Skocz do zawartości

Re: ciekaw funkcje e60


sobek0071

Rekomendowane odpowiedzi

witam chcialem usunąć elektryczna klape z wypozarzenia gdyż poprzedni wlasciciel po awarii zmienił na teleskopy tylną klape w e61 rozumiem że usuwam odpowiednia opcje z fa poczym koduje pustym plikiem man moduły powiazane z opcja automatycznej klapy w tym wypadku pustym man koduje ccc i hkl? co z kgm? tam sa ustawienia automatycznej rolety w tylnej klapie też zakodowac pustym plikiem man?

Szukam używanej ale ich jak na lekarstwo i nie ma gwarancii ile pochodzi.... do czasu chcialem wykodowac ele. klapę i zobaczec jak wszystko dziala w manualu ;) i zastanowic się czy jest sens szukać używanej pompy i siłownika.

a czy na zdrowych oryginalnych teleskopach klapa powinna sama sie podnieść do góry czy trzebajej lelko pomóc?

pozdrawiam

Jack_Strong-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 907
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Tak, usuwasz fai zapisujesz zmianę w CAS i LM a następnie kodujesz ccc/cic cas

KGM nie musisz ruszać to roleta będzie działać


Co do drugiego pytania to nie podnosi się sama (nie od dołu, dopiero jak pidniesiesz na 1/3 chyba?)

Jei moduł jest jeszcze podłączony to i tak będzie widoczny na drzewie w reingold bo idzie przez can

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wielkie dzięki czyli jak wykoduje to mozna moduł odlaczyc od wtyczki ale jak zostawie podlaczony to bedzie widoczny ptzez ista? i nap. jak sie zdecyduje zeby podniesc soft tz. ilevel to ista zaktualizuje hkl? potemnewentualnie jak trafię używaną pompe z silownikiem jak zakoduje to w hkl bedzie najnowsze dostepne oprogramowanie? ile kosztuje aktualizacja softu? powiedzmy w okolicach Warszawy?
Jack_Strong-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

podaj swoje FA z CAS (zapisało się w pliku po kodowaniu w NCSEXPER/WORK/FA.trc ) i nr vin

ale nie mylisz kodowania z programowaniem flash tu bramka GW jest po lini i K lub DCAN a mask tylko icom z interfejsem światłowodowym most icom B

kodowanie NCS po lini K / dcan

taki objaw bywa po nieprawidłowym programowaniu właśnie bramki GW (w FA sprawdź czy masz $663)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam mialemnlstatnio teoche wolnego czsu ogarnąłem wykodowanie tylnej klapy roletka dziala wszystko gra dzieki za pomoc. Pozbylem się przy okazji NIC z 6hp co za różnica chyba najbardziej jestem z tego zadowolony nic mnie tak nie wkurzało tak jak wrzucanie tego neutrala... i zakodowalem moduł świateł na ringi z przodu bez tylnych świateł. Zakodowalem również miganie tylko środkowego stopu przy awaryjnym hamowaniu tak żeby nie było cyrku jak spadnie snieg. W między czasie zlapalem dwa kapcie z czego jeden udalo sie opanowac zestawem naprawczym drugiego niestety nie wiec zaczolem sie rozgladac powoli za zestawem koła zapasowego ale ceny powalają na kolana...

byłem babcią na aukcji serwisowej i odrazu zamowilem uszczelkę otworu po hydraulicznym silowniku razem z plastikową zaślepką bez wycięcia na silownik. Ogarnąłem przy okazji grznie tylnej szyby (przerwany przewód w zawiasie) 3 godzinki zabawy... nurtuje mnie jedna sprawa mianowicie jak nie działało tak dalej nie działa otwieranie bagarznika z pilota jak auto jest zamknięte/uśpione. Zastanawiam sie czy to normalne w e61? dodam tylko ze jak odblokuje pilotem zamki i potem przytrzymam otwieranie to bagażnik sie otwiera...

Jack_Strong-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Piszesz funkcja pozwalająca zmniejszyć spalanie samochodu, a w wadach napisałeś wyższe spalanie o ~0,1L w mieście , to po co jest ta opcja?


 

Wykodowanie sekundy przemyslenia skrzyni automatycznej:


Modul EGS


NIC

nicht_aktiv


Funkcj NIC (Neutral Idle Control) to funkcja pozwalajaca zmniejszyc spalanie samochodu ktory zatrzymal sie np. na swiatlach, w momencie wcisniecia chamula wrzuca bieg jalowy co zapobiega przeciagania przez konwerter. Sterownik skrzyni automatycznej pozwala na "Stand-By-Control" (SBC) "wrzucenie sprzegla postojowego" (jesli ktos wie jak to sie nazywa poprawnie niech napisze).


Zalety:

szybsze ruszanie ze swiatel

brak "szarpniecia" podczas ruszania


Wady

wyzsze spalanie o ~0,1L w miescie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sedan E60 2004 5301 w moim pilocie zawsze długie trzymanie przycisku klapy powoduje otwarcie bagażnika.


