Skocz do zawartości

Re: ciekaw funkcje e60


sobek0071

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie.


Chce zmienić w nettodaten szybkość składania lusterek. Wiem na jaką wartość zmienic ale nie wiem gdzie. Tzn z którego modułu zczytać nettodaten? CAS czy TNBT albo TNFT? i w której linijce wartość zmienic? było to już kiedyś ale zdjęcia wygasły która linijka. Jak by działało to bym nie zawracał głowy.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 907
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Chciałbym w egs wykodować funkcję NIC. Mam problem ze z czytaniem pliku fsw_psw.trc a mianowicie po z czytaniu plik trc jest pusty, brak jakichkolwiek wpisów... Inne moduły koduje bez problemu a z egs mam problem. m54 e60 2004r. Ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...

Ja to wykodowałem ... Ambands... Ale po to żeby w przy przełączaniu przyciskiem w kierownicy (fm-am-cd)pomijalo am bo bylo wkurzajace... Am chyba sie nie da usunąć z listy... Ta funkcja poprostu pomija to przy wyborze z poziomu kiery co jest ok bo do szalu ten szum doprowadzał. Zrobiłem tak:

NEXT_SOURCE

activ

AMBANDS

nicht_activ

W module CAPPL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Ustawiłem sobie aby światła zapalały się po naciśnięciu przycisku na pilocie od bagażnika. Wszystko działa jak należy, lecz gdy oddale się na jakiś tam dystans i ponownie przyjdę do pojazdu, gdy chcę uruchomić światła przyciskiem, on nie reaguje na nic, jedynie na otwarcie bagażnika. Zakodowałem tak jak poniżej:


LMA:


HEIMLEUCHTEN_FUNKSCHL

nicht_aktiv -> aktiv


HEIMLEUCHTEN_VERLAENG

nicht_aktiv -> aktiv


HEIMLEUCHTEN_ABBRUCH

nicht_aktiv -> aktiv


CAS:


SONDERTASTE_PANIKALARM

nicht_aktiv -> panikalarm


I mam dodatkowo jeszcze jedno pytanie. Czy jest możliwość ustawienia tak świateł aby zapalały one się również przy naciśnięciu przycisku od otwierania drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Możliwe że słabe Aku

Powitalne ustawiasz we wpisie welkomelight (pierwsza str.)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Informacja sama wyskoczy jeśli będzie zbyt duży spadek napięcia.

Blokada powitalnych jak i odprowadzania do domu włącza się dużo wcześniej aby do tego nie dochodziło.

Naładuje akumulator i sprawdź czy pomogło bo co do powitalnych jestem pewny a co do odprowadzania do domu to przypuszczenie :wink:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja sama wyskoczy jeśli będzie zbyt duży spadek napięcia.

Blokada powitalnych jak i odprowadzania do domu włącza się dużo wcześniej aby do tego nie dochodziło.

Naładuje akumulator i sprawdź czy pomogło bo co do powitalnych jestem pewny a co do odprowadzania do domu to przypuszczenie :wink:

 

Czyli do modulu LM1 spis welkomelight będzie pasował? Co do akumulatora po podłączeniu radia z androidem zaczęła się informacja pojawiać po włączeniu zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja sama wyskoczy jeśli będzie zbyt duży spadek napięcia.

Blokada powitalnych jak i odprowadzania do domu włącza się dużo wcześniej aby do tego nie dochodziło.

Naładuje akumulator i sprawdź czy pomogło bo co do powitalnych jestem pewny a co do odprowadzania do domu to przypuszczenie :wink:

 

Czyli do modulu LM1 spis welkomelight będzie pasował? Co do akumulatora po podłączeniu radia z androidem zaczęła się informacja pojawiać po włączeniu zapłonu.

 

LM1 to przedlift a LM2 to polift i tam będzie możliwość zakodowania welcome ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

LM2 jest po 08/2005


Zmień radio na stare, może to zbieg okoliczności

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
Zależy co posiadasz. Przy modyfikacji HUD mdrive dla diesla można go włączyć/wyłączyć przez idrive, parametry EDC też czasem wchodzą lecz jest trochę zabawy by nie wyrzucało. A tak poza tym smg to tylko m5, przy sportowym sofcie skrzyni automacie to nie chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czesc. Tak się zastanawiam jak poprawnie zakodować zmianę zwykłych pół elektrycznych foteli bez grzania, na fotele sporty z pamięcią i grzaniem. Niby zakodowalem dodając FA do CAS i niby wszystko działa. Ale jak pasażer usiądzie to pasy nie pipczą tylko wyświetla ze nie ma zapiętych pasów nawet jak je zapnie. Zauważyłem że tylko podczas jazdy. Na postoju wszystko jest okej.

Dodałem takie FA :

S494 Ogrzewanie Fotela Kierowcy/Pasażera

S456 Fotel komfort z pamięcią

S459 Elektryczna regulacja foteli z pamięcią

S481 Fotel Sportowy

Czy coś pominąłem? Czy mogę dodać to samo do LMA? Jakieś FA muszę usuwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.