Skocz do zawartości

F10 CICMID nie wyświetla ostrzeżeń; w Check Control pustka.


mcmt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam!


Mam problem z HU_CICMID Business.


1. Miałem problem z linią BSD, z którym się uporałem (kabelek). To powodowało, że nie było przez jakiś czas pomiaru poziomu oleju, komunikacji z alternatorem i pompą wody.

2. Gdy grzebałem przy linii BSD na jakimś etapie pojawił się dziwny błąd CIC, że jest niezakodowany do tego samochodu (pomimo iż wszystko działało dobrze). Kolega miał jakiegoś "fajnego" uniwersalnego kompa, gdzie po odczycie błędów zapytał: "czy zakodować CIC do auta?"... i kliknęliśmy TAK :mad2:

3. Konsekwencje są dziwne, niczego podobnego nie znalazłem:

- Wszelkie ostrzeżenia, wyskakują tylko na zegarach, ale nie na CID. Na przykład niski stan płynu spryskiwaczy, czy rezerwa benzyny.

- Menu Check Control w CIC jest puste :o (powinny być wypisane wszystkie ostrzeżenia lub "no fault" jeśli nie na ostrzeżeń). Po dłuższej jeździe pojawia się "no fault", pomimo aktywnych ostrzeżeń - jest nawet wykrzyknik na zegarach spowodowany niskim stanem spryskiwacza lub rezerwą paliwa).

- Gdy przyciskam DSC, to na CID powinien wyświetlić się rysunek zawieszenia - aktualnie brak reakcji na przyciśnięcie DSC.

- Gdy ktoś do mnie dzwoni (telefon mam sparowany po BT), to imię lub numer dzwoniącego pojawia się tylko na zegarach. Na CID brak reakcji. A CID powinien również wyświetlać imię lub numer.

4. Zrobiłem:

- Instalacja E-sys oraz (po dwóch tygodniach nierównej, nieudanej, wyniszczającej walki z Launcher Premium) działające bez problemu E-sys Plus.

- Próbowałem przywrócić kod fabryczny: Coding -> HU_CICMID/CAFD... -> code. Ciekawe czy to coś wogóle zmienia, bo kodowanie zakończyło się sukcesem, ale nic się nie zmieniło.

- Expert mode -> FSC-Extended -> diagnostic address 0x63 -> ReadDataByIdentifierVIN >> -> Start , wykazało, że mój VIN to FF FF FF FF FF FF...

- zrobiłem WriteDataByIdentifierVIN >> -> start -> wpisałem VIN.

- Ponowny "read" potwierdził zmianę (jest coś innego niż samo FF...)


Ale wciąż nic się nie zmieniło. Ma może ktoś z Was jakiś pomysł? :|

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Nie mając 6WA ani 6WB w FA, w HU_CICMID mam KOMBI_CIC: kombi_mid.

Czy przypadkiem nie powinienem mieć kombi_low?


Czy dobrze rozumiem, że gdybym miał 6WA powinno być kombi_mid, i analogicznie z 6WB powinno być kombi_high :?:

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Walka trwa.


O wyswietlanie statusu DSC na CID jest odpowiedzialna funkcja MACRO_FDS w HU_CICMID i powinno być only_popup.


Reszta wciąż nie działa.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.