Skocz do zawartości

Poziom zasiarczenia nox


DW1225

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Ista: drzewo sterowników:

DME - wywołaj funkcje SG - zapytanie diagnostyczne - Wartości eksploatacyjne silnika (stężenie tlenku azotu oraz załadowanie siarką kat. tlenków azotu). Właśnie wypalałem katalizator w n43, więc masz ścieżkę :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wypalałem do 0, widać na bieżąco jak spada a ile było na początku to nie sprawdzałem, jak włączyłem odczyt to było 40 jednostek (nie pamiętam teraz jakich), wcześniej wracał błąd o zasiarczeniu, później wrzucę jego screen, tam była ilość siarki.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie, tylko jest informacja aby jechać 30min z prędkością przynajmniej 110km/h.

image.jpg

image.jpg

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem czemu jadąc w jedną stronę ok.40 km z prędkością 115 i początkową wartością 750gr auto w zamian spalić siare dodało mi jej 830gr. Droga powrotna pakowanie spadło do 150gr.


Tu jest opisane

Jeżeli zawartość siarki w katalizatorze NOx, obliczona przez MSD80, nie przekracza około 1000 * mg, w normalnych warunkach MSD80 nie rozpocznie sesji desulfacji.


Jeżeli obliczona zawartość siarki osiąga ponad 1000 * mg, MSD80 próbuje zainicjować sesje odsiarczania, ponadto im większa zawartość siarki, tym mniejsza prędkość i mniej czasu potrzeba, aby utrzymać dokładną prędkość, aby rozpocząć proces odsiarczania . Na przykład, jeśli zawartość siarki wynosi około 1000 * mg, wymagana prędkość wynosi około 140 km / h, musi być utrzymywana przez 10 .. 15 minut (do rozpoczęcia desulfacji), wymagana jest agresywna jazda. Z kolei, jeśli zawartość jest powyżej 2000 .. 2500 mg, wymagana prędkość spada do 110 .. 115 km / h, również wymagana ilość czasu jest znacznie krótsza (tylko kilka minut) dla MSD80, aby rozpocząć proces odsiarczania Katalizator NOx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ,w ista to zmusilem jadąc w tamtą stronę. Ale samo zmuszenie do niczego nie doprowadziło bo prędkość była za mała.przy następnym wypalaniu po osiągnięciu 1000mg zobaczę czy sam będzie chciał to wypalac jadąc ~140.

Póki co mam 240gr.

Kolejnym testem będzie zalanie jakiego paliwa 98 które gdzieś wyczytałem że zawiera do 5 razy mniej siarki jak 95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Kolejnym testem będzie zalanie jakiego paliwa 98 które gdzieś wyczytałem że zawiera do 5 razy mniej siarki jak 95

 

To Ci raczej nic nie da, ponieważ wedle strony bimmerprofs, z której pochodzi też cytat powyżej (to jest kompendium wiedzy o n43/n53), ilość siarki obliczana jest matematycznie wedle ilości paliwa, które przepływa. Po prostu tam jest zaprogramowane, że gdy przepłynie pewna ilość paliwa, to w nim jest taka ilość siarki, także tej wartości w mg nie zmienisz. Natomiast to co się może zmienić to prędkość, z jaką będzie się zapychał katalizator NOx w sposób rzeczywisty, a co za tym idzie - będzie mógł zmagazynować więcej związków NOx -> silnik będzie w stanie dłużej pracować w trybie uwarstwionym (cykle po nawet po 30s, te po 50-60s to są dla niemal fabrycznie nowego kata NOx, poza tym tak dobre wartości są niemalże nieosiągalne; jak kat będzie mocno zasiarczony, to może już tylko 10-15s zanim się zapełni NOx'ami po czym będzie musiał zostać oczyszczony, to się dzieje przez 2s i cykl zaczyna się od nowa). Jeśli faktycznie Pb98 pomoże, to będzie się on zapychał wolniej. Ale nic Ci to nie da, jeśli komp obliczy, że masz powiedzmy 1000 mg. Mógłbyś tankować paliwo idealnie bez siarki, kat NOx byłby czysty i o pełnej pojemności, ale komp będzie dokładał mg. Jedynie tyle, że masz większą pewność, że katalizator NOx będzie mniej zapchany i przez to samochód powinien być w stanie dłużej jeździć w trybie uwarstwionym, o ile wszystko jest okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.