Skocz do zawartości

INSTRUKCJA KODOWANIA NCS EXPERT / NCS DUMMY


bmw-power

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 391
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich

Wczoraj pierwszy raz kodowałem w ncs expert wszystko było w porządku lecz po kodowaniu chciałem przestawić samochód a on nie reaguje na zapłon nie świeci się tez kontroli silnika. :mad2:

Samochód był podłączony do starego prostownika 12v 4A na wyjściu. Przy małych zmianach w ncs duklanie w module lcm pobierałem go zmieniałem opcje i pakowałem do lcm. Dodam że w środku nic nie działa prócz centralnego z pilota światła wewnątrz pulsacyjni mrugają, podświetlenie samej kierownicy tez co chwile na sekundę się pokazuje i wyłącza. Sprawdziłem wstępnie bezpieczniki w schowku i w bagażniku wszystko wygląda ok. Odłączyłem moduł lcm lecz to nic nie zmieniło.


1. Pytanie dlaczego nie można uruchomić samochodu?

2. Po probie połączenia z EWS KMB i chyba IKE brak VINu GM SA i tych innych danych na początku pamiętam że sam to pobierał i podawał wartości teraz jest pusto.

3. Czy problem może leżeć pustym ZCS?


Strasznie namieszałem lecz może ktoś jest z Olsztyna lub chciałbym pomóc naprawić mi to przez zdalny pulpit? Oczywiście odpłatnie jeżeli trzeba.


Proszę o pomoc bo nawet nie wiem od czego teraz zacząć. :cry2:



Linki do zdjęć poglądowych.

https://iv.pl/image/Gt6axQy

https://iv.pl/image/Gt6admd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Witam, jestem nowy i przy zmianie parametrów akumulatora w ncs zresetowałem do ustawien fabrycznych i znikł j.polski z navi. Auto to e61 LCI z CIC. Da się odzyskać j.polski? Jak to zrobić? PS dzięki Waszym radom już opanowałem akumulator i zdezaktywowałem błąd ledów podswietlenia tablicy r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, Prosiłbym o pomoc zakodowaniu mulf2 high dokładnie USB w nim bo jego udało mi się zakodować że telefon i Bluetooth działa ale za cholerę nie mogę dodać USB próbowałem już chyba Na każdy sposób a wiem że się da bo wcześniej był zakodowany wszystko działało tyle że przypadkowo go spaliłem i musiałem wymienić na nowy a tamten moduł kodował znajomy którego teraz nie ma w pl auto e90 2006r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego ale akurat problem nie tkwił w tym bo akurat miałem to zrobione po prostu datę miałem za wysoka musiałem na starsza zmienić bo znikł mi 1 moduł i nie mogłem go przekodowac bo ncs go nie widział xd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

może będziecie w stanie pomóc? Chciałem zakodować sobie obniżanie lusterka pasażera i znalazłem w module FRM tą pozycję, zmieniłem na aktiv i wgrałem za pomocą ncs do modułu. od tego momentu nie mam już automatycznych świateł (włącza się automat jak włączę przeciwmgielne???) a lusterko nie działa tak czy siak. Po odczycie FRM Codierdaten Lesen opcja przy lusterku jest nadal nicht_aktiv. SP-Daten 60.1. Auto z fabryki wyjechało w tej konfiguracji ze światłami skrętnymi więc nie było to dokładane. Wgrywałem również pusty plik FSW_PSW.MAN do modułu FRM. Przy wyborze Modułu do łączenia wybrałem CAS a nie FRM. Gdzie może być błąd??? powinienem coś jeszcze zakodować oprócz modułu FRM?

Z góry dzięki za pomoc.


PS. sprawdziłem po zmierzchu działa automat czyli chyba wyłączyła mi się opcja świateł dziennych. hmmm....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
Witam.

Mógłby ktoś pomóc i poinstruować jak za pomocą NCS usunąć

błąd SOS Failure z Bmw E61.

Mam również program BimmerCode ale nim nie można usunąć tego problemu.

Z góry dziękuje za każdą pomoc.

Cześć. Mam ten sam problem. Przypadkiem przeleciałem moduł KOMBI czystym manem i wróciło mi do ustawień fabrycznych. Okazało się, że w moim E60 SOS został wcześniej dezaktywowany i teraz nie mogę znaleźć komendy od tej funkcji, pod E-CALL, SOS I ALIVE SOS brak komend. Jest w stanie ktoś podrzucić jakiś pomysł?

Przy okazji zapytam, czy w E60 przedlift (2006r, palona na guzik) można ustawić DRL, żeby na auto świecił ten DRL w długich, a dopiero jak czujnik zmierzchu wykryje ściemnienie się to dopiero wtedy będzie zapalać xenon. Bo w tej chwili na 0 pali się DRL, a jak dam auto to od razu pali xena.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Potrzebuje pomocy w sprawie kodowania. jest kompletnie zielony w obsłudze tych programów.

Wymieniłem czytnik dvd w swojej e61 na inny używany. i nie ma teraz połowe funkcji które miałem do tej pory.

jest tylko FM AM i AUX, CD nie aktywne. miałem jeszcze fabrycznie opcję tv. nie ma także bluetoth a była. itp.

co muszę zrobić żeby znowu mieć te funkcje??


Pomoże ktoś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuje pomocy w sprawie kodowania. jest kompletnie zielony w obsłudze tych programów.

Wymieniłem czytnik dvd w swojej e61 na inny używany. i nie ma teraz połowe funkcji które miałem do tej pory.

jest tylko FM AM i AUX, CD nie aktywne. miałem jeszcze fabrycznie opcję tv. nie ma także bluetoth a była. itp.

co muszę zrobić żeby znowu mieć te funkcje??


Pomoże ktoś??

Musisz zakodować nowo jednostkę pod swoje wyposażanie. Wszystkie programy i jak to zrobić są dostępne tutaj na forum lub w poprostu w Internecie. Jeśli nie czujesz się na silach zlec to komuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy jak podejrzewam że mechanik zepsuł mi plik DSC trc to wystarczy nadpisać go pustym MAN żeby przywrócić? Robił to przy swapie skrzyni i mam błąd kodowania na tym module, w FA nie ma $205 ale moze cos jest w tym module usuniete niepotrzebnie..?

Wiem że w DSC tez cos sie zmienia tylko nie wiem co odnosnie tej skrzyni manualnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie

Chciałbym prosić o radę w wytłumaczeniu mi łopatologicznie co konkretnie i gdzie muszę kliknąć/ustawić by zakodować radio nie fabryczne które będę chciał zamontować w miejsce oryginalnego profesional,po to by działał dźwięk z PDC .


Zastanawiam się też czy najpierw zmiana radia a po niej kodowanie czy na odwrót ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam kolegów, w iDrive chciał bym mieć możliwość ustawienia poziomu czujnika zmierzchu dla świateł dziennych.

Czy może ktoś opisze jak to zrobić, jakaś instrukcja (E91 2011r).

 

Znalazłem opis do E60 ale teraz pytanie: czy tak samo jest dla E91?


CAPPL


RAIN_LIGHT_SENSOR aktiv


C750A_SCHWELLWERT_EMPFIN par_frei

C750A_SCHWELLWERT_NORMAL par_frei

C750A_SCHWELLWERT_SEHR_E par_frei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.