Skocz do zawartości

Problem z kodowaniem F30 - czytanie CAFD (początkujący)


Yarwa

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie powiem, że to moja pierwsza przygoda z kodowaniem BMW. W przeszłości kodowałem funkcje w innych markach z powodzeniem, ale tam troche inaczej to wyglądało.

Generalnie nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, dlatego mój problem może wydawac się trywialny dla niektórych.

Chciałem sobie zakodować pamięć ostatniego ustawienia START STOP.

Kabel ENET + E-SYS. Instalacja przebiegła bez problemu. Odczytałem ECU.

I tutaj pojawił się problem. Wg informacji z neta funkcję ta koduje się w FEM_BODY. Jednak podczas próby przeczytania danych kodowania FEM_BODY wyskoczył mi komunikat o błędzie jak poniżej.

Siłą rzeczy nie mogę przejść dalej.

Ktoś mi może podpowiedź co z tym zrobić - jak wczytać ten plik CAFD ?

 

http://s2.ifotos.pl/mini/cafdprobe_aaqpnhw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Trzymaj

 

---------

 

a to długo będziesz czekać na pomoc. Doba minęła od założenia tematu,

a specjalistam od kodowanija szkoda dać cafd http://i.piccy.info/i9/60446afc43067b87cbd39915ab3f833c/1494408166/16247/1073353/18424175_736724456498844_5989707824815527203_n.jpghttp://i.piccy.info/a3/2017-05-10-09-22/i9-11166572/299x168-r/i.gif

Edytowane przez temsky740
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zmiany w CAFD były od wersji 3.54.2 i zmiany są duże w PSDZDATA od wersji 3.61 usunęli nie tylko pliki cafd ale pliki do aktualizacji oprogramowania , dla starszych wersji oprogramowania ok 10GB mniej zawiera PSDZDATA ,poszukaj wersji psdzdata z ista P 3.54, 1 i niżej zobacz jaki masz stopień integracji (INPA TD-530) to będzie najżiżej jaką wesją psdzdata możesz kodować ,

a tak w sprawie kodowania systemu START/STOP MSA Memory to tylko ISTA P ,

lub ESYS ale nie ta instrukcja co jest na forum

Jam mam E91 i według instrukcji powszechnej na forum kodowania tylko przycisku to nie działa do końca sam przycisk to nie wszystko czasami i tak silnik się wyłączał

na biegu jałowym , a zrobione przez ista P wykonuje w kilku modułach i wtedy działa idealnie :D

A tak ogólnie to każda wersja ISTA-P zawiera PSDZDATA i właśnie z tego programu się wyciąga dla esys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Psdzdata szukaj od 4.12 do 4.27 z zasady im nowsza tym pewność że ktoś że dane będą za stare

ale też może być problem jak tu opisany w tym temacie , wtedy potrzebny starszy esys ze starszą psdzdata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.