trzy kody GM SA VN to opis samochodu ) i moduły komunikacyjne EWS i KMB

po 2001/09 jest inny system kodowania taki jak w nowszych modelach FA/VO zmieniły się też moduły komunikacyjne AKMB i ALSZ

czyli zegary i sterownik świateł

masz krzaki w EWS dlatego że pewnie to model po dacie 2001/09 i masz FA wybieraj do kodowania zamiast EWS AKMB

vinu e e46 nie można zmienić NCS w zegarach i silniku EWS nawet w LSZ więc kolega nie mógł tego zepsuć

zakoduj do serii KMBI i gotowe

expertmodus

F1 > F3 > E46> AKMB>OK >F6 > F4 > KMB (AKMB) > OK > F3 wykonaj i gotowe zresetuje się godzina i data i wszystkie dane wrócą do seryjnych ustawień w zegarach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.