Skocz do zawartości

[E81] 118d - ISTA P krzyczy o wymianę sterownika.


Patrol1987

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Powody są dwa

1) to sterowniki były wymieniane i sa zamontowane o innych numerach

jesli wszystko jest ok działa to nie ma się czym przejmować usuń je z planu aktualizacji , potem jak ista p zapyta czy zostały wymienione to

kliknij ok że tak zrobi kodowanie i na koniec poimformuje że nalezy je jednak wymienić jeszcze raz ale programowanie samochodu zrobi,

2) powód to kotoś namieszał w FA i masz inne kody , przy zwykłej manulanej klimie nie ma kodu fa , a tu wpisanu kod od automatycznej

w przypadku PDC jak ktoś wymieniał radio to moduł pdc jest inny bez głośnika i ista p pokarze błąd wszystko do sprawdzenia dopiero mozna coś powiedzieć

bywa że naiwni doposażają samochód w kody FA zamiast w moduły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powody są dwa

1) to sterowniki były wymieniane i sa zamontowane o innych numerach

jesli wszystko jest ok działa to nie ma się czym przejmować usuń je z planu aktualizacji , potem jak ista p zapyta czy zostały wymienione to

kliknij ok że tak zrobi kodowanie i na koniec poimformuje że nalezy je jednak wymienić jeszcze raz ale programowanie samochodu zrobi,

2) powód to kotoś namieszał w FA i masz inne kody , przy zwykłej manulanej klimie nie ma kodu fa , a tu wpisanu kod od automatycznej

w przypadku PDC jak ktoś wymieniał radio to moduł pdc jest inny bez głośnika i ista p pokarze błąd wszystko do sprawdzenia dopiero mozna coś powiedzieć

bywa że naiwni doposażają samochód w kody FA zamiast w moduły :D

 


Dzięki Din76 , niestety nie wiem jak usunąć te moduły z planu bo nie mogę ich odfajkować, kodowanie pozostałych chyba zrobiła ale po tym są same problemy, strasznie mi namieszało, błąd poduszek , nie działa otwieranie drzwi pasażera od środka. Jak myślisz ? puścić mu kodowanie do serii NCS ? (kodowanie całego auta)

Właśnie, PDC nie działa a radio gra ale tak że ciężko to nazwać graniem.

Klima działa chyba, choć nie do końca, nie działa przycisk od nadmuchu na przednią szybę, oraz pokazuje błędy "brak odbioru danych z AUC" czy jakoś tak.

START STOP , nie działa. ISTA skalibrowała czujnik biegu jałowego, więc może teraz zacznie działać. Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić

Czy jest jakiś sposób na wymuszenie kodowania tych modułów, radio jest chyba połączone pod M-OST bo ISTA pluła się o podłączenie złącza.

cd36eb722e96.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

tryb expert mode

robisz zczytanie całego samochodu czekasz aż wszystkie czynności zostaną zakończone

wyświetli które sterowniki są do wymiany ®, a które do aktualizacji (PC)

klikasz na drzewie na sterownik wyskoczy okienko , druga zakładka usuń wszystkie czynności , klikasz i to wszystko

sterownik zniknie z planu aktualizacji , niestety są wyjątki bywa że doda sterownik w czynnościach końcowych

ale bdzie pisać to w planie aktualizacji

podaj vin (7ost znakw ) i FA które masz w NCS w

tryb expertmodus

F1 > F3 > E89> CAS > OK

zapisze fa w NCSEXPER/WORK otwórz plik FA.TRC w notatniku i sprawdzimy czy fa prawidłowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tryb expert mode

robisz zczytanie całego samochodu czekasz aż wszystkie czynności zostaną zakończone

wyświetli które sterowniki są do wymiany ®, a które do aktualizacji (PC)

klikasz na drzewie na sterownik wyskoczy okienko , druga zakładka usuń wszystkie czynności , klikasz i to wszystko

sterownik zniknie z planu aktualizacji , niestety są wyjątki bywa że doda sterownik w czynnościach końcowych

ale bdzie pisać to w planie aktualizacji

podaj vin (7ost znakw ) i FA które masz w NCS w

tryb expertmodus

F1 > F3 > E89> CAS > OK

zapisze fa w NCSEXPER/WORK otwórz plik FA.TRC w notatniku i sprawdzimy czy fa prawidłowe

 

Din76, dziś ISTA ładnie zakodowała sterowniki, po potwierdzeniu że zostały wymienione, nie wiem co wcześniej robiłem źle. Dziś poszło.

Teraz tylko walka z błędem poduszek. Ale to o tym jest już inny temat.

Dzięki Ci bardzo za porady.

cd36eb722e96.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.