Skocz do zawartości

E-SYS PSdZData Lite co mogę zakodować?


deusexe

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam E-SYS 3.27.1 + PSdZData Lite v 62.3

Będę chciał zakodować następujące rzeczy, ale nie wiem czy tą wersją LITE będę mógł to zrobić czy potrzebuję full PSdZDaty?

- aktywować tempomat (po zmianie przycisków, na razie mam tylko LIM);

- włączyć tryb SPORT+;

- włączyć zapamiętanie ostatniego ustawienia start/stop;

- włączyć doświetlanie zakrętów halogenami;

- włączyć tylne światła żeby się świeciły razem z DRL;

- włączyć na wyświetlaczu wskaźniki KM i nm i temp. opon

Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki pierwsze kodowanie pamięci ostatniego ustawienia start/stop poszło pomyślnie.

Tylko nie wiem czy to normalne, że po kodowania jednego modułu niektóre ustawienia się zmieniają? U mnie pozmieniał ustawienia świateł:

- 3 razy kierunek po lekkim wciśnieciu

- czas podświetlenia drogi do domu

- automatyczne ryglowanie po ruszeniu

reszty nie sprawdzałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tylko raczej nie dasz rady esys 3.27 z psdzdata 62 , zreszta po co, tylko do programowania ma to jakies znaczenie nowsze pliki ,

a do kodowania nic nie wnosi uzycie najnowszych plików .

Pewnie nie masz Lunchera PRO (może masz ale bez licencji ) tylko kożystasz z Premium to odpóśc sobie tak nową psdzdata 62

max uzyj v 60 a jak możesz to najlepsza jest 54.1 tam cafd jeszcze pełne

mi z esys 3.26.1 z psdzdata 62.2 launcher premium nie działa kodowanie, pliki NCD zczytuje obrabia ale przy zapisie błąd FDL nie dało się wpisać do samochodu

a niestety musiałem takiej użyć ponieważ ktoś moduł FEM_body zaprogramował taką psdzdata , mimo że wczesniej kodowałem to samo z esys 3.26.1 i psdzdata v58

z pozytywnym skutkiem.

Chociaż gdzieś czytałem że 3.27 esys ma zmienioną opcje zapisu FDL w plikach NCD przystosowana już do nowszej psdzdata wiec spróbuj może Ci się uda .

launcher premium nie działa z esys 3.30 i 3.31 max 3.27 i to nie w każdym wydaniu .

Ps zapisz sobie wszystkie dane

SVT

FA

i dane kodowania FDL ze wszystkich modułów (folder CAF pliki NCD moża w razie czego wpisać z powrotem )

- 3 razy kierunek po lekkim wciśnieciu

- czas podświetlenia drogi do domu

- automatyczne ryglowanie po ruszeniu

te opcje to zmienisz w idrive ale widac ze kodowałeś do serii moduł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam esys 3.27 i psdzdata 62.3 LITE i Launcher Premium V 2.0 i wszystko poszło bez błędów. Backup też zrobiłem. Wiem, że w iDrive mogę zmienić te opcje, tylko dlaczego się poprzestawiały? Ale nie rozumiem:
ale widac ze kodowałeś do serii moduł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam esys 3.27 i psdzdata 62.3 LITE i Launcher Premium V 2.0 i wszystko poszło bez błędów. Backup też zrobiłem. Wiem, że w iDrive mogę zmienić te opcje, tylko dlaczego się poprzestawiały? Ale nie rozumiem:
ale widac ze kodowałeś do serii moduł

A miałem wszysrkie dane Esys 3.27 i launcher premium 2.0 tą informacje napisał w forum juz po moim kodowaniu gościo z Token master że esys starszy niż

3.27 źle zapisuje dane FDL i kończy się błędem kodowania , mimo że udało mi się w inny sposób zakodować to właściciel nie chciał w ten sposób i powróciełem do serii

z ori Fa do serii opcją CODE wtedy zapisują się dane fabryczne dlatego napisałem czy być może zakodowałeś do serii

a powodu nie znam dlaczego , być może restart sterownika przywraca takie dane , ale idrive tak samo zmienia dane jak kodowanie FDL w plikach NCD

co można zobaczyć zmieniająć w idrive po zczytaniu NCD będzie inna opcja .

