Skocz do zawartości

E-sys seria F - pomocy


GODFATHER9191

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć mi łopatologicznie w jaki sposób mogę kodować moja f10? Mam kabel enet tylko nie wiem jak się za to zabrać, znajdzie się jakaś dobra dusza która mi to objaśni, które wersje dokładnie mam ściągnąć żeby wszystko działało bez problemu?

Aktualizacja najnowszych map/Kodowanie/Zmiana oświetlenia/ambientu wewnątrz auta - zapraszam PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiem co chcesz kodować,ale jak masz na myśli proste kodowanie fdl,to lepiej daj komuś kto się na tym zna.Potrzeba tobie nie tylko esys,ale także launcher,który jest aktualnie dostępny tylko za $$.Jest jeszcze esys plus,lecz on nie daje rady z nowszą psdzdata.Nie jest to takie proste jak się wydaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co chcesz kodować,ale jak masz na myśli proste kodowanie fdl,to lepiej daj komuś kto się na tym zna.Potrzeba tobie nie tylko esys,ale także launcher,który jest aktualnie dostępny tylko za $$.Jest jeszcze esys plus,lecz on nie daje rady z nowszą psdzdata.Nie jest to takie proste jak się wydaje.

 

a jaką wersję esys plus muszę ściągnąć i psdzdata żeby to działało bez problemu? Chciałem kila rzeczy ogarnąć podstawowych start/stop itp.

Aktualizacja najnowszych map/Kodowanie/Zmiana oświetlenia/ambientu wewnątrz auta - zapraszam PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak masz starsze bmmw F10 to jest jescze lepszy i bezpieczniejszy sposób

esys xxx (od 3.26 każdy )

token wygenerowany

psdzdata 54.1 max tam gdzie pliki CAFD nie sa przycięte , nie wiem skąd ta obseja aby psdzdata do kodowania była najnowsza

przecież to nie ma znaczenia jak poziom integracji starszy niż F010-14-11-502 dane do kowoania wynikają z oprogramowania sterownika nie z wersji psdzdaty

tylko nie może być starsza psdzdata do kodowania niż poziom integracji (I-LEVEL) samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Chlopaki ustawialiscie jakos ten program BMWAicoder bo odpalam wersje 4.6 i 5.0 i w zadnej nie moge sie polaczyc pacjent F11 dodam ze mam Icom-a kable Enet itp itd wszystko inne dziala jak INPA , ISTA D i ISTA P ale ten program sie nie chce polaczyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam Enet i mam Icoma ale za cholere mi sie nie laczy strasznie dlugo to trwa program ogolnie jak ogladalem tutki jest spoko i u wszystkich laczy sie moment u mnie nie. Ma ktos sprawdzony program ? Moze jakis filmik jak co robicie itp . ja mam wiecznie z czyms problem jeszcze zaden program nie odpalil mi od strzala. A chce sie pobawic z moja F11.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak masz starsze bmmw F10 to jest jescze lepszy i bezpieczniejszy sposób

esys xxx (od 3.26 każdy )

token wygenerowany

psdzdata 54.1 max tam gdzie pliki CAFD nie sa przycięte , nie wiem skąd ta obseja aby psdzdata do kodowania była najnowsza

przecież to nie ma znaczenia jak poziom integracji starszy niż F010-14-11-502 dane do kowoania wynikają z oprogramowania sterownika nie z wersji psdzdaty

tylko nie może być starsza psdzdata do kodowania niż poziom integracji (I-LEVEL) samochodu

 

Starsze to jaki rocznik?

Czyli rozumiem, że dla starszych roczników wszystko jest dostępne za free?

