Skocz do zawartości

zmiana vin w lcm, kodowanie lcm, zmiana softa ECU


kurwica

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego napewno dużo wiesz. Szkoda ze nie rozumiesz. Napisałeś o KOMBI wiec zapytałem o zegary. Proste. Jak bym wszystko wiedział to bym tu nie pisał.

 

Niestety nie znalazłem niczego o kryterium chasu...chyba ze chodzi o czasu:) myślałem ze jest to miesiąc i rok produkcji. Czy ktoś mogl by mi to wytłumaczyć?

A co z ta inpa?

A kombi to nie zegary, nie ? :D Powiem ci jedno - jedź i nie bierz złego w głowę i ciężkiego w ręce , wszystko jest OK z twoim auto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) ok moja wina. Chodziło mi LSZ....

 

Wlasnie cos jest nie tak z moim autem i chce sam dojść do tego....a nawet jeśli cos mnie niepokoi to wole zapytać bo przynajmniej dowiem sie cis nowego.

 

Ty jak sie urodziłeś wiedziałeś odrazu wszystko o elektronice Bmw? Pewnie zadawałes takie same pytania co ja na początku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no z samym kodowaniem nie mam problemów. Odczytuje i zmieniam parametry jak chce. Chciałem zakodować welcom lights ale musiał bym wymienić moduł na inny bo mój jest w wersji c04 a potrzebował bym c05. I wlasnie o to pytałem....jak bede szukał używki modułu to skąd wiedzieć w jakiej wersji jest? Pisze to na etykietce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 11 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Witam.

Chłopaki jak zakodować programem NCS moduł LCM III w bmw e39? Kupiłem LCM o takim samym HW i SW i teraz chciałbym zakodować go do auta.

Może ktoś opisać krok po kroku tę procedurę? Numer vin i przebieg zapisałem pasoftem, ale nie znam procedury kodowania NCS-em.

Z góry dzięki za pomoc.


Jeszce zapytam o jedną kwestię, czy mogę np ze starego modułu LCM zczytać plik FSW_PSW.TRC i wgrać go jako plik MAN do nowego modułu i to załatwi sprawę?

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeszce zapytam o jedną kwestię, czy mogę np ze starego modułu LCM zczytać plik FSW_PSW.TRC i wgrać go jako plik MAN do nowego modułu i to załatwi sprawę?

 

Tak zgraj sobie plik ze starego LCM. Zmień mu rozszerzenie z trc na man i wgraj do nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.