Skocz do zawartości

INSTRUKCJA KODOWANIA NCS EXPERT / NCS DUMMY


bmw-power

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 391
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Posiadam E46 po liftingu 2003r. Bez alarmu. Jest możliwość zaprogramowania w ncs expert: sygnalizacji kierunkowskazami podczas otwierania i zamykania samochodu z kluczyka. Samochód nie posiada Alarmu, jeśli można to było by SUPER i gdyby ktoś wysłał co trzeba zmienić w ncs .


Ps. posiadam wszystko co potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Spróbuj samym ncs expert, czasami dummy nie pokazuje opcji jakie są możliwe do zmiany

 


Udało się samym NCS. Jest fajna instrukcja krok po kroku na yt jak koleś koduje światła dzienne w E65.


Jednak mam mały problem z zakodowaniem AUX. Na tym forum wyszukałem ze należy zrobić ;


„dodajemy do VO : +naux

zapisujemy w cas


Ale nie wiem o co tutaj kaman :search: Może ktoś mnie oświeci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj samym ncs expert, czasami dummy nie pokazuje opcji jakie są możliwe do zmiany

 


Udało się samym NCS. Jest fajna instrukcja krok po kroku na yt jak koleś koduje światła dzienne w E65.


Jednak mam mały problem z zakodowaniem AUX. Na tym forum wyszukałem ze należy zrobić ;


„dodajemy do VO : +naux

zapisujemy w cas


Ale nie wiem o co tutaj kaman :search: Może ktoś mnie oświeci?

 


EDIT: Już ogarnąłem jak dodać +NAUX do FA jednak po wpisaniu i kliknięciu OK wyskakuje EROR : Fallowing feature is invalid for FA: +NAUX

i nie mogę dodać AUX do FA. Ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Nie chcąc zakładać nowego tematu pozwolę sobie zapytać tutaj.


Fabrycznie miałem radio buissnes , zmieniłem na pro . Nie mogę w NCS wyjąć pliku PSW , zgłasza błędy. Radio padło, kupiłem kolejne, też pro i sytuacja podobna.


Podpowiedzcie proszę, czy to kwestia tego, że w FA nie mam w wyposażeniu radia pro ?

...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam wszystkich. Nie chcąc zakładać nowego tematu pozwolę sobie zapytać tutaj.


Fabrycznie miałem radio buissnes , zmieniłem na pro . Nie mogę w NCS wyjąć pliku PSW , zgłasza błędy. Radio padło, kupiłem kolejne, też pro i sytuacja podobna.


Podpowiedzcie proszę, czy to kwestia tego, że w FA nie mam w wyposażeniu radia pro ?

sprawdź w FA czy masz 662 , jak jest to usuń , a wpisz $663 i zakoduj moduły do serii , profilem expertmodus ,

nie zapomnij zapisać nowego FA w CAS i FRM/NFRM ,

w radiu musisz wcześniej vin zmienić aby kodowanie do serii zakończyło się sukcesem ,

i nie zapomnij o PDC jak masz , w radiu prof dźwięk PDC jest z głośników ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Nie chcąc zakładać nowego tematu pozwolę sobie zapytać tutaj.


Fabrycznie miałem radio buissnes , zmieniłem na pro . Nie mogę w NCS wyjąć pliku PSW , zgłasza błędy. Radio padło, kupiłem kolejne, też pro i sytuacja podobna.


Podpowiedzcie proszę, czy to kwestia tego, że w FA nie mam w wyposażeniu radia pro ?

sprawdź w FA czy masz 662 , jak jest to usuń , a wpisz $663 i zakoduj moduły do serii , profilem expertmodus ,

nie zapomnij zapisać nowego FA w CAS i FRM/NFRM ,

w radiu musisz wcześniej vin zmienić aby kodowanie do serii zakończyło się sukcesem ,

i nie zapomnij o PDC jak masz , w radiu prof dźwięk PDC jest z głośników ,

 


Usunąłem 662 , dodałem 663 w CAS i FRM. Teraz radio można kodować NCSem. Puściłem pustym manem i działa jak na razie :]


A co do VINU , to jak do zmienić ? NCSem się da ?

...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Może ktoś to miał.

Co jakiś czas po załączeniu zapłonu w cic mając podzielony ekran na lewej stronie gubi stacje radiowe i szumi, a prawa cześć resetuje się do kompasu. Dzieje się to zupełnie przypadkowo. Tak jak by to miał gdzieś zapisane w kodowaniu że zawsze po resecie ma tak ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić żeby dzwi ryglowały po 20km/h i odblokowały się po wyłączeniu silnika. Obecnie działa to na zasadzie ryglowania i i nie odblokowania podczas wyłączenia silnika.


BMW E90 preLCI 2005r

 

W menu zegarów lub CAS ncsem lub CAR/KEY memory w NCS

...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

FRM 2 może obsługiwać lampy LCI przód i tył jest do tego specjalna konfiguracja na modelu preLCI , a nie wyłączanie belów spalonych żarówek :D

nawet opcja led w tablicy rejestracyjnej można konfigurować bez usuwania błędów spalonych żarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.