Skocz do zawartości

icom a2 prosba o porade w zakupie


kkx5

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam. Co sadzicie o takim zestawie? chodzi mi o firmware i software i ogolnie o taki zestaw. jest najnowsze badz jedno z najnowszych? dzieki

http://www.ebay.co.uk/itm/161178051961?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Dziekuje za odpowiedzi. Wiem, ze moge kupic laptopa, chinszczyzne itp. Nie o to mi chodzi. Nie chce na vmware. Nie mam glowy to wszystko instalowac itp. Ma dzialac odrazu. Ma byc instalacja nativ. Chcialbym wiedziec co sadzicie o takim zestawie, ktory podalem. Rozmawialem ze sprzedawca i pewne cos z ceny urwe. Chodzi mi o wersje A2. Jest mniej awaryjna, tak slyszalem i szybsza. Nie chodzi mi aby bylo tanio. Ma byc dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Firmware ICOM-a rzeczywiście jest najświeższy, ista nie jest najnowsza ale wystarczająco świeża żebys mógł ogarnąć auta produkowane do końca 2013 roku.

 

Jezeli chodzi o chinskiego klona to faktycznie czy jest to zwykły ICOM A czy A2 nie ma to znaczenia bo nawet nie pokusili się o poprawe chłodzenia, jest tylko wygodniejszy w użyciu i ogumowany wiec mniejszy stres jak upadnie

 

Ja mam oryginalnego ICOM A2 i dwa chinczyki A i A2 i różnica miedzy chinczykiem a ORI niestety jest i to znaczna aczkolwiek nie na tyle żeby płacić 5k EUR za ori jezeli nie musisz

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja też właśnie szukam. Ten jest chyba najtańszy z tych co widziałem.

Nie ma problemu z KL15?

Biorę pod uwagę jeszcze ofertę jednego z kolegów i ofertę z carcodereaders.co.uk

Tanio jest także z ebay.uk od @zeus_tech tylko że tam jakieś zonki wychodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopuję trochę temat. Gdzie mogę dostać oryginalny ICOM A2 i jak rozpoznać oryginał?

Czytałem ,że były problemy z chińczykami w poprzednich latach(nie można łączyć się z internetem, data nie może być aktualna itp)

Zostało to dopracowane?

Proszę o opinie ,porady i gdzie można dobrze kupić.

Co myślicie o ICOM A3?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Poniżej masz numer oraz cenę dla dealerów za ICOM A2BC.

 

Katalogi REALOEM czy BMWSTORE nie zawierają elementów warsztatowych oraz narzędzi informatycznych tylko części zamienne do pojazdów.

 

Do tego jest zupełnie inny katalog, tzw. "warsztatowy".

 

http://i61.tinypic.com/34gn4aw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W sumie 1100 Euro za ori ICOM dla warsztatu specjalizującego się w BMW to cena nie jest duża, poznałem kilku mechaników co maja ori ICOM tylko narzekali

że ista online do diagnostyki starych samochodów ogóle się nie opłaca, a i tak pewnie przy naprawach elektroniki szybko się inwestycja zwróci...

Kiedyś tu na forum padały ceny za ori icom ponad 10tyś.. oczywiście dla osoby która podłączy kilka samochodów w miesiącu to nie jest opłacalny interes...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla warsztatu to nie dużo ,ale ja chcę się na tym uczyć ,a może kiedyś coś więcej:)

Będę używał tego do diagnozowania swoich samochodów i chcę zrobić aktualizację sterowników...

Wiedzę różne wersje firmware, software itp i dlatego głupieje przed wyborem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kup dobry zestaw dis, ops. E-sys do serii F. Ista do diagnozy ok. Aktualizacje malo kto robi. Do retrofitow ista/p lipa na maxa. Musisz miec ori plus konto w BMW. Stary ncs/winkfp moze duzo, duzo wiecej. Przewaga ista tylko taka ze pieknie wszystko widac, czytelnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnosnie kabelka to nie potrafie doradzic. Jest tego wiele na rynku. Kup od pewnego sprzedawcy, nawet chlopaki na forum maja. Sytuacja z napieciem jest taka: zawsze powinienes miec mocne zewnetrzne zasilanie. Minimum 80A i 14.5v. Jesli spadnie napiecie mozesz uwalic sterownik. Teraz, winkfp pozwoli ci na programowanie na zasilaniu nawet 11v ale ista/p odrazu zamyka sesje i nic dalej nie zrobisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie kabelka to nie potrafie doradzic. Jest tego wiele na rynku. Kup od pewnego sprzedawcy, nawet chlopaki na forum maja. Sytuacja z napieciem jest taka: zawsze powinienes miec mocne zewnetrzne zasilanie. Minimum 80A i 14.5v. Jesli spadnie napiecie mozesz uwalic sterownik. Teraz, winkfp pozwoli ci na programowanie na zasilaniu nawet 11v ale ista/p odrazu zamyka sesje i nic dalej nie zrobisz.

 

 

1200 WAT ? Czy napewno wiesz ,co piszesz?

Do aktualizacji softu potrzebujesz 1200 watt ?

Ja nie jestem specjlistą od bmw ,ale mam wiedzę elktro i te 1200 to chyba do ogrzewania samochodu .Ale nie do wgrania softu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak, wiem o czym pisze poniewaz musze stosowac to urzadzenie. Jesli nie masz wiedzy o programowaniu, nie wypowiadaj sie prosze.

 

http://www.obdtools.net/goods-293-MST-80+Auto+Voltage+Regulator+Diagnostic+Tool+For+GT1OPSICOM+Programming+User-Friendly.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.