Skocz do zawartości

BMW Rheingold


kris1973

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Siemka sprawdzisz czy wszystkie programy są tu do instalacji :lol:


chrome-extension://bigefpfhnfcobdlfbedofhhaibnlghod/mega/secure.html#folder/u6oClZ7R#gm5sY_2FXekoIxg0yBvH9g

 

Parę dni temu dalem link poprawnej isty, najnowszej, tam masz wszystko co trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie,

Wątek jest bardzo długi i nie sposób wszystkiego przeczytać ale może ktoś mi na szybko odpowie:

Miałem kiedyś zainstalowaną Istę+ 4.21.21 - wszystko działało aż miło. Do uruchomienia isty otrzymałem od sprzedawcy Enet klucz za free. Komp mi padł, muszę zainstalować ISTA na nowo ale nie mam skąd wziąć klucza - jak to ogarnąć? pomoże ktoś?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Wątek jest bardzo długi i nie sposób wszystkiego przeczytać ale może ktoś mi na szybko odpowie:

Miałem kiedyś zainstalowaną Istę+ 4.21.21 - wszystko działało aż miło. Do uruchomienia isty otrzymałem od sprzedawcy Enet klucz za free. Komp mi padł, muszę zainstalować ISTA na nowo ale nie mam skąd wziąć klucza - jak to ogarnąć? pomoże ktoś?

Pozdrawiam

 

Nie trzrba żadnych kluczy enet, pobieraj, konfiguruj i działaj. Jakbyś miał problem pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Obecnie mam ista 4.18 i nie było i nie ma w sumie z nią problemów ale zdarzyło mi się podłączyć silnik M67 i diagnostyka przechodzi tylko do odczytu błędów natomiast brak funkcji serwisowych i Control planów dla błędów . Użyć starszej wersji ista ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam obecnie Rheingold z 2014 roku wersja chyba 4.02 na windows 10. Do tego posiadam standardowy kabel żółty z allegro Enet. Pomoże ktoś ogarnąć tak żebym mógł połączyć się z serią E (na kablu kdcan nie chcę się połączyć) na tą chwilę F10/F11 działa bez problemów. Przydała by się jakaś nową wersja :D Inpa też nie działa z E90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam obecnie Rheingold z 2014 roku wersja chyba 4.02 na windows 10. Do tego posiadam standardowy kabel żółty z allegro Enet. Pomoże ktoś ogarnąć tak żebym mógł połączyć się z serią E (na kablu kdcan nie chcę się połączyć) na tą chwilę F10/F11 działa bez problemów. Przydała by się jakaś nową wersja :D Inpa też nie działa z E90.

 

Serie F diagnozujesz na kdcanie ? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na K-dcan diagnozujesz serie E i F,G tylko musi być przełącznik rozłączający pin 8 od 7 aby ethernet nie blokował DCAN

standardowo ustawiamy ediabas (tylko ediabas 7.3.0 Standard tools 2.12)

na interface = STD:OBD (Ediabas/BIN/ediabas.ini) i obd.ini port= com9 (instalujemy interfejs i ustawiamy port com na COM9 i opóźnienie na 1

tak jak w moim filmie


potem w ista ustawienia (konfiguracja interfejsu) wybieramy ediabas i to wszystko

(od wersji 4.02 nie można usuwać błędów z powodu nie wykrycia kl15 jest mod na to gdzieś w sieci )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na K-dcan diagnozujesz serie E i F,G tylko musi być przełącznik rozłączający pin 8 od 7 aby ethernet nie blokował DCAN

standardowo ustawiamy ediabas (tylko ediabas 7.3.0 Standard tools 2.12)

na interface = STD:OBD (Ediabas/BIN/ediabas.ini) i obd.ini port= com9 (instalujemy interfejs i ustawiamy port com na COM9 i opóźnienie na 1

tak jak w moim filmie


potem w ista ustawienia (konfiguracja interfejsu) wybieramy ediabas i to wszystko

(od wersji 4.02 nie można usuwać błędów z powodu nie wykrycia kl15 jest mod na to gdzieś w sieci )

Jak nie można usuwać? Błędy normalnie usuwa. Następnie klikasz anuluj i ponownie robisz test całego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serię F skanuje na Enet oczywiście i to mi działa. Ale chciałbym jeszcze podłączyć E90 i nie wiem jak. Rheingold jej nie widzi. INPA wywala błędy jakieś o skryptach.

 

Jak ja icom podłączam to mam ustawione na remote a jak robię zwykłym dcanem to std:obd .

W ista w ustawieniach też trzeba zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.