W jaki sposób zmieniłeś MSA memory

kodowanie FEM body F20/F30 czy CAS w F10

czy opcją z FA

jak tylko kodowanie FDL to lipa powiem Ci robi się tak jak ista p MSA to nie jeden wpis ale kilka wartości dlatego lepszą opcją jest kodowanie z ista P

lub z FA jak wiesz co wpisać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deusexe mam esys 3.27.1 z psdzdata lite 3.60 i miałem taką samą sytuacje po kodowaniu msa_memory tzn. również musiałem od nowa ustawić wymienione przez Ciebie opcje. Dodatkowo podczas kodowania wyskoczył mi błąd doświetlania zakrętów ale po ponownym włączeniu zapłonu wszystko było ok a doświetlanie działa bez zarzutu. Wydaje mi się, że to jest normalne. W serii E podczas kodowania NCS też niektóre ustawienia są przywracane do serii jak np. przebieg dzienny podczas kodowania modułu KOMBI.

 

Ps. Znasz wpisy które trzeba zmieniać, żeby zakodować podane przez Ciebie opcje ? Głownie chodzi mi o sport+, wskaźnik użycia mocy i tylne światła razem z dziennymi.

 

Poniżej podaje, te które ja znalazłem dla sport+. Jeśli masz te same to potwierdź i dopisz te dla reszty opcji.

 

Sport+

 

Step1: [iCM] ICMKOD_B_SPORTLENKUNG [nicht_verbaut=0] => verbaut, Werte=01

Step2: [HU_NBT] MACRO_FDS [nicht_aktiv=0] => popup_and_config, Werte=02

Step3: [KOMBI] FDS_MENUE_TEXT_1 [menue_4=02] => menue_3, Werte=01

FDS_MENUE_SIGNAL_1 [menue_4=04] => menue_3, Werte=05

FDS_MENUE_TEXT_2 [menue_4=04] => menue_3, Werte=02

FDS_MENUE_SIGNAL_2 [menue_4=03] => menue_3, Werte=04

FDS_MENUE_TEXT_3 [menue_4=06] => menue_3, Werte=04

FDS_MENUE_SIGNAL_3 [menue_4=07] => menue_3, Werte=03

FDS_MENUE_TEXT_4 [menue_1, menue_2, menue_3, menue_4=0F] => menue_3, Werte=06

FDS_MENUE_SIGNAL_4 [menue_1, menue_2, menue_3, menue_4=0F] =>menue_3, Werte=07

 

W jaki sposób zmieniłeś MSA memory

kodowanie FEM body F20/F30 czy CAS w F10

czy opcją z FA

jak tylko kodowanie FDL to lipa powiem Ci robi się tak jak ista p MSA to nie jeden wpis ale kilka wartości dlatego lepszą opcją jest kodowanie z ista P

lub z FA jak wiesz co wpisać .

 

Czemu lipa ? Ja zmieniłem tylko TCM_MSA_MEMORY na aktiv w module FEM_BODY i działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz wpisy które trzeba zmieniać, żeby zakodować podane przez Ciebie opcje ? Głownie chodzi mi o sport+, wskaźnik użycia mocy i tylne światła razem z dziennymi.

 

Poniżej podaje, te które ja znalazłem dla sport+. Jeśli masz te same to potwierdź i dopisz te dla reszty opcji.

Do Sport+ mam tylko ICMKod_B_Sportlenkung -> verbaut myślałem, że wystarczy, a jak u Ciebie nie działa z Twoimi opcjami?

U siebie jeszcze nie włączałem. Na razie jestem poza domem do środy i nie pamiętam czy do wszystkich opcji już znalazłem wpisy, raczej nie, ale znajdę i podam.

Tu z forum na szybko znalazłem do F10 tylne z dziennymi:

Da się, FRM 3050, DRL_MODUS, TFL_S_ohne_SL (werte=7) (chyba, piszę z pamięci)

 

W jaki sposób zmieniłeś MSA memory

kodowanie FEM body F20/F30 czy CAS w F10

czy opcją z FA

jak tylko kodowanie FDL to lipa powiem Ci robi się tak jak ista p MSA to nie jeden wpis ale kilka wartości dlatego lepszą opcją jest kodowanie z ista P

lub z FA jak wiesz co wpisać .

