Skocz do zawartości

Prostownik, zasilacz do diagnostyki, programowania, kodowa.


Din76

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 253
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
a na DPS-2000BB da sie poskladac?

spróbuj na DPS-800

tak jak mój do wszystkiego wystarczy https://www.youtube.com/watch?v=xoDaoQU81Fo&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie tylko trzeba dołożyć wentylatory.

dps 800 na x6 ostatnio mi się wyłączył :duh:

 

mam ovp do dl380 g3 do 14,5V

 

The final (?) modifications for OVP modification are:

connect pin2 from ADM1041A through a 8k2 resistor to GND (close of the IC).

disconnect pin 14 of µController ( lift up )

connect pin 4 from LM339 (next to µController) through a 20k resistor to GND (pin 12 of the same IC)

To increase output voltage connect between C4 and C5 a 1k8 resistor series with a 1k-10K pot. From this pot you can adjust the output voltage.

To reduce the fan speed you can connect in serie with the red wire of the fan a resistor.

 

 

I change OVP protection from 13.42V to 14.55V on a HP AA23531 power supply.

I managed to climb over 14.5V overvoltage limit but is very complicated and you need dexterity to work with SMD's.

I'll only briefly explain:

rises 2-pin from a comparator 339

rises about 6-pin from microcontroller

the chip ADM - PWM controller, connects pin 2 to ground through a resistance of 8.2 K. That is by far the hardest operation for this chip has a pin spacing of less than 0.2 mm (0.14 mm think). Only under a powerful magnifying glass and after several attempts I managed to solder a wire of 0.2 mm which I then solder a small resistance 0402 SMD soldered on a GND pad of a SMD capacitor.

 

I have not tested yet to see what protections are still active, so be careful.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jak na X6 się wyłączył to musi być słabiutki aby na 30A (może kilka sekun do 60A jak zimno i diesel i padł tak szybko :D

ja ogólnie to często po 3godziny non stop chodzi i nigdy mi się nie wyłączy

A tak panowie dużo piszecie , może byście coś w końcu pokazali , w teście w trudnych warunkach nagłe zmiany obciążenie tak minimum 60A

ponieważ jak narazie to osamotniony w tym jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

OK :cool2:

a jak przenosi prąd jakie spadki trzeba było to też pokazać , a na jakim robiłeś zasilaczu ? DL380 1300W

czyli 92A/przy 14.1V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Powiem swoje pięć groszy - w ogóle nie używam prostownika. Programuje nawet egs lub dde/dme, inne sterowniki osobno. 12V akumulatora wystarcza do programowania dme/dde na F serii - to max 5 minut jak chodzi o bootloader, swfl i cafd. Jeśli chce programować więcej sterowników (choć rzadko to robię - to nie jest mój główny profil), to biorę źródło zasilania z sąsiedniego auto . Ista P nie uzywam , moze jakies paru razy na rok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
- w ogóle nie używam prostownika. Programuje nawet egs lub dde/dme, inne sterowniki osobno. 12V akumulatora wystarcza do programowania dme/dde na F serii .
Spokojnie kolego Temsky nie tacy samobójcy tu na forum byli , nie jesteś pierwszy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

, swoja droga kiedyś się chwaliłęś że uzywasz dr telvin :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
- w ogóle nie używam prostownika. Programuje nawet egs lub dde/dme, inne sterowniki osobno. 12V akumulatora wystarcza do programowania dme/dde na F serii .
Spokojnie kolego Temsky nie tacy samobójcy tu na forum byli , nie jesteś pierwszy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

, swoja droga kiedyś się chwaliłęś że uzywasz dr telvin :norty:

Juz nie uzywam, bez potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Widać do ciebie przyjeżdzają modele z nowym akumulatorem, :D

Din, podczas diagnostyki widać trzyma bateria czy nie, jak spada V , no to trzeba cos myslic.

Programowalem ostatnio edc16 e60 - trzeba bylo vin zmienic, no to trwalo jakes 3 minuty i tyle. Robilem bez prostownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś dotarł do mnie zasilacz wykonany przez kolegę Din76. Póki co nie sprawdziłem jak radzi sobie podczas programowania, iż mój icom się spalił....Ale myślę, że niebawem sprawdzę :D Wykonanie pełna pfofeska :cool2:

88349553125612852108.jpg

23675965772639553959.jpg

70151126419412152552.jpg

 

I dwa filmy poglądowe :

 

Spolszczenie CCC na PW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ten model mam już wypróbowany napewno nie będzie problemów może ciągle godzinami 80A utrzymać chwilowo do 100A to też nie problem

tylko przy 100A to troche napięcie spada poniżej 13V z powodu długości kabli mimo że na zasilaczy nadal 14.8V

ale to nie problem w ista to tylko informacja , żadnego procesu nie przerywa , tylko informuje

że napięcie spadło poniżej dopuszczalnej wartości co często się zdarza ,

ale powiecmy kiedy prąd rośnie więcej niż 70A to naprawdę sporadyczne przypadki a w tym przedziale to wartość mieści się w normie 13V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Od jakiegos czasu budujemy zasilacz na bazie zasilacza serwerowego. Mamy dosc dobry model DPS-2000BB. Teoretycznie powinnien byc bardzo mocny i wystarczajacy do kazdej czynnosci ale niestety utknelismy na problemie napiecia. Nie jestesmy w stanie wyciagnac z niego nic wiecej niz 12V. Sprawdzalismy jakies instrukcje z netu ale cos jest nie tak, bo 12V i ani grosza wiecej.


Czy mozecie podpowiedziec co nalezy zrobic, zeby uzyskac z niego wieksze napiecie? Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc, jakas instrukcje albo link do zrodla, bo mamy juz wszystkie graty a prad za maly. Tzn nie jestesmy w stanie przekroczyc jego nominalnej wartosci. Trzeba cos gmerac w srodku? Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.