Skocz do zawartości

[e84] Sterownik świateł AHL i brak regulacji reflektorów


Gość metti

Rekomendowane odpowiedzi

@tomsky740 dzieki za odpowiedź. Myślisz że 2007 rok będzie obsługiwał tylne światła led? Chcę sie upewnić poniważ mam w bagazniku do montażu bazowy stwrownik e87 Basis i nie obsluguje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy Max Brose z 2007 z e90 3.0d 231km może zadziałać w mojej x1 jak należy? Dokladnie taki http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7149040488

FRM3 MaxBrose uniwersalny i obsługuje każde FA

Ale ten z linku to nie jest FRM3 max brose, jest to FRM2

a co do FRM3 max brose to kodowałem w e84 z 2013 roku FRM3 max brose z 2011 i był problem z ze kierunkami w lusterkach nie dało sie zakodować

całkowicie , wszystkie światła inne były w porządku ,

a FRM 3 max brose z 2013 roku bez problemu dało się przypisać do e84 z 2013 roku

oczywiście każdy FRM 3 należący do grupy E89 daje się przypisać do tej grupy tylko sa wyjątki

byc może aktualizacja oprogramowania by pomogła , ale wtedy ie próbowałem ponieważ właściciel oddał moduł do sprzedawcy i kupił odpowiedni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji jeszcze jedno pytanko - czy na tym MaxBrose jest opcja zakodowania przednich postojowych ringów jako światła do jazdy dziennej z ciemnym tyłem? Pytam ponieważ na obecnym AFL nie ma takiej opcji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Niestety nadal są problemy, ów sterownik Max Brose nie daje się zakodować pod X1, nie daje się podobno edytować tzn. nie przyjmuje kodowań, podobno trzeba go flashować, mieć wsad z BMW X1 i takie tam historie. Sprawdzał to gość który ma wiedzę na ten temat. Doradzicie coś? Dodam że wybity na nim jest 10 rok 20 tydzień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niestety nadal są problemy, ów sterownik Max Brose nie daje się zakodować pod X1, nie daje się podobno edytować tzn. nie przyjmuje kodowań, podobno trzeba go flashować, mieć wsad z BMW X1 i takie tam historie. Sprawdzał to gość który ma wiedzę na ten temat. Doradzicie coś? Dodam że wybity na nim jest 10 rok 20 tydzień

To trzeba było go przeprogramować winkfpt co to za problem , sp-daten e89 (10gb wersja v54 jest wystarczająca )

icom , zasilacz , pare minut strachu i masz nowszy soft

widać było że to stary sterownik z 2007 (już w 2009 roku było e84) roku , ale z tym wsadem od x1 to troche przesadził

coś mi się zdaje że nie byłeś u tak dobrego fachowca nawet ja mam w FRM2 C09 dane dla e84 (sterownik 2008 rok )

vin zmienił na początki bez tego kodowanie zablokowane ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Sterownik jest już sfleszowany i przypisany do VIN niestety nie miał czasu żeby pobawić się w kodowania więc niestety nadal jeżdżę na starym sterowniku AFL. Przy okazji dziękuję Ci slaw1971 za pomoc w sprawie Roszkowa :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dalej masz problem - odezwij się ( najlepiej sms) - coś poradzimy ;)

 

W końcu temat ogarnięty dzięki Sławkowi z Pruszcza Gdańskiego. Teraz wszystko działa jak należy. Przyjechał do mnie, wymienił, zakodował .... a nawet kawę wypił :D cena rozsądna a specjalista pierwsza klasa, człowiek godny polecenia. Jeszcze raz wszystkim dziękuję za udział w dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dalej masz problem - odezwij się ( najlepiej sms) - coś poradzimy ;)

 

W końcu temat ogarnięty dzięki Sławkowi z Pruszcza Gdańskiego. Teraz wszystko działa jak należy. Przyjechał do mnie, wymienił, zakodował .... a nawet kawę wypił :D cena rozsądna a specjalista pierwsza klasa, człowiek godny polecenia. Jeszcze raz wszystkim dziękuję za udział w dyskusji.

 

kodowanie naprawdę nie jest takie straszne ;)

dziękuję za miłe słowa i... kawę ( na szczęście nie za 300 ;) )

polecam się na przyszłość ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.