Skocz do zawartości

[E9x]Reset modułu doświetlania zakrętów.


2pacjg

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

To nie jest reset modułu, tylko reset zwarcia

proste, przeczytaj błędy > wyswietl pamięć błędów nie kasuj > zrób test plan prawy dolny przycisk i tam gdzie są błędy

pokaże ci funkcje ABL > kliknij na nią będzie i ista sama cie porowadzi będziesz tylko wybierał odpowiednie dane , i klikasz dalej , dalej aż do końca

test zakończony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

 

Mam problem z jedną z lamp w moim E89

Są to lampy z modułem doświetlającym zakręty, podczas uruchamiania lampy wykonują test (widać jak światło się porusza)

Samochód jedzie na wprost i po kilku sekundach pojawia się błąd awarii świateł doświetlających zakręty (nie ma standardu czasami komunikat pojawia się dopiero po kilku minutach jazdy)

Moduły sterujące zostały od nowa zaprogramowane i niestety efekt jest taki sam

Byłem już w 4 warsztatach które podłączały komputer i wychodził im błąd modułu sterującego (tego który znajduje się na górze w lampie), ale ostatecznie stwierdzili że komunikacja pomiędzy modułem z lampy a głównym modułem sterującym jest. Więc orzekli że problem jest w lampie

Ale nie wydaje mi się że to prawda ponieważ podczas uruchomienia samochodu lampa wykonuje ruch kontrolny i skręca soczewką dopiero po chwili wyświetla komunikat błędu i wówczas soczewka przestaje się poruszać.

Wyjeżdżając z garażu przez chwilę komunikat o błędzie się nie pojawia dopiero po chwili (podczas jazdy na wprost) pojawia się komunikat błędu

Nie chcę kupować drugiej lampy która kosztuje nie mało a okaże się że elektryk który robił wiązkę źle polutował kable

Może ktoś miałby pomysł co to może być ??

Lub mógłby polecić jakiegoś specjalistę od elektryki z Wawy lub okolic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, po naprawie klosza w lewym reflektorze nie mogę wykasować błdu: 0x9CBC Kommunikation mit StepperMoterBox links gestoert.

Co przekłada się na nie działanie modułu SMC II. Dodam że moduł wymieniłem i nadal nic... Bład nie da się wykasować. Jest ktoś mi w stanie pomóc w tym temacie? Moduł SMC II nie przujmuje również kodowania. Po przełożeniu modułu SMC II z prawej lampy do lewej bez problemu da się wykasować bład. Co trzeba zrobić?

piona51987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Raczej pin odłączony ,

przełuz, jak nie działa na tym samym pinie, to trzeba zresetować zwarcie w sterowniku FRM

dla tych co nie wiedzą w sterownikach świteł FRM, FRM2, FRM3 , E9X E8x E7X i LCM E6X jak jest zwarcie to zostaje odłączony

pin na którym jest zwarcie , nawet jak naprawimy to dalej nie działa , trzeba zresetować zwarcie programowo dopiero będze świecić lub działać element na danym pinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.