Skocz do zawartości

Błąd 4B90 BMW E46 2.0 318D - przestała odpalać


radzio33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnimi czasy auto zaczeło dłużej niż normalnie odpalać. Od kilku dni jeżdząc do pracy kompletnie straciła moc, momentami dostawała kopa. Z reguły wogóle nie reagowała na gaz. Pedał w podłogę i zero reakcji nawet spalanie nie rosło. Ledwo sie kulała. Lepiej było jak leciutko gaz wcisnąłem to mimalnie się rozpędzała. Czasami coś tam łykła wzrosło i wtedy szedł ale rzadko. Było z tym coraz gorzej aż nie szło wogóle ruszyć z miejsca bo gasła, aż do momentu w którym jestem teraz mianowicie nie odpala wcale. Kręci kręci coś tam niby próbuje i znowu kreci kręci.

 

Kolega podpinał się pod komputer i wyszedł błąd 4B90 (kontrola ciśnienia szyny paliwowej przy uruchomieniu - nieciągły) Pompka pod spodem auta sprawdzona przytykana palcem daje normalnie.

 

Analizowaliśmy wykres ciśnienia jaką daje pompa live podczas prób odpalania i… Wykres wyglądał następująco:

 

Pompa dobija do prawie 500 potem od razu pionowa kreska na dół do około 40 potem pionowa do góry prawie 500 potem znowu od razu 40. Zauważyłem że auto właśnie coś tam próbuje wtedy kiedy sięga 500, ale zaraz spada prawie do zera i od nowa.

 

Teraz kilka teorii jakie wysnuliśmy prosiłbym o ich analize.

 

1. Zawór pompy wysokiego ciśnienia sprawny, bo do szyny dochodzi to ciśnienie 500 atmosfer ? A poza tym z zewn, podawaliśmy napięcie i słychać że stuka.

2. Czujnik ciśnienia paliwa sprawny, bo wychwytuje wysokie ciśnienie i coś wysyła bo zaraz się zmienia wykres tyle że do 40?

3. Pompa wysokiego ciśnienia sprawna, bo przecież jest wstanie fajne ciśnienie wytworzyć?

4. Wtryski, w miarę ok chociaż warto zrobić test szczelności, ale chyba niemożliwe że całe ciśnienie przez nie ucieka prawda? bo schodzi prawie do zera jak wcześniej wspomniałem.

5. Winowajcą najprawdopodobniej jest zawór regulacji ciśnienia w szynie? bo jak mówiłem wykres schodzi na dół czyli czujnik coś tam wysyła chyba i reaguje zawór ale może źle.

Nie chciałbym go w ciemno kupować wolałbym go jakoś sprawdzić elektrycznie czy nie ma żadnej możliwości na jego sprawdzenie ? Jakiś opór może ma, ktoś wie ile? czy coś. Proszę o poradę.

 

Bardzo proszę o pomoc, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nic nie wymieniaj tylko zrób test przelewowy i będzie widać, który wtryskiwacz jest przyczyną, wymień na używkę z gwarancją rozruchową, wpisz nowy kod ima i śmigaj dalej :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz. Czyli możliwe że wszystko idzie przez przelewy wtrysków? Bo zastanawiałem się czy praktycznie wszystko jest możliwe żeby ujść przez nie, ale jak widać jest to możliwe. Ok, a więc jutro zrobie test i pokaże zdjęcia z niego. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Klasyczny przypadek, jak oczywiście pompa progowa oraz w zbiorniku jest ok.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po kręceniu przez minute taki wynik: https://imgur.com/a/XaVZt

 

Jak to interpretować?

 

I normalne jest jak tym wężykiem zbierającym wszystkie przelewy w jeden idzie paliwo w stronę uwaga DO przelewów wtrysków? Bo musiałem też go zaślepić żeby nie leciało tam paliwo i nie kap kap tylko całą średnicą wężyka.

 

Pozdrawiam

 

Auto odpaliło i chodzi normalnie, odpaliło tez normalnie. Mierzyłem napięcie jakie daje czujnik ciśnienia na szynie wychodzi 1,3 v przy normalnych wolnych obrotach co daje około 300 bar ciśnienia na szynie. Po dodawaniu gazu wzrastało do 2 v czyli około 650 bar. Silnik chodzi na wszystkie gary. Czyli pompa wysokiego ciśnienia sprawna, czujnik ciśnienia na szynie tez, zostaje zawór ciśnienia na szynie i zawór pompy w którego postukalem wczoraj. Boje sie teraz gasić auto bo kolega pózniej przyjedzie z kompem :/ proszę o opinie o takim zachowaniu.

 

Przy próbie ruszenia po wciśnięciu gazu samochód zwiększał obroty skokowo nie płynnie i nie miało kompletnie mocy w końcu zgasło. Dymiło mocno wydaje mi się. Teraz nie idzie odpalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Próbowałeś odpalić na plaka? Dobrze by było to zrobić do testu przelewowego.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co jest sens? Odpalać na plaka? To Twoja decyzja czy chce Ci się czekać aż odpali żeby zrobić test.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam auto odebrałem jakiś czas temu od mechanika. Powodem problemu opisanego powyżej był uszkodzony elektrozawor pneumatyczny sterujący podciśnieniem. Koszt 360 zł oryginalny firmy pierburg i jak reka odjął auto nawet lepiej wchodzi na obroty niz wcześniej. Przypuszczam że mechanicznie sie zaciął czy coś bo opór elektrycznie ma cewka. To tyle pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Możesz wypiąć przetworniki ciśnienia (elektrozawory) i auto odpali, więc to nie było przyczyną problemów z rozruchem, może być brak mocy, ale auto odpali bez problemu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.