Skocz do zawartości

Rozszyfrowanie błedów


michalrj11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam ogromną prośbę do forumowiczow obeznanych w temacie. Mam BMW e90 325i z silnikiem n52b25, na desce swieci mi sie na zolto kontrolka check engine. Po podpieciu do komputera wyswietla nastepujace kody bledow P114d, P0041 i P114b. Czy ktos wie co jest przyczyna tych bledow i moze mi podpowiedziec co naprawiac? Bylem juz u dwoch mechanikow probowali wkrecac emulatory sondy lambda jednak nic to nie dalo :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P0041 Generic (Common for all car manufacturers):

O2 Sensor Signals Swapped Bank 1 Sensor 2/Bank 2 Sensor 2

P114A BMW Auto Trouble Code

P114A BMW OBD2 reports a sensor fault, replacement of the sensor is unlikely to resolve the underlying problem. The fault is most likely to be caused by the systems that the sensor is monitoring, but might even be caused by the wiring to the sensor itself.

P114B BMW Auto Trouble Code

P114B BMW OBD2 reports a sensor fault, replacement of the sensor is unlikely to resolve the underlying problem. The fault is most likely to be caused by the systems that the sensor is monitoring, but might even be caused by the wiring to the sensor itself

P0041 BMW OBD2 may also be triggered by faults earlier down the line. For example, a dirty MAF sensor might be causing the car to overcompensate in its fuel-trim adjustments. As a result, oxygen sensors are likely to report fuel mixture problems.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeplywomierz (MAF) wyczyscilem nie przynioslo to efektu wiec wymienilem na inny jednak bledy dalej te same. Jedyne co sie poprawilo po wymianie przeplywki to silnik nie faluje na wolnych obrotach co wzesniej mialo miejsce i delikatnie czasem zafalowalo. Co powinienem jeszcze sprawdzic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czym się podpinałe? Zrób to czymś do bmw i zrób live data, wiele można z tego odczytać.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
:duh: to zmienia, że to forum bmw i znamy kody oraz błędy z programów do bmw a nie jakiegoś srelfi :o

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

2C7E sonda za katalizatorem

2C7F sonda za katalizatorem bank 2

2AAC disa

2C6A sonda za katalizatorem

2A37 valvetronic, czujnik wałka mimośrodowego

2A47 valvetronic, czujnik wałka mimośrodowego

Sprawdź wtyczkę czujnika, pewnie jest cała w oleju, disa zapewne do wymiany, można sprawdzić programem do bmw, sondy narazie traktuj jako skutek a nie przyczynę. Po ogarnięciu tego co napisałem sprawdź jak pracują, ale pewnie będzie wszystko ok.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do disy. Po tym kodzie wiadomo ktora to disa powoduje problem? (Mala czy duza) Jesli chodzi o czujnik walka mimosrodowego to jakis czas temu czyscilem ta wtyczke bo w gniezdzie faktycznie byl olej, potem wymienilem oring uszczelniajacy ta wtyczke i myslelem ze to zalatwi sprawe ale jak widac nie zalatwilo. Czy te bledy czujnika walka mimosrodowego moze powodowac niesprawny silniczek valvetronica? Slyszalem ze moze po czasie uzytkowania pojawic sie na nim luz, walek delikatnie sie przestawia i to generuje blad czujnika walka mimosrodowego. Wydaje sie to nawet logiczne bo wszystko ze soba jest polaczone. Ktos potwierdzi taka diagnoze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może tak być, tylko sprawdź najpierw czy wtyczka jest dalej czysta. Jeżeli chodzi o zawór disa to nie raczej, ale tak jak pisałem można je sprawdzić na pewno w ista, inpa pewnie też.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przez uszczelkę, nie wiem jak w Twoim silniku, ale raczej nie jest to o-ring.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Błędu nie zapisuje w dsc? Teoretycznie może to mieć związek, ale nie kojarzę takiego przypadku. Warto pojeździć z komputerem i poobserwować prędkości kół.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Michalrj11

Jeżeli chodzi o olej to u mnie wygląda to następująco: zawsze się sączy spod korka chociaż korek wymieniłem na nowy od f11 bo podobno jest szczelniejszy, sączy się również spod uszczelki walwetronika, olej się zatrzymuje w kielichach świec po czym przy gwałtownych ruchach wylewa się z nich na kolektor wydechowy co skutkuje smrodem oleju. Nie wiem czy się wlewa w jakiś czujnik ale jeżeli tak to prawdopodibnie jest tak jak u Ciebie dlatego byłbym wdzięczny jak byś mi napisał jak sobie z tym poradziłeś. Wiem, że minęły już prawie 3 lata ale mimo to mam nadzieję że pamoetasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.