 

Czemu lipa ? Ja zmieniłem tylko TCM_MSA_MEMORY na aktiv w module FEM_BODY i działa bez zarzutu.

U mnie to samo jak ShakeIt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dlatego że MSA memory ma wpisy też w innych modułach między innymi w DDE/DME który jest nadrzędnym modułem i w nim jest całe sterowanie

systemem START/STOP , a fem body tylko przycisk OFF ,

podobnie jest w E seri tam jest w module IHK przycisk, ustawienie pojedynczej opcji działa ale czasami wyłączy silnik ,

dodatkowo podświetlenie przycisku z info że START/STOP w pozycji OFF po restarcie silnika gaśnie i nie zapala się po ponownym starcie silnika,

mimo że pamięć MSA memory działa ,

a po kodowaniu z ISTA P zawsze widze ze mam wyłączony START/STOP ,

w pełnej opcji wszystko działa jak nalezy , a sam start silnika po zadziałaniu start/stop już nie działa z powodu blokady przycisku

oczywiście zdarzało się to raz na jakiś czas obecnie już nigdy,

Pełna opcja to wyłączenie w FEM body i DME/DDE i to nie jeden wpis ,

jak wam działa to ok i jesteście zadowoleni ,

tylko informuje że to nie pełna opcja E serii i F serii też , ja robię przez edycję FA lub ISTA P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak Ty jeszcze nie testowałem reszty opcji. Narazie zakodowałem tylko tą pamięć start stop. Jutro mam zamiar zakodować kilka innych wiec jak wszystko będzie ok to podam wpisy.

O to super jak coś zakodujesz to podaj wszystko, będzie dla potomnych.

A włączałeś doświetlanie zakrętów halogenami? Bo mam te wpisy, ale nie wiem które są od zapalania przy włączonym kierunkowskazie. Czy to tak nie działa i trzeba wszystko zakodować i przy kierunkach muszą się świecić? Bo wolałbym żeby przy kierunkach się nie zapalały.

 

FEM_BODY 3062 LCEMapping1 MAPPING_ABBIEGEL_L_OUTPUT Off NSW_L Foglights while turning (V)

FEM_BODY 3062 LCEMapping1 MAPPING_ABBIEGEL_R_OUTPUT Off NSW_R Foglights while turning (VI)

FEM_BODY 3066 LCETmsCoding1 KL_ENABLE_LI KL_AUS KL_EIN Foglights while turning (III)

FEM_BODY 3066 LCETmsCoding1 KL_ENABLE_RE KL_AUS KL_EIN Foglights while turning (IV)

FEM_BODY 3073 LaMaster1 C_CLC_ENA F30disable F30enable Foglights while turning (I)

FEM_BODY 3073 LaMaster1 C_BLC_ENA F30disable F30enable Foglights while turning (II)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak Ty jeszcze nie testowałem reszty opcji. Narazie zakodowałem tylko tą pamięć start stop. Jutro mam zamiar zakodować kilka innych wiec jak wszystko będzie ok to podam wpisy.

I jak zakodowałeś sport +?

Znalazłem na f30.bimmerpost

>>> For SPORT+ <<<

 

KOMBI > 300C ECO_FDS > FDS_MENUE_TEXT 1,2,3,4 = menue 3

 

KOMBI > 300C ECO_FDS > FDS_MENUE_SIGNAL 1,2,3,4 = menue 3

 

KOMBI > 300C ECO_FDS > FDS_MENUE = menue 3

 

ICM > 3000 > ICMKOD_B_SPORTLENKUNG = verbaut

 

>>> For SAT (sport auto trans) <<<

 

EGS > 3000_Applikation > Sportschalter_alt = aktiv

EGS > 3000_Applikation > Sportschalter = aktiv

 

If you want, you could also code Launch Control. I didn't code this, yet.

 

EGS > 3000_Applikation > LC = aktiv

 

No i zgłupiałem. Które są odpowiednie?

Jeszcze coś piszą żeby zmienić wpis 205 na 2TB w VO code kombi, EGS i ihka, ale nie bardzo wiem jak dokładnie to zrobić. Może ktoś coś pomoże?