 

witam mialemnlstatnio teoche wolnego czsu ogarnąłem wykodowanie tylnej klapy roletka dziala wszystko gra dzieki za pomoc. Pozbylem się przy okazji NIC z 6hp co za różnica chyba najbardziej jestem z tego zadowolony nic mnie tak nie wkurzało tak jak wrzucanie tego neutrala... i zakodowalem moduł świateł na ringi z przodu bez tylnych świateł. Zakodowalem również miganie tylko środkowego stopu przy awaryjnym hamowaniu tak żeby nie było cyrku jak spadnie snieg. W między czasie zlapalem dwa kapcie z czego jeden udalo sie opanowac zestawem naprawczym drugiego niestety nie wiec zaczolem sie rozgladac powoli za zestawem koła zapasowego ale ceny powalają na kolana...

byłem babcią na aukcji serwisowej i odrazu zamowilem uszczelkę otworu po hydraulicznym silowniku razem z plastikową zaślepką bez wycięcia na silownik. Ogarnąłem przy okazji grznie tylnej szyby (przerwany przewód w zawiasie) 3 godzinki zabawy... nurtuje mnie jedna sprawa mianowicie jak nie działało tak dalej nie działa otwieranie bagarznika z pilota jak auto jest zamknięte/uśpione. Zastanawiam sie czy to normalne w e61? dodam tylko ze jak odblokuje pilotem zamki i potem przytrzymam otwieranie to bagażnik sie otwiera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Kiedy chcę wyłączyć spryskiwacze reflektorów kodem poniżej:

Moduł KBM 
SCHEINW_REINIGUNGS_AUTOM niht_aktiv

Spryskiwacz nie działa podczas spryskiwania szyby, ale podczas... otwierania klapy bagażnika. Ktoś wie o co może chodzić i jak to poprawnie zakodować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

usuń kod $502 z FA i zakoduj moduły LMA, KGM, KBM, ZGM do serii

502 //SCHEINWERFER-WASCHANLAGE(REINIGUNGSANLAGE)(SERIE E63/64)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Piszesz funkcja pozwalająca zmniejszyć spalanie samochodu, a w wadach napisałeś wyższe spalanie o ~0,1L w mieście , to po co jest ta opcja?


 

Wykodowanie sekundy przemyslenia skrzyni automatycznej:


Modul EGS


NIC

nicht_aktiv


Funkcj NIC (Neutral Idle Control) to funkcja pozwalajaca zmniejszyc spalanie samochodu ktory zatrzymal sie np. na swiatlach, w momencie wcisniecia chamula wrzuca bieg jalowy co zapobiega przeciagania przez konwerter. Sterownik skrzyni automatycznej pozwala na "Stand-By-Control" (SBC) "wrzucenie sprzegla postojowego" (jesli ktos wie jak to sie nazywa poprawnie niech napisze).


Zalety:

szybsze ruszanie ze swiatel

brak "szarpniecia" podczas ruszania


Wady

wyzsze spalanie o ~0,1L w miescie

Przeczytaj uważnie co napisałem, opisałem funkcje NIC a wyłączenie jej skutkuje większym spalaniem paliwa. Weź sobie opis NIC w nawiasy :P

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie głupie pytanko co prawda mam e87.


W aucie mam zakodowane w modułach od nowości MP3. Tylko w który napęd włożyć płytę.


U siebie mam jeden na desce rozdzielczej na płytę od nawigacji ( nawi CCC) a w bagażniku siedzi zmieniarka.


Zmieniarka przeczyta MP3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie głupie pytanko co prawda mam e87.


W aucie mam zakodowane w modułach od nowości MP3. Tylko w który napęd włożyć płytę.


U siebie mam jeden na desce rozdzielczej na płytę od nawigacji ( nawi CCC) a w bagażniku siedzi zmieniarka.


Zmieniarka przeczyta MP3 ?

 

I w navi i zmieniarce będzie działać MP3.

 

U mnie w E91 (tez navi CCC) zmieniarka w bagażniku czyta MP3 tylko gdy piosenki (mogą być w folderach) są nagrane na płycie z systemem plików CDFS (nie czyta formatu UDF - jest to nowszy format).

Aby nagrać płytę w formacie CDFS wystarczy nagrać ją na Macbooku (poprzez zwykłego Finder'a: prawy przycisk myszy > nagraj na płytę) lub na Windowsie poprzez program CDBurnerXP (domyślnie nagrywa ze starym formatem CDFS). W Nero jest też taka opcja jak się wybierze nagrywanie w formacie ISO, ale nero jest płatne... Oczywiście zalecam nagrywać płytę jak najwolniej.


Napęd z przodu jest chyba tylko do nawigacji, co? Nigdy nie sprawdzałem tam żadnej innej płyty... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.