Skocz do zawartości

BMW Rheingold


kris1973

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, nie mogę sobie poradzić z takim problemem po instalacji rheingolda.

Po uruchomieniu mam komunikat

The display settings currently defined in Windows could lead to an inappropriate display of content in ISTA. For an optimized display, check the display settings in Windows.

For further information refer to DSS solution #00071432

Po kliknięciu na OK mam jeszcze niezgodność bazy (ale to już nie problem) i znowu po kliknięciu OK program się wyłącza. Jak usunę plik ISTAGUI.exe.config komunika się pojawia, ale program działa dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bo problem nie dotyczy Rheingolda tylko Windowsa. Z tego komunikatu wynika, że rozdzielczość ekranu jest nieodpowiednia dla ISTY i trzeba ustawić/sprawdzić ustawienia Windowsa. W drugą stronę widziałem gdzieś jak zmienić domyślne ustawienia rozdzielczości ISTY na inne ale nie pamiętam gdzie. Może są w tym wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale niestety ustawiałem w programie rozdzielczość ekranu na tą która jest w laptopie (1280x 800) zrobiłem to bo też tak myślałem, że problem leży w tym ustawieniu. Niestety mimo że program uruchamia mi się ładnie na całym ekranie ten komunikat jest nadal.Też zmieniałem w laptopie rozdzielczość ekranu na tą z ISTY (1024x768 i dalej nic. Jakieś inne może ustawienie, ale jakie?

Dodam tylko, że poprzednia wersja 4.09.33 uruchamiała się na tej rozdzielczości ekranu bez żadnego problemu (sama ISTA miała domyślnie 1024x768 i nic w niej nie musiałem zmieniać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo problem nie dotyczy Rheingolda tylko Windowsa. Z tego komunikatu wynika, że rozdzielczość ekranu jest nieodpowiednia dla ISTY i trzeba ustawić/sprawdzić ustawienia Windowsa. W drugą stronę widziałem gdzieś jak zmienić domyślne ustawienia rozdzielczości ISTY na inne ale nie pamiętam gdzie. Może są w tym wątku.

 

Problem dotyczy jak najbardziej Rheingolda, po uruchomieniu innej wersji (nic nie grzebane w pliku exe) wszystko śmiga aż miło na tym samym sprzęcie i tych samych ustawieniach dla ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie, pytanie czy Rehingold i INPA muszą mieć komunikację na jakimś porcie? Wszystko mi działało ok, aż tu nagle brak komunikacji z autem.

Interfejs mi wykrywa jako COM9.

Z kompem nic nie było robione, więc dla mnie zagadka?! Będę wdzięczny za wskazówki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie mogę sobie poradzić z takim problemem po instalacji rheingolda.

Po uruchomieniu mam komunikat

The display settings currently defined in Windows could lead to an inappropriate display of content in ISTA. For an optimized display, check the display settings in Windows.

For further information refer to DSS solution #00071432

Po kliknięciu na OK mam jeszcze niezgodność bazy (ale to już nie problem) i znowu po kliknięciu OK program się wyłącza. Jak usunę plik ISTAGUI.exe.config komunika się pojawia, ale program działa dalej.

 

wystarczy "pogrzebac" w rejestrze ;)

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Themes]

"CurrentTheme"="C:\\Users\\****\\AppData\\Local\\Microsoft\\Windows\\Themes\\Aero.theme"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie czy Rehingold i INPA muszą mieć komunikację na jakimś porcie? Wszystko mi działało ok, aż tu nagle brak komunikacji z autem.

Interfejs mi wykrywa jako COM9.

Z kompem nic nie było robione, więc dla mnie zagadka?! Będę wdzięczny za wskazówki, pozdrawiam

Tak, muszą mieć i najczęściej jest to com9 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

dzięki za odpowiedź, czyli niby ok.... dziwna historia, może kabel padł, chociaż wykrywa go, a po podpięciu pod gniazdo w aucie, pali się na nim dioda.

Jeszcze jedno pytanko, czy w Rheinglodzie, można zrobić test / sprawdzić status podpiętego interfejsu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdz w c\ediabas\bin\obd

tam bedziesz mial na poczatku napisane na jakim porcie powinien byc zainstalowany kabel , jesli masz com 1 a kabel jest na 9 to nic nie bedzie dzialac.

a najlepszym testerem jest inpa, jesli wszystko jest dobrze ustawione to po wlaczeniu zaplonu kropki bateria i zaplon powinny byc czarne. jesli sa biale to masz zle ustawione porty.

pozdro

sprzedam iCom Next Ori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ok, dzięki w inpie mi mrugają diody biała-czarna-biała-czarna.... więc ewidentnie coś nie łączy. Nic jest kilka dni wolnego to będę walczył
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ale na tym filmie zostaje 16, więc nie rozumiem czy ma być 1 czy 16, na razie nie sprawdzę tego bo nie mam dostępu do kompa, ale po próbuję jeszcze, a jak nie zadziała to nowy kabel zakupię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

sprawdziłem kompa i kabel na kumpla e46 2001r, tam wszystko działa, więc podejrzewam że ten interfejs nie obsługuje aut nowszych.

Pytanko, czy do mojej X1 2010r potrzeba jakiegoś specjalnego interfejsu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Połącz w interfejsie piny 7 z 8 i połączysz się nawet z F modelami .
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

czyli mostkować piny czy nie?

Na allegro są interfejsy z przełącznikiem:

https://allegro.pl/inpa-bmw-2k-d-can-pin-7-8-plyta-dvd-3gb-danych-i7361570083.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Połącz w interfejsie piny 7 z 8 i połączysz się nawet z F modelami .

Mój błąd sprostowanie

Piny 7 i 8 do diagnostyki nowszych modeli mają być rozłączone.

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam taki problem z X3 2007 2.0d INPA sie łądnie łaczy smiga tylko jezyk niemiecki mi nie podchodzi choc przy instalacji wybierałęm EN :(.

Natomiast ISTA D za nic nie chce sie polaczyc w czym moze byc problem ? Dodam ze z E60 530d 2006 łaczy sie idealnie wszytko smiga INPA i ISTA d. Łacze sie za pomaca D-CAN.


Potrzebuje ISTA bo chce wypalic DPF i ogólnie ISTA duzo lepiej sie diagnozuje. Nie wiem czy to wina tego modelu bo nawet DELPHI nic poza błedami nie chce zrobic a z moja e60 robi wszytko to co INPA i np DPF moge wypalic. Ta X3 to jakas uparta.

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie, dziś próbowałem przerobić mój interfejs (faktycznie pin 7 i 8 były zmostkowane), ale niestety jak go rozlutowałem komp zaczął mieć problem z rozpoznawaniem urządzenia USB (musiałem coś przygrzać przy okazji.... trudno).

Więc muszę zakupić nowy na alledrogo, patrzyłem na te z przełącznikiem między 7 i 8 pinem, bo taki chyba będzie najsensowniejszy, aby obsłużyć i starsze auta i chociaż moją x1 2010r.

Ale rozstrzał jest od 80 do 160pln za interfejs "no name" z przełącznikiem.

Będę wdzięczny za polecenie jakiegoś wartego uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Loteria, tani może działać a drogi nie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.