Skocz do zawartości

E90 Sprawdzenie / potwierdzenie przebiegu. Jaki interfejs ?


mosskit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ekspertów

 

Pytania:

1. Powiedzcie, czy istnieje obecnie elektroniczna metoda pozwalająca sprawdzić czy licznik był cofany?

 

Mam pojęcie o elektronice ale w kwestii samochodów, interfejsu CAN jestem laikiem. Wiem, że przebieg zapisywany jest w kilku modułach elektroniki, kluczyku ale wydaje mi się, że w obecnej epoce jest to wszystko do obejścia. Przymierzam się do zakupu E90 i chciałbym ustrzec się frajserstwa..

 

2. Jaki interfejs / oprogramowanie potrzebuje, żeby sprawdzić sobie ewentualnie taki przebieg z poziomu komputera i zorientować czy coś było kombinowane?

 

pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji, żebyś sprawdził przebieg kabelkiem.

W e90 jest on zapisany w liczniku i w module CAS, dodatkowo w kluczyku, ale kluczyk czyta z auta więc po cofnięciu wystarczy, że ktoś chwilę pojeździ i przebieg będzie taki sam wszędzie.

 

Są 2 pewne opcje:

 

- Serwis i historia przeglądów

- Wyjęcie sterownika silnika fizycznie "na stół" i odczytanie z niego przebiegu. (Jak widzisz metoda bardzo inwazyjna i musisz mieć magika, który Ci to zrobi)

Ta opcja raczej nie przejdzie bo sprzedający nie zgodzi się na to ;)

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji, żebyś sprawdził przebieg kabelkiem.

W e90 jest on zapisany w liczniku i w module CAS, dodatkowo w kluczyku, ale kluczyk czyta z auta więc po cofnięciu wystarczy, że ktoś chwilę pojeździ i przebieg będzie taki sam wszędzie.

 

Są 2 pewne opcje:

 

- Serwis i historia przeglądów

- Wyjęcie sterownika silnika fizycznie "na stół" i odczytanie z niego przebiegu. (Jak widzisz metoda bardzo inwazyjna i musisz mieć magika, który Ci to zrobi)

Ta opcja raczej nie przejdzie bo sprzedający nie zgodzi się na to ;)

 

Książka przeglądów to dzisiaj też farmazon. Do kupienia u Turka :)

 

Czyli rozumiem, że jedyna opcja to rozebranie modulu CAS, wydarcie procka i odczyt co siedzi w pamięci eeprom? Magik który cofa licznik robi to tylko w module licznika, dobrze rozumiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o książkę, tylko o dilera BMW, który poda Ci przeglądy i stan przebiegu podczas gdy były one robione.

 

Magik od przebiegów powinien Ci to odczytać na stole.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonisz do ASO albo idziesz osobiście i Ci mówią (teoretycznie i zgodnie z regulaminami firmy musisz być właścicielem lub z właścicielem). Najczęściej jednak dwa lata na gwarancji jest w ASO serwis, potem czarna dziura ;D

Zadzwoń, to akurat nic nie kosztuje. W BMW nie robią z tego aż takiego problemu, w końcu ktoś, kto zna VIN ma go od właściciela, który udostępnia go celem sprzedaży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
hehe i co dajesz gwaracje ze przebieg odczytany przez ciebie bedzie prawdziwy ? nie sluchajcie glupot jak ktos dobrze skreci to robi to we wszystkich modulach i nikt tego nie sprawdzi tylko odczyt w aso z ich bazy jezeli auto bylo serwisowane
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę kolego sprawdzić przebieg z kilku modułów w bmw.Wszystko odbywa się przez OBD.

Sprawdzam auta przed zakupem.Mam taką usługę w swojej firmie. Mogę się udać Z Tobą na ogladanie auta.

Możesz mnie znaleźć : http://www.autokluczyki.com.pl

Obyś sam siebie nie sprawdził, bo może sam robiłeś korektę w tym aucie. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego e61 może i robiłem.Ale jedno jest pewne.Nie da się w BMW w tym przedziale rocznikowym dobrze tego zrobić. A siebie sprawdzam często.

