Skocz do zawartości

F10 kodowanie nbt po dopoazeniu.


Milosevic87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kodował już ktoś nbt po doposazeniu? W standardzie jest business navi. Auto z 2012 roku. Doposazone bedzie w cic nbt z 2014roku. Wystarczy zmienic kod wyposazenia z 606 na 609 i przekodowac hu_nbt i zmienic Vin czy trzeba cos jeszcze zrobic? Np. na ten czas zmienić rocznik auta na taki w ktorym wystepował juz nbt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam.

 

Kodował już ktoś nbt po doposazeniu? W standardzie jest business navi. Auto z 2012 roku. Doposazone bedzie w cic nbt z 2014roku. Wystarczy zmienic kod wyposazenia z 606 na 609 i przekodowac hu_nbt i zmienic Vin czy trzeba cos jeszcze zrobic? Np. na ten czas zmienić rocznik auta na taki w ktorym wystepował juz nbt?

Edycja FA - dodaj "609" i "6NK" , nie zapomnij usunąć "6NH" (jeśli istnieje). Zapisuj, aktywuj FA i zakodować HU_NBT i KOMBI .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info. Możesz mi udzielić jeszcze info odnośnie samego podłączenia? Bo wyświetlacz businessa ma jeden kabel( fioletowa końcówka) i kostke, a wyświetlacz nbt ma tylko wejście na ten kabel z fioletową końcówką. Po podłaczeniu nie da się uruchomić (oczywiście nie kodowałem jeszcze nic). Teraz pytanie mam:

Trzeba zmienić kod wyposażenia, bo innaczej nawet jej nie odpale? Ista d nie miała komunikacji z hud. Bede wdzieczny za info. A i jeszcze jedno pytanie: jak wymieniałeś to dorabiałes kable jakieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

cos znalazlem na ten temat ....

 

Umbauanleitung CIC-NBT

 

http://www.typo3-templates-kostenlos.de/Umbauanleitung-CIC-NBT.pdf

 

P.S.

 

... jak trzeba to cos przetlumacze :D

 

NBT Retrofit for BMW 5 series F10

 

https://www.youtube.com/watch?v=JnjSh8hkNks

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno musisz wywalić 606, 6FL, 6NH i 6VC, dodać 609 i 6NK i 6NL or zmienić datę Zeitkriterium=0712, podeslij VIN najlepiej to zobaczymy co obecnie tam siedzi. Później przekoduj KOMBI i HU_NBT.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam posiadam BMW f11 z 2014r lci I jest w niej zamontowany odtwarzacz alpine z radiem DAB. Posiadam jednostkę NBT HU którą chce zamontować do mojego auta. Czy ktoś mógłby coś podpowiedzieć... co zakodowac i co zmienic i czy wszystko można zrobić za pomocą "e-sys" nr VIN mojego BMW D222079
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze

Jeszcze zestaw FSC pod twój vin aby funkcjonowała nawigacji i aplikacje , chyba że będziesz używał emulatora ,

jak zamontujesz to pewnie po błędach dowiesz się co jest nie tak , co trzeba jeszcze wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.