Podaje link do źródła: http://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1109496&page=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Normalnie ! :D

Edycja Fa

usuwasz kod 205 na to miejsce wpisujesz 2TB w VO, i code kodujesz do serii moduły kombi, EGS i ihka, i gotowe

wszystkie nie seryjne ustawienia znikną w tym MSA memory

Ale tam jest opis bez zmiany FA tylko same kodowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie :D łatwo Ci powiedzieć ja dopiero zaczynam przygodę z tym programem :P według tego opisu edytować Fa? http://www.bmwesys.com/guides/VO%20Coding%20Step-by-Step%20Guide.pdf Coś tam piszą żeby Launch Control działał trzeba ten kod zmienić w niektórych rocznikach? Jeżeli rzeczywiście trzeba będzie to zmienię. Tylko pytanie: po wyedytowaniu Fa; dochodzę do kroku 10 (zgodnie instrukcją z linku) i w tym momencie edycja Fa jest zakończona i przechodzę do Expert Mode -> Coding daję Read SVT? i koduję moduły wg poniższych wpisów KOMBI, ICM i EGS?

KOMBI > 300C ECO_FDS > FDS_MENUE_TEXT 1,2,3,4 = menue 3

 

KOMBI > 300C ECO_FDS > FDS_MENUE_SIGNAL 1,2,3,4 = menue 3

 

KOMBI > 300C ECO_FDS > FDS_MENUE = menue 3

 

ICM > 3000 > ICMKOD_B_SPORTLENKUNG = verbaut

EGS > 3000_Applikation > LC = aktiv

Czy jeszcze coś do edycji Fa trzeba zrobić w

VO code kombi, EGS and ihka?
Jak tak to co? :D Sorry za lamerskie pytania, ale dopiero się uczę :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Edytujesz FA według instrukcji

i kodujesz te trzy moduły do serii opcją code odznaczając moduł który jest do kodowania (widzisz go zczytując SVT/VCM w CODING)

pamiętej aby sie to udało musi być w SVT/VCM CAFD inaczej opcja code jest nie dostepna ,

nie zczytujesz wtedy FDL, tylko activate FA i od razu kodowanie do serii modułu

instrukcja troche stara teraz troche łatwiej zapisywać FA ale możesz zastosować napewno poprawna

po kodowaniu do serii opcją CODE przechodzisz do kodowania FDL

Zapisz FA do pliku idz do DATA/FA/ skopuj plik który zapisałeś i wklej sobie gdzieś indziej na dysku aby mieć ori FA jak coś namieszasz

i sie pogubisz to zawsze będzie powrót to ori FA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak zakodowałeś sport +?

 

Jeszcze nie, czekam na Ciebie aż przetestujesz i potwierdzisz dobrą wersję :P

 

Zakodowałem na razie tylko jakieś pierdoły typu, cyfrowy wskaźnik prędkości w bc, logo m performance na zegarach i wskaźniki mocy i momentu w nawigacji. Podejrzewam, że znasz te wpisy ale jeśli będziesz chciał to podam tutaj wartości do zmiany. Próbowałem też zmienić logo powitalne w navi ale w przypadku business chyba się nie da bo nie mogłem znaleźć wpisu STARTUP_EMBLEM w module HU CHAMP.

 

Ps. W tym temacie jest link do programu w którym jest spis opcji możliwych do zakodowania.

 

Ps2. Din76 wiesz może jaki wpis odpowiada za zwiększenie czułości czujnika deszczu w pozycji auto w serii E ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instrukcja troche stara teraz troche łatwiej zapisywać FA ale możesz zastosować napewno poprawna

po kodowaniu do serii opcją CODE przechodzisz do kodowania FDL

O to jak znasz jakiś link do łatwiejszej instrukcji to możesz podać :D bo cały czas nie wiem czy dobrze rozumiem ten krok 11 który mówi żeby zrobić READ ECU i następnie kodować w tamtym przypadku FEM_BODY bez dokonywania żadnych zmian (wpisów) w nim. Czy ja też tak powinienem zrobić tylko że z wcześniejszym ACTIVATE FAlist. Czy zamiast FEM_BODY zakodować na "pusto" KOMBI, EGS i IHKA (i czy 3 na raz, czy po kolei)? Czy może zamiast tego zrobić od razu zmodyfikować wszystkie trzy moduły KOMBI; ICM; EGS z odpowiednimi wpisami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deusexe zakodowałeś już ten sport+ ? Próbowałeś może kodować też sportowe wskaźniki w navi ? Ja je zakodowałem ale stoją w miejscu niezależnie od trybu jazdy i zastanawiam się czy nie działają tylko ze sport+, którego jeszcze nie kodowałem.

