Skocz do zawartości

Adaptacja lamp full led


dzidziusb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów mam pytanie czy to zadziała?

Padła mi karta moduł w lewej lampie ful led BMW F10. Karta już zamówiona i mam nadzieje że wszystko będzie Ok

Posiadam iste D oraz iste P

Mam zamiar zrobić diagnostykę w ista d sprawdzić czy moduły będą rozmawiać z lampami jak tak to skasować błędy i zakodować programem ista p.

Wiem że jest tam opcja kodowania i programowania .Czy należy zaznaczyć kodowanie + programowanie i czy w ogóle to zadziała i będą moduły pamiętać nowe ustawienia?

Gdyż wiem że istą d mogę to wszystko sprawdzić natomiast program ten nie zapisuje tych ustawień

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Widzę las rąk chętnych do podzielenia się swoją wiedzą.Forum spada na psy a wydawałoby się że jest to miejsce dzielenia się informacjami a nie miejscem zarobkowania.

Do rzeczy karta jest już w lampie i tak zrobiłem jak sobie wcześniej założyłem.Diagnostyka w ista D oraz adaptacja ledów a następnie Ista p zaznaczyłem wymianę sterownika.Ponieważ nie miałem wcześniej do czynienia z kodowaniami to dwa browary i do dzieła.Myślę że dla innych to normalka i powiedzą co tam kodowanie (właśnie takie informacje chciałem przeczytać przed tą procedurą to byłbym spokojniejszy. Po załadowaniu wszystkich sterowników został wyświetlony plan działań i tu miałem problem gdyż oprócz sterownika zaznaczonego wcześniej było programowanie i kodowanie innych sterowników a tego nie chciałem. Po wejściu w niechciany sterownik była opcja usuń działanie.Tym sposobem wyeliminowałem wszystkie niechciane sterowniki oprócz

tego wymienionego.Oczywiście zaznaczyłem tylko kodowanie.Z pewnością jest inna droga do zakodowania nowego sterownika lecz mi się udało w ten sposób.Po zakończeniu procedury kodowania mogę się cieszyć zapamiętanymi ustawieniami.

Teraz pytanie dlaczego się uszkodziła karta i wydaje mi się że ma to związek z wilgocią która znalazła się w lampie .Często po myciu miałem lekko zaparowaną lampę ale czytałem po różnych forach że to normalne dopóki nie będzie skroplin oraz gdy para schodzi w krótkim czasie to zjawisko jest normalne.Zauważyłem też podczas suszenia lampy że są tam takie małe odpowietrzniki z filtrem. Były u mnie mocno zbrudzone co mogło powodować wolniejsze odparowanie lampy.

Mam nadzieję że moje wypociny komuś się przydadzą .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam ponownie! Widzę las rąk chętnych do podzielenia się swoją wiedzą.Forum spada na psy a wydawałoby się że jest to miejsce dzielenia się informacjami a nie miejscem zarobkowania.


Mam nadzieję że moje wypociny komuś się przydadzą .

Pozdrawiam.

Pewnie że się przydadzą, ogólnie to włąsciciele F serii teraz już i G to tylko kodowanie robią esys i na tym koniec dlatego nie było chętnych do pomocy

programowanie i wymiana sterownika to juz napewno nie wielu , mimo że procedura w ista P nie jest trudna

przypomnę że od wersji 3.62 częściowo, a od wersji 3.64 całkowicie przetwarzanie modeli F i G zostału usunięte teraz dla tych modeli jest ISTA +,

samo kodowanie to fakt nie ma co się bać , programowanie też nie jest takie straszne może bardziej ryzykowne ale też nie ma co się bać

tylko ICOM obowiązkowo i dobry zasilacz 80A dlatego większość woli ESYS z ENET

dla takich opcji warto poszukać ISTAP wersji z ze swojego poziomu integracji to nie będzie problemów z aktualizacją sterowników i wszystkie pliki CAFD będą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.