Skocz do zawartości

E-sys seria F - pomocy


GODFATHER9191

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

ista d do 4.01 działa z enet idealnie

najnowsze (np 4.21 )chyba mają problem przy kasowaniu błedów

 

Nieprawda, ja mam 4.21.12 PL i działa idealnie. Wielu osobom co wiem też problemow nie stwarza. Trzeba dobrze skonfigurowac i będzie dzialac.

Pw moge pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam.

Ja mam trochę pytanie z innej beczki ,czy przez kabel enet i bmwaicoder :D mogę zmienić oprogramowanie z id5 na id6.

Jesli nie to proszę o radę, jestem trochę w tych sprawach początkujący.

Bardzo proszę o radę

Dziękuję i pozdrawiam

 

Ista full pzdzdata mylusi byc

Pisz pw dam linki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Właśnei aktywowałem sobie sportowe zegary programem bmcaicoder. Ale chciałem je przeskalować bo mają za niskie wartości maksymalne mocy i momentu na zegarach w stosunku do posiadanych. Chciałem też wyłączyć brzęczyk pasów oraz możliwość zamykania klapy bagażnika przyciskiem w aucie.

Mam oprocz bmwaicoder jeszcze e-sys i ISTE ale nie umiem się tym posługiwać. Stąd prośba o podpowiedzenie w ktorym programie i pokierowanie mnie co klikać - jakis tutorial do tych funkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnei aktywowałem sobie sportowe zegary programem bmcaicoder. Ale chciałem je przeskalować bo mają za niskie wartości maksymalne mocy i momentu na zegarach w stosunku do posiadanych. Chciałem też wyłączyć brzęczyk pasów oraz możliwość zamykania klapy bagażnika przyciskiem w aucie.

Mam oprocz bmwaicoder jeszcze e-sys i ISTE ale nie umiem się tym posługiwać. Stąd prośba o podpowiedzenie w ktorym programie i pokierowanie mnie co klikać - jakis tutorial do tych funkcji

 

Takich rzeczy bie zmienisz w esys : "za niskie wartości maksymalne mocy i momentu na zegarach w stosunku do posiadanyc". Wracaj go speca od mocy co tego nie zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnei aktywowałem sobie sportowe zegary programem bmcaicoder. Ale chciałem je przeskalować bo mają za niskie wartości maksymalne mocy i momentu na zegarach w stosunku do posiadanych. Chciałem też wyłączyć brzęczyk pasów oraz możliwość zamykania klapy bagażnika przyciskiem w aucie.

Mam oprocz bmwaicoder jeszcze e-sys i ISTE ale nie umiem się tym posługiwać. Stąd prośba o podpowiedzenie w ktorym programie i pokierowanie mnie co klikać - jakis tutorial do tych funkcji

 

Takich rzeczy bie zmienisz w esys : "za niskie wartości maksymalne mocy i momentu na zegarach w stosunku do posiadanyc". Wracaj go speca od mocy co tego nie zrobił.

 

Nawet jeśli dopiero teraz włączyłem sobie te zegary to powinien gdzies w ustawieniach zmienić te wartości?


A co do pasów, wstawie scr co zrobiłem w bmwaicoder: zmieniłem te wartości na OFF a i tak mi plumka o pasy. Czy mam zmienić ta wartość 90 na 0 ?


QtbM2USijylaFehBvGsR?lang=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnei aktywowałem sobie sportowe zegary programem bmcaicoder. Ale chciałem je przeskalować bo mają za niskie wartości maksymalne mocy i momentu na zegarach w stosunku do posiadanych. Chciałem też wyłączyć brzęczyk pasów oraz możliwość zamykania klapy bagażnika przyciskiem w aucie.

Mam oprocz bmwaicoder jeszcze e-sys i ISTE ale nie umiem się tym posługiwać. Stąd prośba o podpowiedzenie w ktorym programie i pokierowanie mnie co klikać - jakis tutorial do tych funkcji

 

Takich rzeczy bie zmienisz w esys : "za niskie wartości maksymalne mocy i momentu na zegarach w stosunku do posiadanyc". Wracaj go speca od mocy co tego nie zrobił.

 

Nawet jeśli dopiero teraz włączyłem sobie te zegary to powinien gdzies w ustawieniach zmienić te wartości?


A co do pasów, wstawie scr co zrobiłem w bmwaicoder: zmieniłem te wartości na OFF a i tak mi plumka o pasy. Czy mam zmienić ta wartość 90 na 0 ?