Poza tym proceder ten jest znany na całym świecie.I kupując auto za granicą Polak myśli : jest przebieg ok. 300 tyś, przejadę przez granice i zrobię ok. 150 tyś i będzie ok. Niestety na zachodzie są lepsi cwaniacy jak u nas i oni z 500 tyś robią 300 aby Polaczek uwierzył w autentyczność przebiegu. Myślisz,że kto robi najlepsze sprzęty do korekty? Więc nie czepiaj się jak nie wiesz.

Wracając do tematu: ciekawe jak Ty sprawdzisz przebieg i w jakich modułach.

Moja oferta już nie aktualna.

P.S

Chcesz pomóc to Cię pojadą. Ehhh

A na podkarpaciu tez znam nie jednego fachowca od liczników. :)

Najbardziej zadziwiające jest to,że oni zarabiają krocie na kręceniu liczników a ja nie pamiętam kiedy robiłem. Dla tego zajmuje się głównie immobilizerami i kluczami.

To tak dla Twojej informacji

 

 

Dla autora tematu bo trochę odbiegliśmy, przebieg w różnych modułach odczytuje AVDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz że się da :) Auta zakupione w PL i przywiezione zza granicy które diagnozowałem to 99% jest kręcone, w ciągu ostatnich 2tyg. trafiły mi się dwie e60 2004 i 2005 jedna oryginalny przebieg 540tyś za szafie 220tyś druga 524tyś szafa 168tyś.

Przebieg jest trudny bardzo do zweryfikowania, tylko serwis i to nie zawsze... Jak ktoś wierzy w przebiegi diesli 10 letnich 120-150 tyś to jego sprawa, zdarzają się nie wątpię ale cena za granicą jest nie opłacalna dla handlarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

To jeszcze nic, u mnie w sobote był chłopaczek z forum e60 530d z 2003 roku przebieg na szafce 241tys a w module swiatel wyszedl blad spalonych wszystkich zarowek w prawej lampie ( oczywiscie lekki dzwon ) przy 847tys a gostek już 70tys autem zrobił więc powoli zbliża się okrągła liczba :norty:

 

Co ciekawe jezdzilem autem prawie 200km i praktycznie nic nie czuc tego przebiegu wiadomo że fotele wypierdziane już trochę , gumy na kierownicy już nie ma, i trochę zawieszka zakałapuckana ale ogólnie powiedziałbym że max 400tys ma

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe ta co miała 540tyś motor 218KM jedzie jak głupia, byłem w szoku jak trakcja przestaje migać przy 60-70km/h! na gumie 245! Zawiasu brak to fakt i fotel taki wysiedziany jak by ktoś trawy napchał.

Az zacząłem moją przeglądać na wszystkie sposoby czemu tak nie jedzie. Moda jak jakiegoś imała to na pewno wyleciał bo robiłem update. Do dzisiaj moją morduję przy chwili wolnego czasu co z nią nie tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

A co jeżeli według numeru vin w ASO BMW przebieg jest autentyczny (95tys km auto 2006 rok)

A w module CAS jest 520 tys ??

Da sie to wytłumaczyć ?

Sprzedam do e90: Nerka prawa przed lift, lekko uszkodzony błotnik przed lift, Zderzak po lift z otworami na spryski

do e46: mała szybka drzwi tylnych, klamka polift,

http://olx.pl/oferta/nerka-grill-bmw-e90-prawa-CID5-ID5ZuhN.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł przed każdym przeglądem w Aso cofać licznik i wszystko będzie udokumentowane np 100 tys a w rzeczywistości 400+

 

kurde na to wygląda. tyle ze po samochodzie nie widać 500 tys. Cwaniaki z tych niemców też

Sprzedam do e90: Nerka prawa przed lift, lekko uszkodzony błotnik przed lift, Zderzak po lift z otworami na spryski

do e46: mała szybka drzwi tylnych, klamka polift,

http://olx.pl/oferta/nerka-grill-bmw-e90-prawa-CID5-ID5ZuhN.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Możecie sobie sprawdzić status akumulatora

prosze przykład przebiegu jaki udało mi sie znależć stan licznika obecny przy wymianie akumulatora

d898b9eeafac.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.