Skocz do zawartości

NCS EXPERT namieszałem w ZCS przy kodowaniu E39


adamkk11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem a nie moge znales zadnego opisu odpowiedzniego dla mojego przypadku. Zmienialem modul IKE bo wczesniejszy padl licznik ten sam zostal zalozony jest z automata do manuala. Mam tez problem z LCM bo spalil sie tranzystor od cofania i swiatel stopu z prawej strony. Proboje sie polaczyc ncs pasoftem i testerem do modulu ike i nie da rady nic zrobic a chce zakodowac vin i zmienic km w liczniku i lcm zakodowac. Pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli masz połączenie z ews to i z innymi modułami musi się łączyć, no chyba że są martwe. Licznik w ogóle żyje? Wstawiłeś taki sam jak był? Miałeś jakieś zwarcie instalacji skoro licznik i lcm nie działają? Rozumiem że używasz interfejsu ADS pod port com a nie usb.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik zyje wszystko chodzi. Wlasnie nie wiem czy mialem zwarcie bo kiedys jechalem i poczulem smrud w aucie czegosc spalonego i zauwaxylem ze nie mam stopu z prawej strony. Ale nadal jezdzilem bo potrzebowalem auta nastepnie moze po 2 miesiacach pady mi wsteczne nagle potem cos sie stalo z licznikiem ale mialem drugi bo mialem sobie wymienic z pixelami a od znajomego kupilem za grosze to wiec narazie wymienilem same plecki i pokazuje wszystko. Uzywam kabla kdlan na usb bo nie mam portu rs32 to do inpy a do pasofta innego ale tez na usb. Jak jeszcze lcm i ike dzialalo to kodowalem sobie koerunki i nie bylo problu z tym robilem to ncs expert i dummy. Nie wiem czemu ale wczoraj zobaczylem na liczniku nr om sprawdzilem w necie ze te drugi licznik kupilem od 4.0 silmnik m62 ale chodzily w 3.0 m60 moze tego jest ptzyczyna zamiast low na hight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego to jak dla mnie musisz sprawdzić połączenie między gniazdem diagnostycznym a wtyczkami ike i lcm, może jakieś zwarcie do masy, tylko że wtedy nie powinien łączyć się z żadnym modułem. Dziwne żebyś kupił oba uszkodzone moduły licznika i lcm. Chyba że jakaś stara wersja SW i HW i jest problem z połączeniem przez usb.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego nie powiem ci jakie potrzebne SW I HW, na twoim miejscu poszukałbym kogoś z interfejsem ADS do sprawdzenia.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego, cudów nie ma, albo coś z wiązką, albo moduł uszkodzony, albo interfejs nie podchodzi. To już musisz sam sprawdzić.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.