 

Ps. Pytałeś mnie w którymś z poprzednich postów o doświetlanie halogenami. U mnie to było chyba już fabrycznie włączone ale nawet nie wiem na jakiej zasadzie to działa, w sensie czy razem z kierunkowskazem czy jakoś osobno. Musiałbym to nagrać z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deusexe zakodowałeś już ten sport+ ? Próbowałeś może kodować też sportowe wskaźniki w navi ?

Boję się eksperymentować, brak konkretnej receptury. Jedni piszą, że wystarczy tylko zmienić wpis w edytorze FA z 205 na 2TB inni, że tylko wpisy KOMBI, ICM i EGS... Tak samo jak z tymi wskaźnikami niby ma działać z każdym, a u Ciebie i u innych na zagranicznych forach nie działa... A nie kodowałem halogenów i zegarów, bo podobno przy zmianie w FA

wszystkie nie seryjne ustawienia znikną w tym MSA memory
dlatego chcę najpierw zrobić SPORT+ potem wszystkie dodatki, żeby nie kodować dwa razy.

A jak kodowałeś liczniki? Te trzy wpisy zmieniałeś?

trzeba zmienić 3 wpisy w module HU_CIC- Sektion 3000 HMI

EFF_DYN_SPORT_CID aktiv

EFF_DYN_SPORT_UNIT aktiv

EFF_DYN_SYS_CID aktiv

po tej zmianie pojawią się sportowe zegary , ale nie ma pewności czy zadziała bo nie wszystkie silniki obsługują tą funkcje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
deusexe zakodowałeś już ten sport+ ? Próbowałeś może kodować też sportowe wskaźniki w navi ? Ja je zakodowałem ale stoją w miejscu niezależnie od trybu jazdy i zastanawiam się czy nie działają tylko ze sport+, którego jeszcze nie kodowałem.

 

Ps. Pytałeś mnie w którymś z poprzednich postów o doświetlanie halogenami. U mnie to było chyba już fabrycznie włączone ale nawet nie wiem na jakiej zasadzie to działa, w sensie czy razem z kierunkowskazem czy jakoś osobno. Musiałbym to nagrać z zewnątrz.

Trochę mi to zajęło, ale już zakodowane. Tryb SPORT+ zrobiłem samym wpisem w FA zamiana 205 na 2TB i później zakodować "na czysto" 4 moduły: KOMBI, EGS, IHKA i ICM. Wszystko działa

wszystkie nie seryjne ustawienia znikną w tym MSA memory
żadnych ustawień nie zapomniał, poza datą i godziną :dance:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tryb SPORT+ zrobiłem samym wpisem w FA zamiana 205 na 2TB i później zakodować "na czysto" 4 moduły: KOMBI, EGS, IHKA i ICM. Wszystko działa

wszystkie nie seryjne ustawienia znikną w tym MSA memory

żadnych ustawień nie zapomniał, poza datą i godziną :dance:

Ale MSA memory kodowałeś w FEM_body a tego nie kodowałeś do serii więc jakim sposobem mogło zniknąć :idea:

znika tylko z tych modułów które są kodowane do serii lub jak wybierzesz opcje kodowania całego samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale MSA memory kodowałeś w FEM_body a tego nie kodowałeś do serii więc jakim sposobem mogło zniknąć

znika tylko z tych modułów które są kodowane do serii lub jak wybierzesz opcje kodowania całego samochodu

Aha to w końcu rozumiem o co chodziło Ci z tym kodowaniem do serii ;) a jest w takim razie możliwość tak zakodować esysem, żeby komputer myślał, że moje zakodowane opcje, w tym MSA memory są fabryczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.