I jeszcze pytanie o interface E-NET z allegro https://allegro.pl/bmw-enet-e-sys-3-30-launcher-pro-licencja-i7535401793.html

Czy tu jest już wszystko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

starsze to takie do 2014/11 roku i to tylko takie co nie miały aktualizacji oprogramowania nowszą ISTAP niż 3.54.1 lub ista+ w wersji 4.0x,xx

dla F10 F06/F10/F11/ F12/F13/F18) (to poziom integracji maksymalnie F010-14-11-502

dla F01 (F01/F02/F03 F04/F07) to poziom maksymalnie F001-14-11-502

dla F20 (F20/F21/F22/ F23/F30 F31/F32/F33/ F34/F35/F36/ F80/F82/F83/ F87) poziom maksymalnie F020-14-11-502

dla F25 (F15/F16/F25/F 26/F85/F86) poziom maksymalny F025-14-11-502

dla F056- (F45/F46/F48) nie istnieje, tak samo jak dla serii G

niestety zakodowanie do serii modułu nowszą psdzdata niż z istap 3.54.1 powoduje też blokadę używania potem starszej wersji psdzdata

enet jak enet to tylko kabel lan , wtyczka obd i rezystor 511ohm/0.6W między pinem 8 i 16 i to cały kabel samemu można zrobić

co do lauchera pro tokenmaster to chciałbym to zobaczyć czy to prawda czy tylko fikcja , jak prawda w wersji pro to się opłaca

wersja premium 2.8.2 jest darmowa dla esys 3.28 i esys 3.27 wygasa niestety 31 grudnia 2018

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel wiadomo prosta konstrukcja sam sobie zrobię, szkoda 100zł na allegro wydawać.

A co powiesz o programie BMWicoder piszą, że darmowy, prosty w obsłudze i w miarę funkcjonalny.

Weź pod uwagę, że ja dopiero zaczynam swoją historię z BMW. Na początek potrzebuję program do czytania i kasowania błędów i ewentualnie do modyfikacji jakiś prostych rzeczy (typu START/STOP)

Na wyższy poziom pewnie w przyszłości przyjdzie czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam wszystkiego co sie da obecnie dzis nawet uzywalem BMWaicoder mam serie F i np program fajny ale ja na nim nie moge nic zrobic z ECU i EGS czyli sterownik silnika i sterownik skrzyni a tak program zajebisty bardzo prosty. Obecnie uzywam ISTY P troszke grubsza liga jesli chodzi o sprzet , instalacje i obsluge bo do kodowania musisz miec ICom-a dobrego lapka i zasilacz do utzrymania napiecia bez tego ani rusz :) wiem bo juz doswiadczylem tego na wlasnej skorze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam zainstalowałem bmwaicomander łączy się lecz nie ze wszystkich tylko parę modułów czym to może być spowodowane esys wgl nie mogę się połączyć a ista + działa normalnie lecz tam też drzewo kodowania mam brak pisze brak baz pomoże ktoś lopatologicznie bo dość mam tego szukania parę dni siedzę i nic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Macie jakąś sprawdzona iste z bazami do fki ? Oprucz odczytu błędów nie mogę nic więcej a chciałbym wentylator włączyć mam problem z gotowaniem płynu

 

Możesz wyjaśnić dlaczego piszesz w temacie o E-sys? Co jedno ma wspólnego z drugim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Macie jakąś sprawdzona iste z bazami do fki ? Oprucz odczytu błędów nie mogę nic więcej a chciałbym wentylator włączyć mam problem z gotowaniem płynu

Daj więcej gazu jedź po prostu szybciej wtedy płyn się szybciej schłodzi.

Ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można włączyć ale tego nie ( ..........) i co ci tu napisać nikt nie pomoże tylko po zlosci drugiemu i tak w państwie mamy przez takich jak ty np pisze w esys bo się podpiąłem dobra założę osobny temat co pewnej też będzie źle . A odnośnie gotowania to jak stanę w korku to mam fruwać ponad auto albo na czerwonym jechać ? Tak miała owszem ale r6 Yamaha a nie auto mi wywaliło węża i cały płyn uleciał miałem fart że akurat pod domem .


Za złośliwe pisanie i ubliżanie innym można usunąć z forum, proszę docenić chęć pomocy, większość pisze tu dobrowolnie aby tylko innym pomóc. Moderator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarozumiem ale zepsuło się w trakcie chodzi mi o to że zamówiłem termostat i pompę nowa już podobno są wadliwe lecz chciałem jeszcze sprawdzić czy wentylator jest sprawny bo w moim przypadku mimo wys temperatur nie włącza . Mam termin go gaziarza w środę już i musi mieć sprawne auto zecz jasna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.