Skocz do zawartości

WinKFP - INSTRUKCJA


bmw-power

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem w każdym GKE każdego his-a I nic.

Ale znalazłem w HWH tylko jak znaleźć do niego odpowiednik ?


Dzięki ogarnełem:)

 

Możesz powiedzieć jak to zrobiłeś? Ja wgrałem DDE przez WinKFP ale ISTA+ pisze mi, że jest niewłaściwy.

Może ktoś wie jaki powinienem wgrać jak oryginalnie miałem 7807646? WinKFP wgrał 7812336 i auto sypie błędami.


Macie jakąś sprawdzoną ISTE-P? na necie ciężko coś znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jeśli istap pokazuje nieprawidłowy soft to należy przeprogramować, istap lub winkfpt, przecież proponuje ci zbnr wybierz go w winkfpt i programuj ,

wątpię że masz uszkodzona istap (dane spdaten)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli istap pokazuje nieprawidłowy soft to należy przeprogramować, istap lub winkfpt, przecież proponuje ci zbnr wybierz go w winkfpt i programuj ,

wątpię że masz uszkodzona istap (dane spdaten)

 

WINKFP nie znajduje mi mojego starego softu dla tego wybrałem ręcznie DDE509 i wtedy zaproponował mi soft który teraz sypie błędami. Nie mam ISTA-P tylko ISTA+ a nią nie da się programować E60


Czy w doborze DDE ma znaczenie, że mam active steering? Po wgraniu nowego zasugerowanego przez WinKFP kierownica dużo ciężej chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli istap pokazuje nieprawidłowy soft to należy przeprogramować, istap lub winkfpt, przecież proponuje ci zbnr wybierz go w winkfpt i programuj ,

wątpię że masz uszkodzona istap (dane spdaten)

 

WINKFP nie znajduje mi mojego starego softu dla tego wybrałem ręcznie DDE509 i wtedy zaproponował mi soft który teraz sypie błędami. Nie mam ISTA-P tylko ISTA+ a nią nie da się programować E60


Czy w doborze DDE ma znaczenie, że mam active steering? Po wgraniu nowego zasugerowanego przez WinKFP kierownica dużo ciężej chodzi.

 

Jesteś pewien, że DDE509 jest u Ciebie ?

...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam . Bmw e70 4,8 2008 bi xenon skrętny . Witam posiadam Ista i ncs . Kiedyś coś sie trochę bawiłem pare lat temu . Potrzebuje instrukcji krok po kroku jak zakodować nowy moduł skrętu . Auto wywalało blad modułu . Wymieniłem go fizycznie na używkę , w tej chwili błędu nie wyświetla ale lampy sie nie poZiomują i nie skręcają . Szukam kogoś kto mi w tym pomoże . Może rownież zrobić to zdalnie przez np team viever . Oczywiście nie chce nic za darmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy problem dotyczy radia professional CD w e87


Zmieniłem radio z bussines. Dodałem FA $663 i $672 (zmieniarka) do CAS i FRM. Błąd COAPI-2020

Mam błąd podczas łączenia się z modułem RAD2 i co się z tym wiąże nie mogę też przekodować RAD2 pustym manem.

Programowałem przez WinKFP ecu family RA2CL2. Po tym programowaniu zapisało ZB no. który teraz pokazuje w ecu family RADPLUS2.

Podczas programowania poprawnie zmieniło VIN dla MASK/CCC i MOSTGW. Mój plik w inpa UIF wygląda książkowo i co z tego.

Stary numer ZBno który był jeszcze przez moim programowanie również pokazuje w pliku RADPLUS2.HIS w C:\EC-APPS\NFS\DATA\RADPLUS2.

Tak więc wygląda jakby zaprogramowane było OK.

Próbowałem również w trakcie zmiany FA zmieniać datę produkcji samochodu na młodszą ale to nic nie dawało.


Prośba o jakąś poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pisałem już w temacie FLA, ale może tutaj łatwiej o odpowiedź


Dorzuciłem do swojej e92 lusterko z kamerką FLA, prostokątną, więc fla65.


Dodałem $5AC, przeleciałem pustym MANem KOMBI, FLA, NFRM.


Gdy jest ciemno, przełącznik jest na "A" i popchnę dźwignię pojawia się ikonka automatycznych długich.

Auto znajduje warunki do włączenia świateł drogowych, wyłącza je też wtedy kiedy powinien, ale w tym momencie znika też ikonka automatu i światła same już się nie włączą.

Wyczytałem, że ktoś już miał taki problem, pomogła aktualizacja przez WinKFP.


Więc Inpa i sprawdzam numer ZUSB modułu

8uxBwpC.png


Mam 9123933


WinKFP nie widzi takiego modułu. Czytam dalej, wychodzi na to, że muszę sprawdzać w pliku FLA65.HIS na jaki moduł został zamieniony ten który mam ja, aż dojdę do takiego, który jest zawarty w WinKFP


CQBHWyP.png


Jest, 9158876


1fYi4B9.png


Więc wpisuję swój VIN próbuję uruchomić aktualizację, lecz WinKFP nie widzi softu w aucie, ani tego który mogę wgrać


wNJvdl7.png


Gdy wybieram opcję update ZUSB, wybieram FLA65, done, Update ZUSB Prog efekt jest ten sam co na screenie powyżej

Jakieś podpowiedzi? Gdzie robię błąd?


Z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy e46 m57n vin jw96880 zmiana skrzyni na manualną

Chciałem wgrać soft o nr .7793920 pod manual a winkfp wgrał mi soft o nr. 7793924 choć zaznaczyłem ten o numerze 7793920

gdzie tkwi problem.?


