Skocz do zawartości

Prostownik, zasilacz do diagnostyki, programowania, kodowa.


Din76

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 253
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Jak by ktoś chciał obudowę zamówić do zasilacza to mogę zrobić pod konkrety wymiar i kolor (przełączniki, potencjometr wyświetlacz itp)

2892d8ddda78.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Chiński zasilacz w obudowie z starego UPS :8)

Sercem jest zasilacz o nominalnych parametrach 13,8V/58A, podkręcony na potencjometrze do 14,2V (64$)

http://static.pokazywarka.pl/9/u/c/e18ae4894fd8ba15761ea7a8c12fb978_big.jpg?1529865316


Jakby ktoś szukał to jest GYUSPW S-800-13.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z opisu to wydaje się lepszy od MST-90

ma tryb ładowania akumulatora nie tylko programowania

kup i daj opinie :D (do ceny dolicz cło i podatek )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu to wydaje się lepszy od MST-90

ma tryb ładowania akumulatora nie tylko programowania

kup i daj opinie :D (do ceny dolicz cło i podatek )

 

No właśnie też mi się tak wydaje. No i nie ma zastrzeżenia jak w niektórych, choć nie wszystkich aukcjach z MST-90, że jest tylko do aku kwasowych. Wręcz odwrotnie. Może uda się jak z ICOMem i obejdzie się bez wspomnianych przez Ciebie dodatków ;)

Jedynie co to popularność słaba, chociaż jak patrzyłem poza ali to niby trochę się ich sprzedaje, opinii tylko brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dotarł :D


UD-12V2700 prosto od majfrendów :P


Przesyłka doszła szybciej niż list poczty polskiej wysłany na drugi koniec miasta :P

Zamówienie złożyłem chyba w piątek w nocy albo w sobotę, a wczoraj w połowie dnia paczuszka już u mnie bez dodatkowych kosztów ;)

Wygląda całkiem ok. Jakieś 4 godziny podłączona była na nim e90tka. Ale nie miałem czasu się nią zbytnio pobawić więc tylko podłączyłem i odpaliłem tryb programowania.

view?usp=drivesdk

view?usp=drivesdk

view?usp=drivesdk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Witaj.

Jaki koszt tego zasilacza na gotowo?

Kupię chętnie

 

Na razie nie składam, nie mam czasu obecnie za dużo zajęć może za miesiąc dwa , zobaczymy :D

pracuję nad ulepszeniem zasilacza , chciałbym dołożyć kalibrację napięcia na przewodach, pozwoli to na zmniejszenie grubości kabli z 25mm2 na 16mm2 z jednoczesnym wydłużeniem do 3mb , takie cieńsze są praktyczniejsze tak samo dłuższe

kalibracja będzie oszczędzała zasilacz np napięcie ustawione na 13.5V bedzie takie same przy prądzie 10A , 20A i takie same przy 80A

oczywiście na zasilaczu bedzie się podnosić w miare wzrostu prądu co nie jest częste, głównie to prąd rzędu 20-30A

podobnie jak ustawimy na 14V to przy takich kablach 2x3mb 16mm2 i przy prądzie 50A napięcie spadnie ok 1V, a przy 80A ok 1.5V

kalibracja w zależności od obciążenia zniweluje jakikolwiek ingerencje w zasilacz w trakcie pracy :D

myślałem też o zmianie obudowy , niektórzy informują mnie że taka obudowa jest ciekawa ale mało praktyczna , ładowarka typu

Acctiva Professional Flash


ma obudowę bardzo praktyczną , nie chcę tu kopiować profesjonalnych ładowarek ale czasami warto profesjonalistów podejrzeć :D

może dlatego kupiłem sobie GYSFLASH 100-12 HF


(będzie obszerna informacja jak też film jak znajdę trochę czasu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zainspirowany budowaniem przez Was zasilaczy postanowiłem też coś samemu podłubać

hciałbym złożyć z dwóch DSP-600pb I mam kilka pytań.

Znalazłem info o całkowitym wyłączeniu OVP poprzez odcięcie 10 pinu na jednym z układów dzięki czemu można podjechać napięciem.

niestety nie wiem jak połączyć te dwa zasilacze razem. tzn chciałem dać potencjometr tylko jak to zrobić aby jeden potencjometr sterwał dwoma zasilaczami?

jeśli chodzi o wyjścia to myslałem na połączeniu wszystkich 12+ w jedno I to samo GND.

Znalazłem też info że można dołożyć element I zasilacz wyłączy się przy 15,7V

Czy jest ktoś w stanie troche pomóc?

A może złożyć to na jednym mocnym? Tylko najlepiej na takim który już jest rozpracowane OVP.


Edit:

Zasilacz zakupiony. Jeden ale mocny. model DPS-2000BB

Zdecydowałem się gdyż jest łatwy do przerobienia.

Pytanie jak przerabialiście wyjście pod kable? Wydaje mi się że najprościej i najlepszym połączeniem będzie lut. Prosto z zasilacza już na kable bez żadnych połączeń śrubowych, no chyba że będą mi przeszkadzać kable podczas przenoszenia go to wtedy zrobię połączenia śrubowe na obudowie.

Nastęone pytanie to jak podłączyliście Amperomierz na tak grubym przewodzie?

I ostatnie jakie kable 25mm czy 35mm i jaka max długość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co do zasilacza model DPS-2000BB to nie wiem nie przerabiałem, ale jak pisałem najlepszy jest JD200

jeśli chodzi o wyjścia to ja zawsze robię śrubowe wyjścia nie lutowane

pamiętaj że może być prąd rzędu 100A, a ja ostatnio spawałem stal spawarką inwertorową na poziomie 80A :D

pomiar prądu na boczniku (na biegunie minusowym ) wyświetlacz razem z woltomierzem i amperomierzem u ciebie 200A/100V

kable 25mm2 wystarczą jak będziesz miał długości 2x 1.5mb jak kable chcesz mieć po 3m to należy kupić 35mm2

inaczej będzie duży spadek napięcia przy dużym prądzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przerobienia do 14,6V nie ma problemów.

Aby wykonać te połączenia śrubowe musiałeś przecież jakoś wyjść z zasilacza. Mam standardowe piny w zasilaczu. Tu pytanie czym z tego wyjść? Później to nie problem. Ja nawet wolę mieć kable na stałe.

Kable 25mm wytrzymują do około 110A.

Co do spadków to chłopaki ode mnie z pracy wyliczyli mi że przy 80A spadek na 2 metrach to około 1.2%. To tylko teoria przy przekroju 25mm.

Nie liczone w tym połączenie kabli z żabkami itp.

Ale pytanie jak z tych pinów wyjść na kable?

Acha mój zasilacz ma po 4 wyjścia masowe i 12V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.