Skocz do zawartości

Uszkodzony modul FRM


pieczek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co chcesz tam zakodować, jeśli niema z nim komunikacji ))

Wyszli mi - naprawię ci ten sterownik .

Rozumiem że trzeba go " obudzić na stole "? Zakodujesz go odrazu czy potem musze jeszcze cos grzebać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co chcesz tam zakodować, jeśli niema z nim komunikacji ))

Wyszli mi - naprawię ci ten sterownik .

Rozumiem że trzeba go " obudzić na stole "? Zakodujesz go odrazu czy potem musze jeszcze cos grzebać?

Napisalem wyżej że niema z nim komunikacji , to jak obudzić, co za bzdura. Nic nie trzeba potem kodować , instalujesz i dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcesz tam zakodować, jeśli niema z nim komunikacji ))

Wyszli mi - naprawię ci ten sterownik .

Rozumiem że trzeba go " obudzić na stole "? Zakodujesz go odrazu czy potem musze jeszcze cos grzebać?

Napisalem wyżej że niema z nim komunikacji , to jak obudzić, co za bzdura. Nic nie trzeba potem kodować , instalujesz i dziala

No chodzi mi o to ze trzeba go naprawić. Czyli jak googarniesz to wkładam to spowrotem i wszystko będzie działało jak przed awarią? Sorka za takie pytania ale nie znam sie na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak googarniesz to wkładam to spowrotem i wszystko będzie działało jak przed awarią?

Dokladnie tak i bedzie , kolego.

 

No i o to mi chodzi :)

To podaj jakies namiary, telefon itd to dogadamy temat i wysle sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czyli jak googarniesz to wkładam to spowrotem i wszystko będzie działało jak przed awarią?

Dokladnie tak i bedzie , kolego.

 

No i o to mi chodzi :)

To podaj jakies namiary, telefon itd to dogadamy temat i wysle sterownik.

priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego Temsky oficjalne ostrzeżenie abyś usuną treść swojego podpisu

"proszę nie zawracać dupę z pytaniami typu " czy istnieje życie na Marsie"

masz konkretny dialog - zapraszam"

Regulamin punkt 4 https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=48&t=135491

4. Na forum nie przeklinaj - wyrażaj się z kulturą oraz zgodnie z ogólnie przyjętymi normami dobrego wychowania. W ten sposób walczysz ze stereotypem kierowcy BMW jaki panuje w naszym kraju. "Wykropkowanie" przekleństwa jest również przekleństwem. Każdy z nas ma jakieś poglądy, staramy się szanować Twoje więc Ty nasze też uszanuj...

My szanujemy Ciebie mimo Twojej lekceważącej natury więc i Ty uszanuj nasze forum gdzie zarabiasz rzadko pomagasz i wyrażaj się z kulturą,

jeśli nie rozumiesz w języku polskim to niech jakiś kolega z PL Ci wytłumaczy , nie będziemy tolerować takiego zachowania !!!

To forum czytają młodzi ludzie i oni powinni ze starszych brać przykład zachowania, widzisz gdzieś tutaj w postach takie zwroty ...

nie masz BMW napisz że nie masz, jeśli latasz "statkiem kosmicznym" to przestań używać LSD , może wtedy przesiądziesz się na BMW lub inny samochód , nie ma obowiązku mieć BMW.

Od razu informuje z góry, nie obchodzą mnie Twoje tłumaczenia, przeczytaj regulamin i stosuj się do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
forum gdzie zarabiasz rzadko pomagasz

Wyluzuj trochę, przesadzasz .

Na forach nie zarobisz - jest to miejsce dla gadania na wspólne interesy czyli BMW .

Gdyby zarabiał na forum - już by umarł z głodu.

