Skocz do zawartości

Kodowanie importu tras na MAP ROUTE (Navi Bussines)


Yarwa

Rekomendowane odpowiedzi

Utworzyłem podobny temat w dziale: Nawigacja. Ale z racji tego, że nie każdy zagląda w każdy dział to pozwoliłem sobie na dubel w tym dziale. W sumie tu chodzi o kodowanie.


A więc tak: mam nawigację Bussines a więc Road MAP Europe ROUTE.

Jednostka HU_entrynav.

Kodowanie poprzez E-SYS i kabel ENET.

Auto: F30LCI.


Wydawało mi się, że skoro mam dostępne z poziomu kodowania opcję NAVI_TRIP_IMPORT to mogę uruchomić sobie import tras przez USB.

Próbowałem to zrobić i niestety efektu brak. Ustawiłem w NAVI_TRIP_IMPORT aktiv, a wiec wartość na 01.

Dodatkowo również aktywowałem opcje do importu punktów POI, bo myślałem, że może trzeba cały pakiet aktywować. Ale nadal efektu brak - nie pojawia mi się w menu opcja importu tras.


Czy może jest ktoś na forum, kto próbował i udało mu się uruchomić import tras przy navi bussines ? Jak tak to w jaki sposób. Być może powinienem coś jeszcze zakodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Do importu map nie musisz nic kodować ,

a) pewnie źle sformatowany pendrive

B) może mapy spakowane i nie rozpakowane nagrałeś na dysk ...

normalnie nagrywasz pendrive w formacie FAT32 , wkładasz do usb czekasz ok 2 do 5 czasami minut na odczyt,

i pojawia ci się okienko do wklepania kodu FSC i gotowe importujesz mapy

Co do kodów FSC to wiecie panowie :P jak ktoś przeczyta plik z ROUTE to mogę załatwić kody FSC ... 2019-1 2019-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Din76 zauważ, że zakładając temat pytałem się o import gotowych tras tak, jak jest to możliwe w navi professional, a nie aktualizacja map.

Ja z aktualizacją nie miałem problemów, ale ja miałem pakiet wykupiony, tak więc nie przejmowałem się FSC.

A dlaczego kolega mający problem z aktualizacją map podpiął się pod mój temat, skoro on czego innego dotyczy, to nie mam pojęcia.


Generalnie być może nie jest to możliwe o co się pytałem, pomimo tego, że dostępne są jakieś pozycje do kodowanie, skoro przez tyle czasu nikt tego nie zrobił. A może tylko ja tej opcji potrzebowałem i nikt inny w tym nie grzebał.


Ja swój problem rozwiązałem trochę na okrętkę, bez kodowania. Zamieniłem F30 z navi Business na F10 z Navi Professional :lol: I jestem z tego bardzo zadowolony i mogę już importować gotowe trasy przyszykowane na spokojnie w domu przy kompie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Din76 zauważ, że zakładając temat pytałem się o import gotowych tras tak, jak jest to możliwe w navi professional, a nie aktualizacja map.

Ja z aktualizacją nie miałem problemów, ale ja miałem pakiet wykupiony, tak więc nie przejmowałem się FSC.

:)

Sory, przeczytałem pobieżnie , bez wnikliwości , może wynika to z tego że na co dzień nie obcuję z NBT w idrive , a to domena raczej użytkowników ,

niż koderów BMW , szczerze to kiedyś słyszałem o użytkowaniu nawigacji NBT imporcie tras ,

ale na tyle kodować w życiu, to nikt ode mnie nie wymagał abym mu zakodował ESYS,

jak również nie spotkałem się z danymi kodowania , na naszym forum, jak również na zagranicznych forach , a czytam dużo i zbieram każdą informację na temat kodowania BMW .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co do kodów FSC to wiecie panowie :P jak ktoś przeczyta plik z ROUTE to mogę załatwić kody FSC ... 2019-1 2019-2

A to ciekawe :roll:

A co w tym dziwnego , czytasz esys plik DF dla nawigacji ROUTE , podsyłasz i masz kod FSC do aktualizacji mapy nawigacji ,

Wypowiedz była w stylu że nie będę żadnych instrukcji pisał, jak ktoś chce to wszystko znajdzie, jak nie to musi zapłacić ,

czemu nie zarobić parę groszy :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.