Skocz do zawartości

E81- Kodowanie "Gongu" -Prośba o pomoc.


Patrol1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.

Od kilku dni męczę się z kodowaniem mojej E81, bardzo chcę włączyć sobie gongi ostrzegawcze (pasy,rezerwa itp.) nie pytajcie dlaczego. :) Mi te gongi się podobają

Niestety nie potrafię sobie poradzić, sprawdzałem już chyba wszystkie moduły przez NCS przy każdych wpisach odnośnie gongów jest e87_stereo czyli wydają się włączone.

Sprawdzałem w INPA zgodność modułów z VIN i okazało się że moduł radia miał inny VIN zmieniłem go WinKfp i przy okazji zrobiłem jego update.

Niestety gongi nie wróciły. Puściłem kodowanie pustym plikiem .man i nadal nic. Nie mam już pomysłów. Dlatego każda podpowiedź mile widziana.

Dzięki i pozdrawiam.

cd36eb722e96.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę Was o pomoc :cry2: Bardzo chcę by to działało :(

Powiedzcie czy przyczyną może być to że moje auto jest wersją po-lift a przełożone do niego radio business jest wersją przed lift (czarne pokrętło )

z tego co wiem radia po-liftowe mają "chromowane" pokrętło głośności.

Nie chcę kupować radia jeśli okaże się że to nie jest winne.

cd36eb722e96.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Problem rozwiązany. Powodem mojego problemu było stare radio :D Radio było z 2004 roku a moje auto 2007 zmieniłem radio i wszystko wróciło nawet ogrzewanie przedniej szyby :shock: .

Nic nie musiałem nawet kodować. :P

Temat można zamknąć.

cd36eb722e96.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nic nie musiałem nawet kodować. :P

A powinieneś zakodować mimo że działa, w każdym module powinny być wpisane indywidualne dane samochodu,

dodatkowo radio zawiera moduł Gateway (GW)

Nie będę zamykał tematu, może komuś w przyszłości się przyda to nie będzie zakładał nowego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musiałem nawet kodować. :P

A powinieneś zakodować mimo że działa, w każdym module powinny być wpisane indywidualne dane samochodu,

dodatkowo radio zawiera moduł Gateway (GW)

Nie będę zamykał tematu, może komuś w przyszłości się przyda to nie będzie zakładał nowego tematu.

 

 

Ok, dziękuję za poradę.

W wolnej chwili zakoduję :D

cd36eb722e96.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.