Skocz do zawartości

WinKFP - INSTRUKCJA


bmw-power

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że nikt nie odpisał postanowiłem doczytać i spróbować.

Niestety poległem.

w WinKFP zaktualizowałem :78 KLIMA OKAY 9199260 VG88037 21.12.2015

sprawdziłem rodzinę sterownika bo bo win nie było IHKA87 a po numerze znalazłem go w IHKA81 to puściłem aktualizację.

Oczywiście zmieniając vin. Wszystko przebiegło normalnie bez błędów, trwało może z 3 minuty.

Odczytałem UIF vin został zmieniony czyli ok a tu lipa!

Na wyświetlaczu od klimatyzacji wyświetla "NC" i temperaturę zewnętrzną.


Co poszło nie tak?

w zasadzie sterownik miał aktualną wersję ale chciałem również zmienić vin.

Proszę o jakieś podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

z pierwszego postu spoko ale nic nie wspomniał o kodowaniu NCSem po zmianie Vin i aktualizacji sterownika.


Din76 coś wspominał że trzeba przekodować moduł który aktualizowaliśmy ale nie napisał czym i w jakim celu to robimy.


Ktoś może rozjaśnić temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Temat praktycznie umarł ale może jakaś dobra dusza podpowie co robię źle. Chciałem zaktualizować sterowniki w moim E91 te mniej istotne jak czujnik deszczu, klimatyzacja czy Junction box.

Podłączony prostownik 20A, wszystko robię na Win 11, INPA czy ISTA działa bez zastrzeżeń. WinKFP też skonfigurowany i wgrane najnowsze SP daten E89 według poradnika z pierwszej strony. Udało mi się zJBBF, CID, ZBE. Żadnych błędów czy komplikacji. Doszedłem jednak do MRS i tutaj zaczęły się schody. Wybrałem ZB, wybrałem ECU family i wpisałem VIN. Proces dochodzi do 100%, gaśnie ekran iDrive i wywala błąd poduszek, napinacza i maty zajętości fotela. Kasowanie błędów nie przynosi skutków. Powtarzałem czynność z 10 razy za każdym razem z takim samym skutkiem. Auto odpala, można zmienić biegi ale skrzynia jest w jakimś dziwnym trybie bo startuje z 2 biegu. W ECU zapisany jedynie błąd "Nie wykryto kierowcy" czy coś w tym stylu.

 

20231101_102436.jpg

20231101_165751.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to spróbuj wszystko czystym MAN przekodować. Zrób sobie kopie kodowania jak masz coś porobione to sobie później porównasz zmiany.

Kilka razy aktualizowałem cały samochód zwykłym chińskim kablem i zawsze śmigało.

Edytowane przez Kuj0n

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie wiem, ista robi to sama. 

W winkfp zawsze przejeżdżam wszystkie powiązane moduły czystym plikiem i zawsze śmigało. Potem dopiero przywracałem kodowanie porównując sobie pliki w ncsdummy. 

  • Lubię to 1

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie pomogło. Nie wiem co zrobiłem źle? Może zabrakło prądu? Z resztą sterowników nie było takich problemów. Nie dotykałem jedynie tych ma linii MOST i potrzebujących sporo czasu jak DDE czy EGS.

Odwlekana od prawie dwóch lat wizyta u speca w końcu się ziściła 😅 Sterownik postawiony na nogi, do auta wgrane od nowa wszystkie najnowsze sterowniki i w końcu mogę aktualizować mapy bo były jeszcze fabryczne 2008-02 i za nic nie szło wgrać nowszych z pendrive'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.