Już problem pokonałem zamiast update trzeba kliknąć program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam potrzebuje zmienić numery w sterowniku silnika dla przeplywki, ponieważ mam nowy typ bo starego już nie produkują, słyszałem że można zrobić to właśnie tym programem, czy ktoś już kiedyś robił taką modyfikację, mógłby się podzielić informacjami jak to zrobić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Koledzy problem dotyczy radia professional CD w e87


Zmieniłem radio z bussines. Dodałem FA $663 i $672 (zmieniarka) do CAS i FRM. Błąd COAPI-2020

Mam błąd podczas łączenia się z modułem RAD2 i co się z tym wiąże nie mogę też przekodować RAD2 pustym manem.

Programowałem przez WinKFP ecu family RA2CL2. Po tym programowaniu zapisało ZB no. który teraz pokazuje w ecu family RADPLUS2.

Podczas programowania poprawnie zmieniło VIN dla MASK/CCC i MOSTGW. Mój plik w inpa UIF wygląda książkowo i co z tego.

Stary numer ZBno który był jeszcze przez moim programowanie również pokazuje w pliku RADPLUS2.HIS w C:\EC-APPS\NFS\DATA\RADPLUS2.

Tak więc wygląda jakby zaprogramowane było OK.

Próbowałem również w trakcie zmiany FA zmieniać datę produkcji samochodu na młodszą ale to nic nie dawało.


Prośba o jakąś poradę

 

Mam to samo, proszę napisz czy i jak to rozwiazales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kablem dcan (takim którym łączysz się inpą) nie da rady połączyć sie ze sterownikiem radia ze swiatłowodem. Szukasz kogoś z ista albo robisz tak.

Dodajesz odpowiednie kody Fa i resetujesz sterownik radia. Dodatkowo inne sterowniki (nie pamiętam ktore chyba cas, nfrm i jobII) pustym manem. To przekodowanie pustym manem uruchomi czujniki parkowania i gongi przez glosniki radia- lepsze.

To jedyny nie idealny bo nie pogrzebiesz sobie w ustawieniach radia sposób jaki znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
powpisaniu nr sterownika pokazuje mi sie takie cos nie moge przejsc dalej sp daten zaktualizowane https://drive.google.com/file/d/1ZGza1JHmezxp62i9k3EvEIVRFiNStphQ/view?usp=sharing wszystko zrobione z poradnika

Możesz mieć soft w sterowniku starszy niż na liście w winkfp. Zrób przez komfort bez wpisywania numeru to program sam Ci podpowie jaki jest najnowszy.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jakm robie tak jak mpwisz to wyskakuje komunikat zeby wbic 7 cyfrowy nr

Ale Ty nie masz nic wpisywać tylko robić tak jak pokazuje choćby instrukcja z pierwszego postu...........

Comfort mode -> (jeśli zmieniłeś sterownik to VIN) -> update zusb i wybierasz sterownik który chcesz zaktualizować.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wgrałem wczoraj aktualizacje softu w moim M54B25.

W najbliższym czasie chciałbym zmienić Blok silnika + cały dolot z B30. Znalazłem gdzieś na forum całą instrukcje jak ktoś z B22 na B30 zmieniał. Nie rozumiem tylko dlaczego ktoś wpisywał tam w Winkfp numer VIN z samochodu z silnikiem B30. Czy ja tez bd musiał wpisać Vin z innego auta a jeżeli tak to jakiego. Jakie konsekwencje bd to miało bo jednak są różne opcje wyposażenia.


z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Odgrzeje troszkę kotleta od Dina, szukam obecnie zasilacza/prostownika/stabilizatora pod programowanie.


Widziałem post Dina w którym wspomina iż woli transformatorowy - ma to znaczenie dla modelu aku (agm, kwas) oczywiście nie mówię tu o LiPo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Chce zaktualizować sterowniki i mam pytanie, otóż mam wymieniony DDE i jest na nim inny Vin niż mojego auta, a podczas aktualizacji potrzebne jest podanie numeru Vin, który muszę podać? Ten z nadwozia czy ten z komputera? Na chłopski rozum wydaje mi się że ten z DDE ale wolę się upewnić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, odczytałem ostatnio UIF w moim aucie i widać moduły z różnymi numerami VIN , czy możliwa jest zmiana vin w każdym z nich WinKFP i kablem K-Dcan?


ADR Grobname JobStatus ZB-Nummer FG-Nummer Datum

00 JBBF OKAY 9134485 FJ39989 23.03.2010 01

MRS OKAY 9134280 FJ39989 23.03.2010 12

DME/DDE OKAY 7808383 FJ39989 23.03.2010

17 EKP OKAY 7169960 FJ39989 23.08.2005

29 DSC OKAY 6778164 FJ39989 23.03.2010

3F ASK OKAY 9185565 FJ39989 23.03.2010

40 CAS OKAY 9147224 FJ39989 23.03.2010

41 DWA OKAY 9149671 FJ39989 23.03.2010

47 ANTTU OKAY 9185625 KK65289 08.07.2008

56 FZD OKAY 9197739 FJ39989 23.03.2010

60 KOMBI OKAY 9187060 FJ39989 23.03.2010

62 MOSTGW OKAY 9185555 FJ39989 23.03.2010

63 MASK/CCC OKAY 9185623 ÿÿÿÿÿÿÿ 06.06.2008

64 PDC OKAY 6982403 FJ39989 23.03.2010

67 ZBE OKAY 9122026 FJ39989 23.03.2010

72 FRM OKAY 9128184 FJ39989 23.03.2010

73 CID OKAY 9114361 FJ39989 23.03.2010

78 KLIMA OKAY 9199260 VG88037 21.12.2015

A0 CCC OKAY 9193886 FJ39989 23.03.2010


do tej pory , nie wiele kodowałem i mam wiele pytań i wątpliwości , wybaczcie lamerskie pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.