QtbM2USijylaFehBvGsR?lang=pl

 

Pasy w esys da sie zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teledysk mam sobie obejrzec czy czemu ma twoja pomoc sluzyc?

 

Sugeruję troszeczkę pokory.

Umiesz na youtube wpisać np. esys, aicoder czy to przerasta Twoje możliwości.

 

Tyle to chyba każdy zrobi zanim zacznie wysyłać jakieś prośby na forum. Ale nie znalazłem najwidoczniej tam pomocy na moje problemy dlatego napisałem prośbę z pokorą tutaj. Ale jeśli forum składa się z wywyższający się fachowców dla których tak proste rzeczy nie można nikomu wyłożyć na gotowo bo to uwloczy ich umiejętnością to wtedy najlepiej podać też link do google.... w zasadzie po co to forum jak mam google.

Edytowane przez aro7777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jakis krótki filmik instruktażowy

 

Tyle to chyba każdy zrobi zanim zacznie wysyłać jakieś prośby na forum. Ale nie znalazłem najwidoczniej tam pomocy na moje problemy dlatego napisałem prośbę z pokorą tutaj. Ale jeśli forum składa się z wywyższający się fachowców dla których tak proste rzeczy nie można nikomu wyłożyć na gotowo bo to uwloczy ich umiejętnością to wtedy najlepiej podać też link do google.... w zasadzie po co to forum jak mam google.

 

No nie byłbym tego taki pewny. Na youtube jest wiele filmów odnośnie esysa, zarówno w kwestii kodowania VO(FA) jak i FDL. Na podstawie tego oraz instrukcji w formie pdf znalezionych w googlach dołożyłem oraz zakodowałem m.in nawigację i tempomat, dokodowałem rozszerzony BT jak i wiele innych przydatnych rzeczy. Wystarczy chcieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy chcieć, a ja niechce i na forum pytam. A pytam abym nie musiał dochodzić do tych głębokich nauk, przchochodzic szkolenia z całego kodowania przez wiele godzin czy dni bo po prostu nie mam na to czasu. Umiem kilka prostych rzeczy w innym programie. Szukam prostego rozwiązania gdzie ktoś pokazuje w prostych krokach co poklikać i wykonać. Tak wygodne to, ale czemu to zawsze każdego boli że ktoś chce gotowe? A fora są po to by takie sprawy załatwiać i rozwiązywać, a nie szkolić się z kodowania. Jesli ktoś może pomóc to poproszę o taki filmik. Nawet nie wiem w którym programie mogę zrobić przeskalowanie zegarów. Z pasami już sobie poradziłem w bmwaicoder, a rzekomo tylko w e-sys miałem to zrobić.


Więc kończąc te przepychanki które do niczego nie prowadzą poproszę o pomoc jak ustawić większe wartości na wskaźnikach sportowych. Teraz mają max 240/560, a muszę mieć 300/640

Edytowane przez aro7777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tu nie chodzi o szkolenie z kodowania. Forum oczywiście jest po to, aby pytać. Jakieś podstawy trzeba jednak mieć, a to bez problemu można ogarnąć samemu. Nie pytałeś jak zakodować jakąś konkretną opcję, tylko chciałeś film jak obsługiwać program, a tych jest sporo na youtube.

 

jak ustawić większe wartości na wskaźnikach sportowych. Teraz mają max 240/560, a muszę mieć 300/640

Kodowaniem tego nie zrobisz. Trzeba to ustawić w ECU silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod posta.


Czy jest ktoś na ślasku kto może wytłumaczyć co i jak w E-sys.


Tak wiem są filmiki na YT, ale jestem z tych ludzi którzy wolą jak ktoś im pokaże coś na żywo np na własnym laptopie. Nie umiem się czegoś nauczyć z filmików i tak jak kolega nie mam czasu oglądać co i jak.


Sołtys podstawy podstawami ale nie każdy umie coś skumać z filmików.


Podstawowe kodowania robię Bimmercode na telefonie lub aicoder. Udało mi się dołożyć tempomat tempomat i łopatki w F31 ale nie do końca jest to dla mnie jasne jak to robić aby było poprawnie.


Niby wszystko działa ale jednak sterownik zgłasza błędny wariant kierownicy. Bo jest niezgodność z listą wyposażenia która jest wyświetlana w ISTA.


Czy jest ktoś kto może to wytłumaczyć przez telefon lub np spotkać się ze mną na śląsku i pokazać co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.