Skocz do zawartości

ISTA - Instrukcja użytkowania


bmw-power

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Bmw e91 320i n43b20 i nie potrafię sprawdzić korekty wtryskiwaczy. Używam dwóch programów i nie da rady . Jest tu ktoś kto konkretnie może podpowiedzieć jak krok po kroku to ogarnąć. Wchodzę w DME i coś takiego mi się ukazuje:


https://zapodaj.net/cf5b9f6fd781e.jpg.html


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zdecydowanie to problem z tłumaczeniem, po angielsku będzie ok.

Strzał w dziesiątkę! Po zmianie języka na angielski wszystko poszło.

Swoją drogą - to co mam jakieś niekompletne tłumaczenie PL? Widzę dużo screenów z ISTA przetłumaczonej na Polski i tam też często sa nagle screeny z niektórych pozycji w języku angielskim więc zastanawiam sie czy niektóre ISTA potrafią w przypadku braku tłumaczenia PL wrzucić z automatu angielski czy trzeba jednak ręcznie przestawiać na angielski?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Aby ista prawidłowo działała w polskiej wersji potrzebna jest też baza angielska, aby uzupełnić braki w tłumaczeniu

w starszych wersjach to był problem z polskim językiem w funkcjach ABL w języku angielskim pola do wybrania i opisy ,

a w pl tylko pola do wybrania bez opisów tak jak na zdjęciu to pewnie ista 3.55 .

Teraz mimo bazy pl ponad 7GB w wersji 4.14.xx to nadal nie jest wszystko przetłumaczone na polski zwłaszcza dla starszych modeli serii E,

nie wspominając o dokumentacji technicznej gdzie jest tylko po angielsku, ale pustych pól nie spotkałem już,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Reasumując trzeba się języków uczyć :lol:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączyłem na angielski bo nie stanowi on dla mnie problemu a nawet szukając jakiejś funkcji ISTA w necie to i tak większość jest pokazana i opisana po angielsku więc łatwiej trafić bo czasem niektóre polskie tłumaczenia potrafią być tak dziwne, że ciężko potem coś znaleźć.

INPA do e39 też miałem spolszczoną ale tam głównie spolszczone było jakieś główniejsze menu a bardziej szczegółowe menu już leciało po angielsku.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Dopiero konfiguruje program i jutro działam,

To skąd wiesz że brak komunikacji z DME , i jak to rozumieć ?

czy tylko nie możesz zapalić , czy DME nie komunikuje się z oprogramowaniem ,

przyczyn braku możliwości odpalenia jest wiele , podobnie jak braku komunikacji ze sterownikiem podczas diagnozy

zrób synchronizacje EWS - DME może to ten problem ,

jak nie pomoże to odczytaj błędy ze sterowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak faktycznie jest brak komunikacji to proponuję na początek sprawdzić przekaźnik dme, kolor niebieski.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy podpowie ktos jak w silniku N53 zrobić test wtryskiwaczy?

Chodzi o ten test co się na zimnym silniku robi, nie o korekcje.

Z góry dzieki!


Edit: Poradziłem sobie - zostawiam to tutaj dla potomnych:


Jeśli nie ma błędów z pracy silnika w DME to idziemy do: ->Przetwarzanie pojazdu->Wyszukiwanie błędów->objaw błędu:pozdrspół-> przygotowanie mieszanki paliwowej-> wtryskiwacze i wtedy na dole klikamy bodajże dodaj do listy lub planu - wybaczcie piszę z pamięci.


Następny krok robimy jeśli mieliśmy błąd lub zrobiliśmy to co powyżej. Klikamy Plan serwisowy-lista i tutaj powinno być w skrócie: ABL_MISSFIRE_20 - przerwy w pracy silnika -> klikamy wyświetl i tam już krok po kroku prowadzi nas pytaniami odnoście pompy paliwowej, która tez jest testowana oraz przez proces testu wtryskiwaczy, na koniec dostajemy wynik.


Aby wykonać ten test silnik nie może mieć więcej jak 45 stopni.

Mam nadzieję że to komuś pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Czy wie ktoś gdzie w ISTA 4.14.14 sprawdza się odczyt temperatury oleju skrzyni automatycznej w F10. Walczyłem dzisiaj z 2 godz i nie mogłem znaleźć. Zbieram się do wymiany oleju przekladniowego i będzie mi to potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kliknij w "egs" na drzewie sterowników, następnie "wywołaj funkcje sg" (na dole), zakładka "zapytanie diagnostyczne" i masz dostępne parametry.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy

Mam F30 z 2014 r i chce zaczac zabawe z kodowaniem moje F 30 co polecacie


Mam program BMWAiCoder 5.0 i ISTA-D Rheingold 4.01


Cy to mi wystarczy , jaki kabel sobie kupic ENet ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Panowie czy kabel ma jakieś znaczenie,mam kabel viakena i próbuje w E46 m57n ograniczyć EGR i nie mogę cały czas pisze że wartość nie dopuszczalna , dlaczego?odłączyłem go fizycznej i nie chce check na desce tylko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Mam problem z ista nie moge sie polaczyc z autem. Jak wprowadzam vin to wyskakuje okienko ze ( Wprowadzony numer identyfikacyjny VIN jest niewlasciwy lub nieprzydzielony / Prosze ponownie wprowadzic numer identyfikacyjny VIN pojazdu)


Program Ista d, kabel enet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

czy może mi ktoś pomóc w lokalizacji opcji resetowania/adaptacji czujnika ciśnienia spalin po wymianie? Raz, przed wymianą znalazłem tę opcję w ISTA, ale teraz, po wymianie od kilku dni nie mogę jej odszukać.

IMG-1465.jpg


TIS też mówi o adaptacji: https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e90-320d-lim/repair-manuals/13-fuel-preparation-control/13-62-senders-for-control-unit/ErpwPoEr

Dodatkowo w tym temacie jest to ponowione: https://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=885187


Czy ktoś pomoże? Wymieniłem 3 oraz 5 wg https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=PN31-EUR-10-2008-E90N-BMW-320d&diagId=13_1286


Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.