Skocz do zawartości

Błędy DDE CONTROL UNIT (Bmwhat) - prośba o wyjaśnienie


kulfon3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam,

diagnoza programem BMWHAT wykazała dwa błędy,których opisu nie mogę nigdzie znaleźć. Sama aplikacja też nic nie mówi na ich temat poza tym,że są związane ze sterownikiem? (DDE Control Unit). Numery błędów to:

004C2F

004C2E

 

Czy ktoś u siebie miał te błędy i co mogą oznaczać? Na jednym rosyjskim forum ktoś wspominał,że to się zdarza przy autach po programie,ale ja jeżdżę z chipem już prawie dwa lata,więc trudno mi w to uwierzyć. Napisałem do twórcy BMWHAT,ale nie mam jeszcze odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

4C2F P3047 Ansteuerung Starterrelais 2 Kurzschluss nach Plus

4C2E P3046 Starterrelais 1 elektr.Fehler im Stromkreis(Relais klebt/schaltet nicht)

 

Miłej zabawy

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze
tak, limitery momentu nie poprzestawiane wszędzie tam gdzie trzeba. u mnie tego problemu już nie ma,bo mam zupełnie nowy program. na Twoim miejscu pojechałbym do jakiegoś renomowanego tunera i zrobił nową mapę.z hamownią oczywiście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za szyka odpowiedz. jeszcze takie pytanie bo samochod kupilem 4 dni temu i dopiero wczoraj ogarnalem kompa od bmw i pokazalo te bledy.

sprzedawca mowil ze auto ma chipa ale czy w takiej sytuacji mam prawo ubiegac sie od niego pokrycia kosztow (1200zl nowe mapy) lub zwrocic mu samochod ?

co prawda przed kupnem wzialem tez rzeczoznawce ktory sprawdzal auto jednak nie wykrylismy wtedy tego bledu dopiero u mechanika specjalizujacego sie w bmw zostalo to zdiagnozowane.

dodam ze auto jezdzi normalnie. tzn nie wiem jak jezdzilo przed tym i czy te jego mapy w ogole cos daly ale wydaje mi sie ze jezdzi jak seryjna 177km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dzieki za szyka odpowiedz. jeszcze takie pytanie bo samochod kupilem 4 dni temu i dopiero wczoraj ogarnalem kompa od bmw i pokazalo te bledy.

sprzedawca mowil ze auto ma chipa ale czy w takiej sytuacji mam prawo ubiegac sie od niego pokrycia kosztow (1200zl nowe mapy) lub zwrocic mu samochod ?

co prawda przed kupnem wzialem tez rzeczoznawce ktory sprawdzal auto jednak nie wykrylismy wtedy tego bledu dopiero u mechanika specjalizujacego sie w bmw zostalo to zdiagnozowane.

dodam ze auto jezdzi normalnie. tzn nie wiem jak jezdzilo przed tym i czy te jego mapy w ogole cos daly ale wydaje mi sie ze jezdzi jak seryjna 177km

 

nie przesadzaj, co sprzedawca winny? powiedział Ci,że jest mapa. to tuner spieprzył,ale przecież te błędy wcale nie sprawiają,że auto jest niesprawne. na pewno nie jeździ gorzej jak seria.po prostu może jeździć gorzej niż auto na porządnej mapie. nie wykorzystujesz teraz całego potencjału tego auta,a nie ,że masz niesprawne auto.


ja bym się nie wygłupiał tylko pojechał do dobrego tunera,zrobił dobrą mapę i cieszył się jazdą,ale zrobisz jak uważasz. dla mnie to nie powód do oddawania auta... chyba,że zdążyłeś dopatrzyć się jakichś konkretnych usterek czy wad tego auta,o których nie byłeś poinformowany.

jakbym był tym sprzedawcą i klient naprawdę by był upierdliwy to mógłbym ewentualnie zaproponować pokrycie kosztów aktualizacji sterownika silnika,czyli wgranie tym samym serii ;)

 

A ja bym wgrał oryginalny soft bmw , ciekawe dlaczego i co było robione może tylko dpf jak to diesel lub co gorsze EGR

 

pojechał gość na remap i tuner wgrał mapę zawierającą kilka niedociągnięć. nie ma to nic do dpf ani do egr. nie widzę sensu panikować albo zakładać Bóg wie czego. ja bym pojechał na nowy remap i cieszył się autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja podpowiadam sprzedawcy , po co ma płacić 1200zł za remap , jak ktoś ogarnięty z BMW za 200-300zł wgra mu oryginalny soft bmw i nie będzie problemu ,

a właściciel jak czuje za małą moc względem 177KM to sobie sam u specjalisty zrobi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.