Skocz do zawartości

Dziwne błedy BMW E60 530D ( Bootshaft AFS i ARS )


tryb21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Mam problem z znajomego E60 530D 2004R w silniku nie da sie skasować dwoch błedów .

0dcc0086bf86379amed.jpg



Sprawdziłem FA nie ma w nim zapisanych modułow od aktywnego układu kierowniczego jak i Dynamic Drive i tak samo wg vinu nie miało to auto nigdy w wyposazeniu tych opcji . Błędy notuje w DDE EGS i DSC .


ed40a8d4df159120med.jpg

d8b37561efe2c448med.jpg


W DDE ktoś wgrywał mocniejsza mape nie wiem jak to robili czy na podstawie orginalnej mapy czy tez gotowiec ale tak sobie mysle ze gdyby to był gotowiec pochodzacy z auta ktore mialo to na wyposazeniu to były by kody FA i nalezało by je usunać a tutaj zczytuje FA i nie ma nic odnosnie Dynamic drive czy active steering czy ktoś wie co może być problemem ??

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



I drugi temat takze ciekawy w innej E61 530D 2006 widnieja błedy w silniku :


620c96a8798827aemed.jpg


Z tego co znalazłem w opisach to bład klapy wydechu , lecz jest to 530D ktore nie miały przepustnicy na tłumiku koncowym miały to tylko 535D ktory był elektrozaworek w lewym tylnym boku ale w 530D tego nie ma i dlaczego ten bład tam widnieje to tez dla mnie jest zagadka :((

Dodatkowo ma bład czujnika poziomu oleju w silniku - wymieniony na nowy HELLA i bład dalej widnieje , podejrzewam tutaj czy coś z wiazka nie pierdzieli tematu .


Klimatyzacja : nurtuje mnie ten pierwszy błąd E714 ( brak komunikacji z modułem PM ?? )


dba0e74e7369907dmed.jpg



Z góry dziekuje może ktoś coś pomoże :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 10 miesięcy temu...

Panowie, mam podobny problem.

Wyskakuje u mnie błąd 4448.

Miałem problem z wyskakującym co chwilę błędem active steering, pomagało chwilowo kręcenie kierownicą prawo lewo i restart samochodu.

Kupiłem więc moduł czujnika kąta skrętu, wymieniłem na odpiętym akumulatorze.

Został na nowo zaprogramowany, natomiast cały czas komputer pokazuje komunikat "active steering failure".

E60 530D 2003r.

Dodam tylko, że po wymianie i programowaniu zaczęły odbijać kierunkowskazy i działają światła skrętne, natomiast kierownica przy jeździe na wprost nadal jest skrzywiona.

Jakieś podpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.