Twoja logika poprostu zabija

Musisz pracować jako nauczyciel z filozofii. :mrgreen: a nie w ICOM'y się bawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dbam o poziom intelektualny, tego działu, jestem typem który nie tylko dba o swoje interesy, ale dokłada się do wspólnego dobra, :shock: :idea:

ciekawiło mnie z psychologicznego punktu widzenia co zmienisz :D , myślałem że bardziej się postarasz, "gitary" trochę lepiej brzmi ,

bardziej intelektualnie byłoby "głowy " co bym ci nawet przyznał trochę racji, ludzie potrafią przesadzić z pytaniami :D

również bardziej profesjonalnie, wszyscy dobrzy fachowcy są zarobieni i nie mają czasu na dyskusję :D


" czy istnieje życie na Marsie"

To dopiero pytanie !, może postaram się trochę odpowiedzieć, abyś miał mniej pytań :D bardziej skupił się na pracy z elektroniką :mrgreen:

Swoją drogą te nie wiedziałem że interesujesz się kosmosem zamknięty w garażu :mrgreen:

"Czy istnieje życie na Marsie ", pewnie tak, jednokomórkowce , żyjące w środowisku beztlenowym na pewno , cały świat jest zarażony życiem :idea:

co do Marsjan to Cię rozczaruje, raczej wyobraźnia znudzonych ludzi , fantastów :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie może powiecie co może być przyczyną w moim przypadku "niedziałającego FRM".


Auto to E91 z 2006r.


Mianowicie po zakupie auta nie działało 3 światło stopu, radio, lampy w klapie. Szybka diagnoza przewody w przelotce, zabrałem się za lutowanie i część z funkcji wróciła "do żywych".


W dalszym ciągu nie mogę uporać się z:

- niedziałająca wycieraczka

- niedziałające ogrzewanie tylnej szyby

- brak 3 światła stop w lotce


Po lutowaniu przewodów wykonałem procedurę resetowania FRM dla 3 lampy stopu [0x10]. Procedura przebiegła poprawnie (brak błędów w module FRM), INPĄ wykasowałem wszystkie błędy - stop nadal nie świeci (ledy są sprawne sprawdzałem na krótko, do pinów w lotce nie dochodzi napięcie).


Czy możliwe jest, że moduł uległ uszkodzeniu? Czy mogę odłączyć wtyczki od modułu (bez skutków "ubocznych") i sprawdzić np. na pinach czy podaje napięcie po naciśnięciu na pedał hamulca?


Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytko wskazuje na to że jednak jest przerwa w przewodach wiązki klapy.

 

Powiedz czy można odłączyć wtyczkę z modułu aby sprawdzić ciągłość na przewodach? Moduł się nie uszkodzi i/lub rozkoduje wiesz może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!


Panowie wracam z nowymi informacjami. Otóż za brak trzeciego stopu winnym okazał się wzmacniacz anteny :shock:


Okazuje się, że wiązka w E91 wchodzi do wzmacniacza anteny (bynajmniej tak to nazywają na allegro - wchodzą do niego również przewody antenowe) umiejscowionego pod lewym zaczepem kratki.


W pierwszej kolejności sprawdziłem przejście żółto/czarnego przewodu przy FRM i przy lotce - wszystko ok. Zatem dołożyłem "masy" na krótko i stop zaświecił :norty: zatem zacząłem przekładać przewód masowy i natknąłem się na to ustrojstwo "wzmacniacz antenowy" środkowy pin nie przewodził (masa).


Z elektroniki jestem dość słaby więc nie nazwę poprawnie elementu który został uszkodzony ale nie ma "przejścia" zaraz za i przed elementem o oznaczeniu "470".


Zatem pozostało mi szukać wzmacniacza antenowego i tu do Was pytanie bo znalazłem z wyglądu identyczny też od E91 jednak ma nieco inne numery. Czy są różne wzmacniacze antenowe w zależności od wersji itp?


Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Są różne wzmacniacze, w zależności od wyposażenia. Musisz dobrać wg swojego VINu

 

Mam wrażenie, że jednak nie o tym samym "wzmacniaczu mówimy". Chodzi mi dokładnie o tą część:


2848f9f42068.jpg


7d87058ffb42.jpg


Zatem zaktualizuję pytanie czy ten moduł/wzmacniacz jest różny w zależności od wyposażenia? Numer 108196-10 występuje na każdym dostępnym (allegro) module/wzmacniaczu.


Pozdrawiam,


EDIT:


Na realoem podają, że moduł/wzmacniacz jest zamienny z numerem: 65209141491.


Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.