Skocz do zawartości

[E60] Problem z Aktywnym układem kierowniczym


gumes

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie blady 612c , 6137 i 614a.Ni z tego ni z owego jade dzis i nagle blad afs nie da sie z kalibrować tak jakby bylo brak komunikacji ze sterownikiem, kierownica prosto stoi wspomaganie tez dziala normalnie jaka morze byc przyczyna bledow. za pierwszym razem jak sprawdzalem dzis bledy byly tylko 2 6137 i 614a potem zdjelem 2 wyczki na maglu w celu ich obejzenia czy są cale i za drugim razem inpa pokazala juz trzy bled 612c , 6137 i 614a ale wszystko dziala normalnie o co tu chodzi ??? :mad2: Najchetniej bym zmieni na normalny magiel bo tego mam juz serdecznie dosyc jak nie wiazka to teraz to :( czyzby sterownik ? jakie sa objawy padnietego sterownika Sterownik sprawdzalem czysty i suchy jakby z fabryki wyszedl wczoraj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam podepne sie pod temat zamiany magla afs na zwykly i tu pytanie do Din76 czy jest taka mozliwosc jak z kosztami i co trzeba wymienic pytam bo mam juz dosc afs ciagle cos :(

Nie jesteś jedyny co by zamienił na zwykły magiel bez AFS jak bedę miał troche czasu to opiszę wszystkie

części które trzeba wymienić, aby pozbyć się AFS

napewno to maglownica cała do wymiany pompa też jest inna ,

ale SZL jest to samo więc góry nie trzeba wymieniać tylko kodować ,

tylko mysle że koszt części podobny do wymiay na sprawny AFS który naprawdę cięzko znależć używany dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to czekamy Afs jest fajnym systemem dopóki dziala .Puki co u mnie dzis o dziwo po wjechaniu w pare kaluż lewa stroną auta wszysko zaczelo dzialac kalibracja sie powiodla bez problemu i teraz stawiam na wiazke ale z lewej strony ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, podlacze się do tematu bo i mnie dopadł problem z aktywnym układem kierowniczym. A właściwie to kupiłem samochód z palącą się żółtą kierownicą.

Zrobiłem diagnostyke i jest błąd 613D w AFS. Sprawdzona wiązka i raczej wszystko ok, widać że do sterownika afs ktoś się odbierał ale jest suchy i nie widać żadnych uszkodzeń. Jak to ruszyć? Pomoże ktoś?

42c111685df2.jpg


fce67f2180c7.jpg


2e0242b385a2.jpg


f3931fc5cb37.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 lata później...
Witam,mam ten sam problem,ten sam blad w Activ Stearing AL. Rozladowuje akumulator bo sterownik silnika zasila przepustnice powietrza. W wielu sterownikach jest blad K-CAN. Po odlaczeniu wtyczki z AL bledow o CAN brak i pradu nie pobiera. Co z tym zrobic?
Bielsk Podlaski tel. 506 572 798.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.